Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa A co hra s jednou holí, příp. +putter?

A co hra na 18j (PAR 72) s jednou holí, příp. +putter?

  • Putter + P

    Hlasy: 0 0,0%
  • Putter + Wedge

    Hlasy: 0 0,0%
  • Mohl bych to dát v PARu hřiště, tzn. 72 a lépe :)

    Hlasy: 0 0,0%
  • Počet ran: 80 a méně

    Hlasy: 0 0,0%
  • Počet ran: 95 a méně

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    20
Patřím mezi ostatní, délkou nápřahu uřídím tak maximálně prd☹️
Všechno je o tréninku, což zase ovšem vyžaduje čas a to bývá hlavní problém. Ale občas je dobré vynechat mlácení do míčků na drivingu a věnovat ten čas (pokud tedy nechodíš jen hrát) tréninku 1/4 , 1/2 a 3/4 nápřahu a zjištění obvyklé délky při těchto úderech. Cvičí se tím i lepší cit pro míč 😉
 
110 nedám ani s 20 holemi. Zatím jsem rád že to nějak litá. 🤗 Ale někdy to asi zkusím. 🏌️‍♂️
 
Všechno je o tréninku, což zase ovšem vyžaduje čas a to bývá hlavní problém. Ale občas je dobré vynechat mlácení do míčků na drivingu a věnovat ten čas (pokud tedy nechodíš jen hrát) tréninku 1/4 , 1/2 a 3/4 nápřahu a zjištění obvyklé délky při těchto úderech. Cvičí se tím i lepší cit pro míč 😉
trenuju rany pod 100m uplne obracene, na pocit jak to leti daleko, a ani nevim zda je to 1/2, 5/8 nebo 3/4po par tisicich ranach uz si to telo zapamatuje :D
 
Všechno je o tréninku, což zase ovšem vyžaduje čas a to bývá hlavní problém. Ale občas je dobré vynechat mlácení do míčků na drivingu a věnovat ten čas (pokud tedy nechodíš jen hrát) tréninku 1/4 , 1/2 a 3/4 nápřahu a zjištění obvyklé délky při těchto úderech. Cvičí se tím i lepší cit pro míč 😉
Letos jsem byl 120x na hřišti a cca 5x na drajvingu. Tolik asi k mému tréninku. O to víc se ale potom divím, že hraju jak jelito 😊
 
trenuju rany pod 100m uplne obracene, na pocit jak to leti daleko, a ani nevim zda je to 1/2, 5/8 nebo 3/4po par tisicich ranach uz si to telo zapamatuje :D
Jenže už toho máš odtrénováno tolik, že ten cit pro míček máš vybudován.
Ale když člověk začíná, tak je potřeba mít nějaké „konstanty”, časem (v závislosti na intenzitě tréninku dříve či později) bude také hrát už pocitově a nebude myslet na to, jestli nápřáhnout na 1/2 nebo 3/4. Ale ten základ tam bude.
A pak tu jsou hráči, kteří se snaží vzdálenost kontrolovat rychlostí švihu, různě rychlost mění a diví se, že nejsou schopni konstatně trefovat správné vzdálenosti. 😉
 
Jenže už toho máš odtrénováno tolik, že ten cit pro míček máš vybudován.
Ale když člověk začíná, tak je potřeba mít nějaké „konstanty”, časem (v závislosti na intenzitě tréninku dříve či později) bude také hrát už pocitově a nebude myslet na to, jestli nápřáhnout na 1/2 nebo 3/4. Ale ten základ tam bude.
A pak tu jsou hráči, kteří se snaží vzdálenost kontrolovat rychlostí švihu, různě rychlost mění a diví se, že nejsou schopni konstatně trefovat správné vzdálenosti. 😉
ranu na 50m a 60m hraju obcas dvema zpusoby, dle situace, bud tvrdy rychly kratky svih, nebo delsi pomaly, taky na tom neco bude
 
ranu na 50m a 60m hraju obcas dvema zpusoby, dle situace, bud tvrdy rychly kratky svih, nebo delsi pomaly, taky na tom neco bude
Dle situace - jenže ty víš proč to tak hraješ (rozebírat jakého chování míče chceš dosáhnout je na jinou diskuzi), a ty rány i trénuješ 😉
 
Na Slapech bych se já se svou délkou s 8i nedostal na 10 a 18 přes biošku......a z bílých na těchto jamkách možná ani driverem:(
No, ze žlutých by to mělo jít, zejména když tam tu biošku zmenšili.
Když sedne driver, tak by to mělo tu biošku z bílých přeletět. Ale nesmí foukat :D :D :D
 
Hra jednou holi (opravdu jednou, bez putteru) je skvele zpestreni a vsem to doporucuji jak na velkych tak i malych hristich. Osobne me to letos nejvic bavilo na akademickem hristi v Berovicich, kterou jsme sli se 4i :D (cilene jsme zvolili dlouhe zelezo misto kratkeho)
 
Občas jsem v zimě vzal starou 7i a putter, do kapsy 2 míčky a šel se projít.
A světe div se - neměl jsem problém obejít 9jamek za +5
Když se pak nad tím člověk zamyslí: obvykle 5PAR bývá pod 500m ze žlutých - takže do grýnu mi stačí 3x7i; 4PAR bývají kolem 350m - 2xplná 7i + krátký chip (nebo kratší pitch); u 3PAR pak jsou trošku problém jamky nad 140-150m - pak je to plná 7i+krátký chip (nebo kratší pitch).
A pokud se vyhnu trojpatům, tak to číslo je skutečně dobré.
to by mne zajimalo, proc nehraju kazdou hru v paru hriste .... vzdyt staci trosku pocitat a je to jednoduche :)
 
to by mne zajimalo, proc nehraju kazdou hru v paru hriste .... vzdyt staci trosku pocitat a je to jednoduche :)
Protože ti nedovolí ješitnost hrát jen 7i a bereš na týčku do ruky obvykle driver (nebo jiné dlouhé hole)? 😉
 
Ja bych si vzal 7i. Carry mam cca 150, takze snad hratelny. Klidne bxch si zkusil nejakej turnaj takhle, mohlo by to bejt zajimavy :).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom