Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Adamstal: proč je to hřiště tak vyhledávané?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Adamstal: proč je to hřiště tak vyhledávané? (GolfDigest.cz)

CESTOVÁNÍ > Podle některých je Adamstal vůbec nejlepší hřiště v Rakousku. Jeho jméno je Čechům známé, jezdí jich se sem skutečně hodně. Češi tvoří společně se slovenskými hráči skupinu 2 000 golfistů ročně, což je pětina všech fýčkařů, kteří sem za sezónu přijedou. V čem tkví tak mocná atraktivita hřiště, proč je Adamstal tak vyhledávaný jak mezi Rakušany, tak i cizinci?

Pokračovat ve čtení...
 
Tak po dlouhé době článek, který je skvěle napsaný a se kterým 100% souhlasím. Byl jsem tam před třemi roky na konci září, chytli jsme krásné počasí a byl to můj asi nejhezčí den na golfu, co se týká hřiště (a ještě mi to neskutečně šlo a zahrál jsem tam jeden ze svých nejlepších výsledků).
Kam se na to hrabou naše resorty, prostě ty hory a výhledy všude kolem jsou bomba. Kdo by se tam chystal - bydlení je možné přímo dole v rodinném penzionu přes silnici od klubovny, na jídlo se chodí 100 metrů. Na hru opravdu doporučuju si vzít autíčka, pokud nejste masochisti.
 
Tak po dlouhé době článek, který je skvěle napsaný a se kterým 100% souhlasím. Byl jsem tam před třemi roky na konci září, chytli jsme krásné počasí a byl to můj asi nejhezčí den na golfu, co se týká hřiště (a ještě mi to neskutečně šlo a zahrál jsem tam jeden ze svých nejlepších výsledků).
Kam se na to hrabou naše resorty, prostě ty hory a výhledy všude kolem jsou bomba. Kdo by se tam chystal - bydlení je možné přímo dole v rodinném penzionu přes silnici od klubovny, na jídlo se chodí 100 metrů. Na hru opravdu doporučuju si vzít autíčka, pokud nejste masochisti.
Ten penzion patří k resortu nebo se musí domlouvat individuálně?
 
Ten penzion patří k resortu nebo se musí domlouvat individuálně?
Ubytovani patri k rezortu, nabidka balicku ubytovani + golf je na jejich strankach a zvlaste v tydnu je to nabidka dost zajimava.
Pokud nemaji volno, tak nabizeji ubytovani dole ve vesnici (par km) u sprateleneho clena klubu, za obdobnych podminek. Nevypada to nic moc, 4* to neni ale spat a jist se tam bez problemu da.
 
A kdyz uz se resi Adamstal a rakouska hriste okolo Vidne, tak je zajimavy balicek na Diamond Atzenbrugg, ktery nabizi hru na vsech 3 krasnych hristich zminenych i v clanku (Diamond, Adamstal, Fontana) a jeste se jedno hriste da zahrat cestou (Haugshlag, Ottenstein, Poysdorf ...):
BEST OF NIEDERÖSTERREICH - 3 NÄCHTE
  • 3 Nächte inklusive Frühstück im Diamond Room
  • 1 x 18-Loch Greenfee am European Tour Diamond Course
  • 1 x 18-Loch Greenfee im GC Adamstal
  • 1 x 18-Loch Greenfee im GC Fontana oder im GC Schönborn
To je bomba vylet....
 
A kdyz uz se resi Adamstal a rakouska hriste okolo Vidne, tak je zajimavy balicek na Diamond Atzenbrugg, ktery nabizi hru na vsech 3 krasnych hristich zminenych i v clanku (Diamond, Adamstal, Fontana) a jeste se jedno hriste da zahrat cestou (Haugshlag, Ottenstein, Poysdorf ...):
BEST OF NIEDERÖSTERREICH - 3 NÄCHTE
  • 3 Nächte inklusive Frühstück im Diamond Room
  • 1 x 18-Loch Greenfee am European Tour Diamond Course
  • 1 x 18-Loch Greenfee im GC Adamstal
  • 1 x 18-Loch Greenfee im GC Fontana oder im GC Schönborn
To je bomba vylet....
Pěkný tip. Taky jsi to mohl zkopírovat i s cenou :) pro nas lenochy, případně dát odkaz..
 
Ja to kopiroval vloni a cena byla 355,- EUR. Ja tu cenu ukecal i pro rok 2020, protoze nas ma jet 10 a uz jsme tam byli 2x... Manazerka Atzenbruggu strasila, ze by cena mela vyskocit na 382,- EUR.
 
Ja to kopiroval vloni a cena byla 355,- EUR. Ja tu cenu ukecal i pro rok 2020, protoze nas ma jet 10 a uz jsme tam byli 2x... Manazerka Atzenbruggu strasila, ze by cena mela vyskocit na 382,- EUR.
No tak rozdíl cca 700 už asi není problém...
To tam stejne nekde propiju.
 
No tak rozdíl cca 700 už asi není problém...
To tam stejne nekde propiju.
Je to tak, je to rozdil jednoho steaku - ale ten rozhodne doporucuju, malokde se da najit lepsi....

Ale at ostatni neotravujeme Atzenbrugem a jidlem - puvodni tema je Adamstal a malokdy clanek v golfovem magazinu tak neuveritelne presne odrazi pocit golfisty z hriste!!!
 
Adamstal je krásné hřiště, zažitek mi ale úspěšně kazila povinná buggy. Příště radeji pěšky.
 
Nechce se mi zakládat nové vlákno, tak to hodím sem. Konečně jsem se po letech výmluv odhodlal jet v létě na Adalstal. Chtěl bych využít 3 denní balíček (2 noci 3 hry). Hřiště vypadá opravdu dost kopcovitě, s fyzičkou problém sice nemám, ale vzhledem k tomu, že první a poslední den budu k té hře ještě 5 hodin řídit, tak přemýšlím o buggy, má někdo např. @alda zkušenost s tímto resortem? @Klok co myslíš povinnou buggy? Další dotaz je na restauraci, vaří zde dobře? Nebo se vyplatí jezdit třeba na večeře někam do města? Budu rád za jakékoliv tipy a po shlédnutí jamek budou 3 krabice míčků s sebou samozřejmostí :D
 
Nechce se mi zakládat nové vlákno, tak to hodím sem. Konečně jsem se po letech výmluv odhodlal jet v létě na Adalstal. Chtěl bych využít 3 denní balíček (2 noci 3 hry). Hřiště vypadá opravdu dost kopcovitě, s fyzičkou problém sice nemám, ale vzhledem k tomu, že první a poslední den budu k té hře ještě 5 hodin řídit, tak přemýšlím o buggy, má někdo např. @alda zkušenost s tímto resortem? @Klok co myslíš povinnou buggy? Další dotaz je na restauraci, vaří zde dobře? Nebo se vyplatí jezdit třeba na večeře někam do města? Budu rád za jakékoliv tipy a po shlédnutí jamek budou 3 krabice míčků s sebou samozřejmostí :D
Zkusenost mam ze dvou navstev, 2x balicek s 18kou i 9kou.

Kopcovite je to jako prase, specialne nektere prechody nejsou "vubec po vrstevnici". V ramci balicku je buggy, takze vrele doporucuju ji vyuzit. Meli jsme jednoho s sebou, kterej mel bag na zadech, ale ten ma fyzicku jako blazen, tezke veci mel u nas v bugyne a stejne byl orvanej dost.
Na 9ku, ktera je mimochodem taky moc hezka, ale uzka a tezka jako prase, na tu uz buggy neni treba - ta uz je v udoli.
Restaurace je docela OK, je to drazsi a pri 2.navsteve se lehce zhorsili (obsluha ze Slovenska fajn...). Dole ve vesnici se da najist taky, tak dostanes klasickou AT kuchyni.
V realu to takovej zrout micku neni. Idealne pokud budes mit s sebou nekoho, kdo uz tam byl - nektere jamky jsou tezke na predstavivost, zvlast pro dlouhe hrace. Ale neni to zas tak hrozne, tech jamek naslepo neni moc. Doufam, ze pomohlo;). Kazdopadne povest nelže, je to jedno z nejhezcich hrist v Evrope. PF
 
Nechce se mi zakládat nové vlákno, tak to hodím sem. Konečně jsem se po letech výmluv odhodlal jet v létě na Adalstal. Chtěl bych využít 3 denní balíček (2 noci 3 hry). Hřiště vypadá opravdu dost kopcovitě, s fyzičkou problém sice nemám, ale vzhledem k tomu, že první a poslední den budu k té hře ještě 5 hodin řídit, tak přemýšlím o buggy, má někdo např. @alda zkušenost s tímto resortem? @Klok co myslíš povinnou buggy? Další dotaz je na restauraci, vaří zde dobře? Nebo se vyplatí jezdit třeba na večeře někam do města? Budu rád za jakékoliv tipy a po shlédnutí jamek budou 3 krabice míčků s sebou samozřejmostí :D
Adamstal mám na indooru a hraju to bez buginy 🤭
Ale vážně, podle toho, co na indooru vidím, tak jsou to fakt krpály.
 
Zkusenost mam ze dvou navstev, 2x balicek s 18kou i 9kou.

Kopcovite je to jako prase, specialne nektere prechody nejsou "vubec po vrstevnici". V ramci balicku je buggy, takze vrele doporucuju ji vyuzit. Meli jsme jednoho s sebou, kterej mel bag na zadech, ale ten ma fyzicku jako blazen, tezke veci mel u nas v bugyne a stejne byl orvanej dost.
Na 9ku, ktera je mimochodem taky moc hezka, ale uzka a tezka jako prase, na tu uz buggy neni treba - ta uz je v udoli.
Restaurace je docela OK, je to drazsi a pri 2.navsteve se lehce zhorsili (obsluha ze Slovenska fajn...). Dole ve vesnici se da najist taky, tak dostanes klasickou AT kuchyni.
V realu to takovej zrout micku neni. Idealne pokud budes mit s sebou nekoho, kdo uz tam byl - nektere jamky jsou tezke na predstavivost, zvlast pro dlouhe hrace. Ale neni to zas tak hrozne, tech jamek naslepo neni moc. Doufam, ze pomohlo;). Kazdopadne povest nelže, je to jedno z nejhezcich hrist v Evrope. PF
Díky za odborné shrnutí, pomohlo ;)
 
Povinná buggy byla k balíčku co jsme měli , já ale s buggy hrát neumím. V létě a horku nevím nevím zda bych to s vozíkem na bag ušel , jsou tam fakt krpály a delší přechody
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom