Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz 85. The Masters

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
85. The Masters (Golf.cz)

PGA Tour – The Masters, Augusta, Georgia, USA (8. – 11.4.2021, -6 hodin)

Je tady první z vrcholů sezóny. Nejslavnější, nejprestižnější a nejvýznamnější na americkém kontinentu. Tak lze označit kultovní Masters Tournament, jehož 85. ročník se tradičně koná v Augustě. První major sezóny PGA Tour se uskuteční na ikonickém hřišti Augusta National, plném věhlasných jamek s květinovými názvy a nádherných zákoutí.

Na Masters se celá hráčská golfová elita připravuje celý rok. Turnaj je pouze pro zvané hráče. Pozvánku mohou získat vítězové majorů za posledních 5 let, vítězové posledních tří The Players Championship, vítězové turnajů PGA Tour od posledního Masters, držitel poslední olympijské medaile, úřadující amatérský mistr USA a podobně. Klub také uděluje divoké karty.

Turnaj má krásné rituály. První symbolický odpal provádějí golfové legendy. Loni to byli Gary Player a Jack Nicklaus.
V úterý před turnajem se v historické klubovně pořádá Večeře šampionů. Hosty jsou členové vedení klubu a vítězové předchozích ročníků. Hostitelem, který také sestavuje jídelníček je vždy loňský vítěz.
Oblíbený Par 3 contest s rodinnými příslušníky se kvůli covidu nekoná ani letos.
Loňský vítěz Dustin Johnson oblékne letošnímu šampionovi symbol Masters, zelené sako s logem klubu. Pokud by opět vyhrál, oblékne mu sako Tiger Woods, vítěz z roku 2019. Vítěz se také stává doživotním členem Augusta National.

Obsazení The Masters je nejlepší možné. Na startu bude kompletní první dvacítka světového žebříčku Johnson, Thomas, čerstvý otec Rahm, Morikawa, DeChambeau, Schauffele, Reed, Hatton, Simpson, Cantlay. Z druhé desítky Koepka, McIlroy, Finau, Hovland, Berger, Fitzpatrick, Horschell, Casey, Im a Westwood.
Dále hrají Ancer, Conners, Fleetwood, Matsuyama, Mickelson, Spieth, Wallace, Watson, Wolff.​

Hřiště Augusta National má par 72 a délku 6.835 metrů.

Pořadatelé uvádějí Prize Money těsně před nebo v průběhu turnaje. Loni bylo 11,5 milionu dolarů, vítězi připadla odměna rovné 2 miliony.​

The Masters vysílá ČT Sport ve čtvrtek od 23:40, v pátek od 22:20, v sobotu od 21:00 a v neděli od 20:00.

Odkazy: Augusta National Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje Mapka hřiště

The post 85. The Masters appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Hurá , konečně :). Tak koho si tipneme, že to letos vyhraje? A nebo komu kdo budete fandit?

:)
 
Po třech letech by to chtělo vítěze mimo USA. Co takhle John Rahm?
Ne, že bych mu nějak zvlášť fandil, ale je to čerstvej otec, tak by mohl hrát hodně uvolněně.
Komu budu nejvíc fandit je ale snad jasné? A moc se těším!
 
Ne, že bych mu nějak zvlášť fandil, ale je to čerstvej otec, tak by mohl hrát hodně uvolněně.

Jo, má poslední šanci. Protože pak následující dva roky díky nevyspání neuhraje už nic. :)
Já budu fandit Im-ovi.

Tady trochu těch krásných záběrů golfové nádhery ve videu při úterním ránu:

 
Myslím, že letos to bude dost zajímavý, poslední dobou má formu spousta různých hráčů a bude to dost vyrovnané. Já tipuju Thomase nebo věřím, že to urve Spieth. A jako každej rok bych to hrozně přál Molinarimu.
 
Těšil jsem se na to, ale po zjištění vysílacích časů na ČT4, mě docela přešla chuť. Nemáte nějakou alternativní možnost sledování? Protože ve čtvrtek od 11 do 1 ráno nic moc.
 
Myslím, že letos to bude dost zajímavý, poslední dobou má formu spousta různých hráčů a bude to dost vyrovnané. Já tipuju Thomase nebo věřím, že to urve Spieth. A jako každej rok bych to hrozně přál Molinarimu.
Pro mě je taky jeden z největších favoritů Thomas a takovej černej kůň Spieth....oběma budu fandit, jsou to sympaťáci. Rovněž Rorymu bych to moc přál, ale nevím, nevím......poslední dobou je hodně rozhozenej.
 
Těšil jsem se na to, ale po zjištění vysílacích časů na ČT4, mě docela přešla chuť. Nemáte nějakou alternativní možnost sledování? Protože ve čtvrtek od 11 do 1 ráno nic moc.
V ČT a PA to jde od 21.00 (stejně jako v SO) na webu ČT nebo zeleným tlačítkem na HbbTV.
 
Těšil jsem se na to, ale po zjištění vysílacích časů na ČT4, mě docela přešla chuť. Nemáte nějakou alternativní možnost sledování? Protože ve čtvrtek od 11 do 1 ráno nic moc.
Nejsem si jist, ale z toho co je na webu chápu, že by to mělo už ve čtvrtek jet alternativně proti hlavnímu programu od 21:00...
 
V ČT a PA to jde od 21.00 (stejně jako v SO) na webu ČT nebo zeleným tlačítkem na HbbTV.
Opravdu? Včera mi to ukazovalo ještě ty časy od 11.
Tím líp.
 
Opravdu? Včera mi to ukazovalo ještě ty časy od 11.
Tím líp.
Tady se to píše......myslím, že to takto fungovávalo každý rok, když se to s něčím kryje (teď ve ČT s fotbalem Arsenal - Slavia, v PA nevím s čím.....)
 
Taky myslím, že půjde sledovat opět každá rána na webu masters jako na podzim. Bylo to trochu kostrbaté koukání ale lepší než nic.
 
Pro mě je taky jeden z největších favoritů Thomas a takovej černej kůň Spieth....oběma budu fandit, jsou to sympaťáci. Rovněž Rorymu bych to moc přál, ale nevím, nevím......poslední dobou je hodně rozhozenej.
Naprosto souhlasim, plus bych byl rad kdyby Phil a Bobby Macintyre prosli cutem.
 
Těšil jsem se na to, ale po zjištění vysílacích časů na ČT4, mě docela přešla chuť. Nemáte nějakou alternativní možnost sledování? Protože ve čtvrtek od 11 do 1 ráno nic moc.
Jestli si dobre vzpominam tak jsem na podzim koukal na webu masters na featured groups nebo amen corner, 15&16 jamku atd. pres prohlicec operu a zmenu vpn na ameriku. Protoze pres evropskou ip adresu to nabizelo jen klipy jednotlivych ran. A nebo si to pletu s jinym turnajem, tak me kdyztak opravte, diky.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom