Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

58 trestných ran (senior LPGA)

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
(pozn moderátora: @Mirek_62 - vyčlenil jsem jako samostatné nosné téma)
---


To je dobré, ten odkazovaný článek je ale docela strohý, tady je k tomu povídání, které to dává více do kontextu - jak k tomu mohlo dojít. A je to takové lidštější. :)


Pár citací z článku, které rychle zkusím přeložit (pro orientaci)
---
Lee Ann Walker - se už nezúčastňuje turnajového/soutěžníhogolfu - její poslední celá sezóna na LPGA byla v roce 2008 - a letos golf prošel nejobsáhlejším přepracováním pravidel golfu.
-
Hrála první kolo s Jackie Gallagher-Smith a Cathy Johnson-Forbes a ti řekli, že si ani nevšimli její chyby. Ve druhém kole hrála s Laurou Baughovou a Laurou Shanahan Rowe. A oni ji na chybu upozornili - na 14. a 15. jamce.
-
"Co v tom okamžiku můžete udělat?" Řekla Walker. "Byla to moje chyba, že jsem neznala pravidla." Není to vina nikoho jiného, než má. Je to pro mě velké ponaučení. Takže dvě trestné rány za každou jamku, aby zabránila DQ s tím, že na konci podepíše nesprávné skóre.
-
Dohrála v dobrém duchu s nezapomenutelným zážitkem:
"Jsem ráda, že jsem šla." Musela jsem vidět spoustu skvělých přátel, bylo to skvělé golfové hřiště, velká událost, “řekla. "Všechno bylo skvělé kromě mých trestů."
---


Nevím, na kolik je to novinářská nadsázka, ale takhle nějak bych si představoval celoživotní přístup ke golfu na úrovni.:up:
 
(pozn moderátora: @Mirek_62 - vyčlenil jsem jako samostatné nosné téma)
---


To je dobré, ten odkazovaný článek je ale docela strohý, tady je k tomu povídání, které to dává více do kontextu - jak k tomu mohlo dojít. A je to takové lidštější. :)


Pár citací z článku, které rychle zkusím přeložit (pro orientaci)
---
Lee Ann Walker - se už nezúčastňuje turnajového/soutěžníhogolfu - její poslední celá sezóna na LPGA byla v roce 2008 - a letos golf prošel nejobsáhlejším přepracováním pravidel golfu.
-
Hrála první kolo s Jackie Gallagher-Smith a Cathy Johnson-Forbes a ti řekli, že si ani nevšimli její chyby. Ve druhém kole hrála s Laurou Baughovou a Laurou Shanahan Rowe. A oni ji na chybu upozornili - na 14. a 15. jamce.
-
"Co v tom okamžiku můžete udělat?" Řekla Walker. "Byla to moje chyba, že jsem neznala pravidla." Není to vina nikoho jiného, než má. Je to pro mě velké ponaučení. Takže dvě trestné rány za každou jamku, aby zabránila DQ s tím, že na konci podepíše nesprávné skóre.
-
Dohrála v dobrém duchu s nezapomenutelným zážitkem:
"Jsem ráda, že jsem šla." Musela jsem vidět spoustu skvělých přátel, bylo to skvělé golfové hřiště, velká událost, “řekla. "Všechno bylo skvělé kromě mých trestů."
---


Nevím, na kolik je to novinářská nadsázka, ale takhle nějak bych si představoval celoživotní přístup ke golfu na úrovni.:up:

V 1. kole o své chybě nevěděla, takže jednoznačně podepsala a odevzdala nesprávný výsledek a měla tedy být DQ...
 
A je nějaký zásadní rozdíl mezi obdržením 58 trestných ran a DQ?
 
V 1. kole o své chybě nevěděla, takže jednoznačně podepsala a odevzdala nesprávný výsledek a měla tedy být DQ...

Je to tak skutečně i u vícekolových turnajů? Resp. musí to tak být? Daný turnaj končí až po konci všech kol. Vycházím z pravidla 20.2e (2) - kdy se mluví o tom, že nemohou být výsledky upraveny tehdy: "Když se výsledky stanou konečnými způsobem stanoveným Soutěžním výborem " - pokud tedy nejsou konečné? (nevím, jen by mě překvapilo, kdyby na LPGA se dopustilo takového přehmatu)
 
V 1. kole o své chybě nevěděla, takže jednoznačně podepsala a odevzdala nesprávný výsledek a měla tedy být DQ...
Myslím, že se mýlíš. Došlo ke změně - pravidlo 3.3b(3)
Pokud podepíše výsledek bez započtení trestných ran, o kterých neví (což nevěděla), tak už to DQ není.
 
A je nějaký zásadní rozdíl mezi obdržením 58 trestných ran a DQ?
Morálně to pro někoho být rozdíl může.
Navíc podle nových pravidel to na DQ nebylo.
 
A je nějaký zásadní rozdíl mezi obdržením 58 trestných ran a DQ?

Pro mě taky je lepší mít víc ran, než DQ. DQ vnímám jako něco hodně hrubého... pro mě až extrémně negativního. Prostě nechci mít DQ. Dohrát na skore mohu, i když zahraju 150 ran.
 
Pro mě taky je lepší mít víc ran, než DQ. DQ vnímám jako něco hodně hrubého... pro mě až extrémně negativního. Prostě nechci mít DQ. Dohrát na skore mohu, i když zahraju 150 ran.
Mám to podobně, mě DQ asociuje „podvodník". I když důvody pro DQ mohou být jiné, než podvod. Jenže u DQ nikde není napsán důvod, takže zůstavají jen pochybnosti.
 
Tak další trestné rány - tentokrát 10 za prvních 5 jamek na European Tour. Marcel Siem v druhém kole 5x zvedl a očistil míč v domění, že i ve druhém kole je povoleno „stavění” jako bylo v 1. kole. Když zjistil svůj omyl, tak si připsal 10 ran. Nakonec se ale sám diskvalifikoval.
 
Myslím, že se mýlíš. Došlo ke změně - pravidlo 3.3b(3)
Pokud podepíše výsledek bez započtení trestných ran, o kterých neví (což nevěděla), tak už to DQ není.

O tom pravidlu vím, ale myslel jsem si, že trestné rány již nelze započítat poté, co začala hrát druhé kolo. Přijde mi poněkud divné, že připsat rány lze i později. ( tedy až do ukončení turnaje, jak psal requo ). Zajímavé by to bylo, kdyby si chyby nevšimla ani v druhém kole, prošla cutem a chyby si hráčky všimly až v kole třetím...
Hráči na této úrovni určitě nevnímají něčí DQ jako vyloučení "podvodníka", protože oni (téměř )nepodvádějí. Proto fakt, že si hráčka nechala napsat tolik trestných ran považuji spíše za teatrální gesto než sportovní chování. Problém jejího rozhodnutí je zejména v tom, že zatímco sama sebe postavila do světla - jsem popleta, ale nepodvádím a teď mne zná i celý svět, tak z jejich spoluhráček z prvního kola ( skoro jistě neúmyslně, ale přesto ) udělala buď podvodnice nebo hlupačky. Sama hráčka totiž uvedla, že pravidla v 1. kole porušila 21 X !!
To, ale znamená jednu z těchto variant :
1. její spoluhráčky byly úplně slepé a opravdu si ničeho nevšimly ( 21 porušení pravidel na grýnu ! )
2. ani ony ( i jejich caddy ) vůbec neznají pravidla
3. všimly si toho, ale na chybu neupozornily ( dle nových pravidel je to povinnost , pokud by přiznaly, že chybách věděly a neoznámily, byly by skoro jistě obě DQ )
4. hráčka porušila pravidla méně krát, ale chtěla být "slavná"
 
O tom pravidlu vím, ale myslel jsem si, že trestné rány již nelze započítat poté, co začala hrát druhé kolo. Přijde mi poněkud divné, že připsat rány lze i později. ( tedy až do ukončení turnaje, jak psal requo ). Zajímavé by to bylo, kdyby si chyby nevšimla ani v druhém kole, prošla cutem a chyby si hráčky všimly až v kole třetím...
Hráči na této úrovni určitě nevnímají něčí DQ jako vyloučení "podvodníka", protože oni (téměř )nepodvádějí. Proto fakt, že si hráčka nechala napsat tolik trestných ran považuji spíše za teatrální gesto než sportovní chování. Problém jejího rozhodnutí je zejména v tom, že zatímco sama sebe postavila do světla - jsem popleta, ale nepodvádím a teď mne zná i celý svět, tak z jejich spoluhráček z prvního kola ( skoro jistě neúmyslně, ale přesto ) udělala buď podvodnice nebo hlupačky. Sama hráčka totiž uvedla, že pravidla v 1. kole porušila 21 X !!
To, ale znamená jednu z těchto variant :
1. její spoluhráčky byly úplně slepé a opravdu si ničeho nevšimly ( 21 porušení pravidel na grýnu ! )
2. ani ony ( i jejich caddy ) vůbec neznají pravidla
3. všimly si toho, ale na chybu neupozornily ( dle nových pravidel je to povinnost , pokud by přiznaly, že chybách věděly a neoznámily, byly by skoro jistě obě DQ )
4. hráčka porušila pravidla méně krát, ale chtěla být "slavná"
Turnaj byl vypsán na více než 18 jamek, takže konec je opravdu až dohráním poslední jamky. Tím je teprve soutěž (turnaj) ukončena - jak psal @requo
To proč si připsala rány a sama se nediskla uvedla (viz postovaný článek).
ad 1) myslím, že profíci mají na grýnech jiné starosti než sledovat, jestli náhodou někdo neporušil pravidla (ostatně z jejich úhlu ani nemuselo být postavení caddyho v linii putu za hráčkou zřejmé)
ad 2) sama hráčka přiznala, že nové pravidlo neznala, neb už soutěžní kolo nehrála několik let. Obdobně na tom je zřejmě i její caddy).
ad 3) nemyslím si, že by ji neupozornily, pokud by o porušení věděly
ad 4) hráčka být slavná nemá potřebu, ona je známá i bez tohoto "excesu" https://shp.utmb.edu/CV/Walker_L-CV.pdf
 
ad 1) jasně profíci mají jiné starosti, ale že si nikdo z nich nevšimne tolika prohřešků, to mi přijde hodně zvláštní...
ad 2 ) to nebylo vztažené ke dané hráčce, ale ke spoluhráčkám ve smyslu, že chybu mohly vidět, ale také netušily, že je to v rozporu s pravidly.
ad 4) ten profesní životopis vysokoškolské profesorky se stejným jménem je určitě zajímavý, ale nepřipadá mi, že je to tatáž osoba.

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom