Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj všem golfistům a golfistkám :)

KubaKuba

Aktivní člen
Jméno
Jakub
HI (HCP)
15,9
Ahoj všem, jmenuji se Kuba. Je mi 32 a jsem z České Lípy. Aktuálně spíš srdcem a jen o víkendech. Přes týden bydlím a pracuji v Praze.

Golf mě lákal už někdy v 15 letech. Pak jsem na něj na dloooohou dobu zapomněl. Začal jsem s ním ze srandy s kamarády cca 5-6 let zpět. Kdy jsme čas od času mlátili do míčku, se dvěma holemi ze smeťáku z Francie, na poli pod bezdězem aniž bysme cokoliv o golfu jako takovém věděli. Zhruba před čtyřmi lety jsem si koupil základní set holí a párkrát za rok zašel na driving. Nevěděl jsem jak na to a neměl s kým chodit a na hřiště jsem nemohl. Takže motivace 0.

Až v roce 2018 jsem donutil sám sebe, že s tím pohnu, opravdu zkusím začít hrát a dám tomu nějaký řád a hlavně cíl. Když už se mi ty téměř nové hole válí pár let ve sklepě. Párkrát jsem byl s trenérem (Petra Janoucha jen a jen doporučuji - nej jen, že skvěle komentuje, ale je i super trenér). Na podzim jsem udělal zkoušky (opět v České Lípě). Jako odměnu za splněný cíl jsem si tam dal jednu 18ku. Pak jsem hole zazimoval a až v roce 2019 jsem začal lítat více po hřištích (cca 15x 18 jamek).

Od té doby jsem golfu naprosto propadl a den bez projíždění inzerátů na bazoši, Golf Channelu (můj alltime favorit v telce je donekonečna Phil Mickelson - ale i pár dalších), YouTube, a nebo Golf Digestu a pravidel golfu, v rukách, si ani neumím představit (moje přítelkyně, negolfistka, z toho občas (rozuměj často) šílí). Stejně tak ale bez snowboardingu nebo skateboardingu, kterými žiju už přes 20 let. Skoro každý se diví kombinaci těchto sportů s golfem. Společného ale mají opravdu hodně.

Moje první golfové cesty v roce 2018 vedly na malé, svépomocí udržované "hřiště" v Libouchci, kde je fajn okolí, lidé a atmosféra (hřiště spíš trápí na každém centimetru). Letos (2020) jsem si poprvé zaplatil roční hrací členství v České Lípě, která se mi líbí a baví mě. A mám rád její okolí a jsem tam doma víc než jinde. Zatím jsem objel pár okolních hřišť na liberecku a Loretu. Letos jich snad zase pár přibyde.

Co se týká mojí hry, rád absolvuju různé malé i velké výzvy. Pro mě je v golfu největší úspěch, když zahraju takovou ránu jakou chci a holí jakou chci, ne skóre nebo vítězství v turnaji. Když si koupím lob wedge, kterou hrát neumím a určitě by mi ji nikdo s HI54 nedoporučil, kupují jí proto, že s ní chci umět hrát a chci to s ní tak hrát. Chci zahrát neskutečné vysokou ránu z 60m, která dopadne těsně vedle jamky. Dost rád hraju riskantně protože je to pro mě zábava i za cenu, že to zatím většinou nevychází nebo ztratím dost míčů.

Vším si víceméně procházím od začátku sám a většinu času i sám hraju, pokud zde zrovna není můj největší golfový parťák, který ale pořád lítá někde po světě (čau Pepo). Proto si klidně rád kdykoliv zahraju v okolí České Lípy nebo Prahy s někým novým. Kdykoliv se může kdokoliv ozvat a domluvit se :)

Čau ✌
 
Upraveno:
Ahoj všem, jmenuji se Kuba. Je mi 32 a jsem z České Lípy. Aktuálně spíš srdcem a jen o víkendech. Přes týden bydlím a pracuji v Praze.

Golf mě lákal už někdy v 15 letech. Pak jsem na něj na dloooohou dobu zapomněl. Začal jsem s ním ze srandy s kamarády cca 5-6 let zpět. Kdy jsme čas od času mlátili do míčku, se dvěma holemi ze smeťáku z Francie, po poli pod bezdězem aniž bysme cokoliv o golfu jako takovém věděli. Zhruba před čtyřmi lety jsem si koupil základní set holí a párkrát za rok zašel na driving. Nevěděl jsem jak na to a neměl s kým jít a na hřiště jsem nemohl. Takže motivace 0.

Až v roce 2018 jsem donutil sám sebe, že s tím pohnu, opravdu zkusím začít hrát a dám tomu nějaký řád a hlavně cíl. Když už se mi ty téměř nové hole válí pár let ve sklepě. Párkrát jsem byl s trenérem (Petra Janoucha jen a jen doporučuji - nej jen, že skvěle komentuje, ale je i super trenér). Na podzim jsem udělal zkoušky (opět v České Lípě). Za splněný cíl jsem si tam dal jednu 18ku. Pak jsem hole zazimoval a až v roce 2019 jsem začal lítat více po hřištích (cca 15x 18 jamek).

Od té doby jsem golfu naprosto propadl a den bez projíždění inzerátů na bazoši, Golf Channelu (můj alltime favorit v telce je donekonečna Phil Mickelson - ale i spousta dalších), YouTube, a nebo Golf Digestu a pravidel golfu, v rukách, si ani neumím představit (moje přítelkyně, negolfistka, z toho občas (rozuměj často) šílí. Stejně tak ale bez snowboardingu nebo skateboardingu, kterými žiju už přes 20 let. Skoro každý se diví kombinaci těchto sportů s golfem. Společného ale mají opravdu hodně.

Moje první golfové cesty v roce 2018 vedly na malé, svépomocí udržované "hřiště" v Libouchci, kde je fajn okolí, lidé a atmosféra (hřiště spíš trápí na každém centimetru). Letos (2020) jsem si poprvé zaplatil roční hrací členství v České Lípě, která se mi líbí a baví mě. A mám rád její okolí a jsem tam doma víc než jinde. Zatím jsem objel pár okolních hřišť na liberecku a Loretu. Letos jich snad zase pár přibyde.

Co se týká mojí hry, rád absolvuju různé malé i velké výzvy. Pro mě je v golfu největší úspěch, když zahraju takovou ránu jakou chci a holí jakou chci, ne skóre nebo vítězství v turnaji. Když si koupím lob wedge, kterou hrát neumím a určitě by mi ji nikdo s HI54 nedoporučil, kupují jí proto, že s ní chci umět hrát a chci to s ní tak hrát. Chci zahrát neskutečné vysokou ránu z 60m, která dopadne těsně vedle jamky. Dost rád hraju riskantně protože je to pro mě zábava i za cenu, že to zatím většinou nevychází nebo ztratím dost míčů.

Vším si víceméně procházím od začátku sám a většinu času i sám hraju, pokud zde zrovna není můj největší golfový parťák, který ale pořád lítá někde po světě (čau Pepo). Proto si klidně rád kdykoliv zahraju v okolí České Lípy nebo Prahy s někým novým. Kdykoliv se může kdokoliv ozvat a domluvit se :)

Čau ✌
Máme společnýho trenéra. Jak jinak. :cool: Zdá se, že s tebou by se hrálo dobře. 😉 Ozvi se až budeš v Lípě. ⛳
 
32 a Ceska Lipa. Kam si chodil na stredni skolu?
 
Máme společnýho trenéra. Jak jinak. :cool: Zdá se, že s tebou by se hrálo dobře. 😉 Ozvi se až budeš v Lípě. ⛳
No uz jsem s nim po tom, co jsem udelal zkousku ale netrenoval. Ale rozhodne letos budu muset. Protoze chci taky konecne zacit pouzivat driver, dreva a 3i, na ktery se porad jen koukam v koute. A kdyz je vytahnu tak v Lipe na drivingu riskuji micek na parkovisti. :D
 
No uz jsem s nim po tom, co jsem udelal zkousku ale netrenoval. Ale rozhodne letos budu muset. Protoze chci taky konecne zacit pouzivat driver, dreva a 3i, na ktery se porad jen koukam v koute. A kdyz je vytahnu tak v Lipe na drivingu riskuji micek na parkovisti. :D
To znám. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom