Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa A co hra s jednou holí, příp. +putter?

A co hra na 18j (PAR 72) s jednou holí, příp. +putter?

  • Putter + P

    Hlasy: 0 0,0%
  • Putter + Wedge

    Hlasy: 0 0,0%
  • Mohl bych to dát v PARu hřiště, tzn. 72 a lépe :)

    Hlasy: 0 0,0%
  • Počet ran: 80 a méně

    Hlasy: 0 0,0%
  • Počet ran: 95 a méně

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    20

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Takovéto akce pár hřišť sem tam pořádá. Je to někdy docela i pro hráče samotné docela objevné. Hrajete někdy celé hřiště jednou holí? Dobře, klidně i +putter. Jaký hůl byste na "běžné hřiště" (18j, 72 PAR) volili a proč? Kolik si myslíte, že by to ve vašem případě udělalo ran navíc?
 
Asi podle znalosti hřiště.. Na domácím bych musel vzít 5i (Voda R6 , Este 6,7), tam kde bych vystačil s ranami do 130m tak 7i.. A jelikož už jsem podobné kraviny zkoušel tak vím že tahám zbytečně moc holí a do kila bych se vešel... Jen to zkouším v kombinaci nějaké železo a jedna wedge, tou potom hranou puttuju.. ;)
 
Nikdy jsem to tedy nezkoušel, asi proto, že když jdu na golf, tak si to chci užít a nechce se mi takhle blbnout.
A obávám se, že by ten výsledek byl rekordní, co se týká horní hranice ran :D
Ale kdybych náhodou někdy do toho šel, tak asi 8i a putter.
 
vzhledem k tomu jak patuju, bych si klidně mohl místo putteru vzít jinou hůl a horší by to nebylo :) za mě tedy kombinace 5i+wedge
 
Nikdy jsem to tedy nezkoušel, asi proto, že když jdu na golf, tak si to chci užít a nechce se mi takhle blbnout.
A obávám se, že by ten výsledek byl rekordní, co se týká horní hranice ran :D
Ale kdybych náhodou někdy do toho šel, tak asi 8i a putter.
Zkus to, možná budeš mile překvapen ;)
 
Občas jsem v zimě vzal starou 7i a putter, do kapsy 2 míčky a šel se projít.
A světe div se - neměl jsem problém obejít 9jamek za +5
Když se pak nad tím člověk zamyslí: obvykle 5PAR bývá pod 500m ze žlutých - takže do grýnu mi stačí 3x7i; 4PAR bývají kolem 350m - 2xplná 7i + krátký chip (nebo kratší pitch); u 3PAR pak jsou trošku problém jamky nad 140-150m - pak je to plná 7i+krátký chip (nebo kratší pitch).
A pokud se vyhnu trojpatům, tak to číslo je skutečně dobré.
 
Jednou jsem to zkusila u nás na hřišti, nechtěl se mi vytahovat celý bag, tak jsem vzala jen péčko a putter, že si to jen tak projdu. Kupodivu se můj počet ran na jamku nijak výrazně nelišil.:D To bylo velice překvapivé zjištění.
 
Zkus to, možná budeš mile překvapen ;)
Ok, nechám se tedy asi vyhecovat 🤭🤭 A příští rok to zkusím. Akorát si asi vyberu jiné hřiště než Slapy ;) I když....
Aspoň mám další cíl, který si vždy nějaký dávám.
A k tomu jako bonus přidám druhou hru z bílých, to bude sranda, jen musím nakoupit míčky
 
Ok, nechám se tedy asi vyhecovat 🤭🤭 A příští rok to zkusím. Akorát si asi vyberu jiné hřiště než Slapy ;) I když....
Aspoň mám další cíl, který si vždy nějaký dávám.
A k tomu jako bonus přidám druhou hru z bílých, to bude sranda, jen musím nakoupit míčky

Na některých hřištích mi přijde, že ty bílé ani nepoznáš.

Ok, nechám se tedy asi vyhecovat 🤭🤭 A příští rok to zkusím. Akorát si asi vyberu jiné hřiště než Slapy ;) I když....

Zkus právě hřiště, které znáš nejlépe. Podle mě je to nejvíce poučné.
 
Upraveno:
Na Zbraslavi se hraje 7iron championship, nejlip jsem to sel 82, da se v regulaci dostat asi 13 jamek ze zlutych, kdyz pocitam 7iron 160 metru, je jen potreba to trefovat a nesnazit se to rvat
 
Na některých hřištích mi přijde, že ty bílé ani nepozná


Zkus právě hřiště, které znáš nejlépe. Podle mě je to nejvíce poučné.
Děkuji za podporu :D
No, na Slapech je pár záludností. Ale tou 8i ze žlutých by to snad i mohlo jít, no.
A z bílých asi jo s celým bagem, pár výzev tam taky je.
 
Na Zbraslavi se hraje 7iron championship, nejlip jsem to sel 82, da se v regulaci dostat asi 13 jamek ze zlutych, kdyz pocitam 7iron 160 metru, je jen potreba to trefovat a nesnazit se to rvat
To asi fakt zkoušet radši nebudu, Zbraslav není na mou hru stavěná
7i na 160m? tak to by muselo hodně silně foukat :D :D :D
 
Nezkoušel jsem, ale už dlouho mě to láká. Troufnul bych si jít i bez putteru. Takže hybrid/PW nebo jen 8i, popř. 7i.
 
To asi fakt zkoušet radši nebudu, Zbraslav není na mou hru stavěná
7i na 160m? tak to by muselo hodně silně foukat :D :D :D
mas neco proti mym metrum? :D
E2695438-1FF3-47B3-84FE-A2B7614B8547.jpeg
 
Děkuji za podporu :D
No, na Slapech je pár záludností. Ale tou 8i ze žlutých by to snad i mohlo jít, no.
A z bílých asi jo s celým bagem, pár výzev tam taky je.
Na Slapech bych se já se svou délkou s 8i nedostal na 10 a 18 přes biošku......a z bílých na těchto jamkách možná ani driverem:(
 
Jasně. Máš tam díru 1-98m, takže Ti chybí v bagu tak 3-4 wedge 60, 64, 68 a 72, abys hral i metry jako normální smrtelník. :)
Tak golfisti obvykle řídí délku úderu do 100m délkou nápřahu 😉 ostatní na to potřebují mít v bagu 30 wegdí 🤭😂
 
  • Wow
Reactions: PFP
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom