Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zdravím příznivce golfu

Jirka_S

Aktivní člen
Jméno
Jiří
HI (HCP)
10-19,9
Ahoj všem.

Zkusím krátké představení nového člena Vaší 19. jamky.
Ještě před 5 lety jsem představu, že budu hrát golf kategoricky odmítal. Letos začínám pátou sezonu a golf se stal hlavní mimopracovní záležitostí. Prostě když je chvilka a možnost, tak utíkám na golf. Loni jsem zvládl cca 40 hřišť/rok.
Za ty 4 roky jsem navštívil více jak 50 českých hřišť a již i několik zahraničních (Slovensko, Rakousko, Španělsko, Tenerife).
Je to prostě moje droga, ale takových je tady asi více :cool:

Děkuji a všem přeji pěknou hru
Jirka
 
Ahoj všem.

Zkusím krátké představení nového člena Vaší 19. jamky.
Ještě před 5 lety jsem představu, že budu hrát golf kategoricky odmítal. Letos začínám pátou sezonu a golf se stal hlavní mimopracovní záležitostí. Prostě když je chvilka a možnost, tak utíkám na golf. Loni jsem zvládl cca 40 hřišť/rok.
Za ty 4 roky jsem navštívil více jak 50 českých hřišť a již i několik zahraničních (Slovensko, Rakousko, Španělsko, Tenerife).
Je to prostě moje droga, ale takových je tady asi více :cool:

Děkuji a všem přeji pěknou hru
Jirka
Vítej :cool:
 
Ahoj všem.

Zkusím krátké představení nového člena Vaší 19. jamky.
Ještě před 5 lety jsem představu, že budu hrát golf kategoricky odmítal. Letos začínám pátou sezonu a golf se stal hlavní mimopracovní záležitostí. Prostě když je chvilka a možnost, tak utíkám na golf. Loni jsem zvládl cca 40 hřišť/rok.
Za ty 4 roky jsem navštívil více jak 50 českých hřišť a již i několik zahraničních (Slovensko, Rakousko, Španělsko, Tenerife).
Je to prostě moje droga, ale takových je tady asi více :cool:

Děkuji a všem přeji pěknou hru
Jirka

Ahoj Jirko, vítej, ať se ti tu líbí.

Prozraď mi prosím, jak se s kategorického odmítače stane zavislák? Jde mi tedy o ten okamžik, kdy si šel poprvé. Co tě přinutilo to zkusit? :)
 
Golf začala hrát žena před šesti lety a samozřejmě zjistila, že je to extrémní žrout času a pokud chce být s rodinou, tak si golf nezahraje. Tedy přišla otázka, zda si neudělám kartu a nebudeme hrát spolu. Protože jsem bral golf jako snobský sport, kde na parkovišti moje škodovka nenajde místo, tak jsem řekl, že mě to neláká a hrát to nechci. Opravdu mě to nelákalo a bral jsem to jako sport pro jinou krevní skupinu.
No, ale žena je jako všechny ostatní mazaná a darovala mi k narozeninám voucher na zelenou kartu.
Když jsem nastoupil na první hodinu, tak si asi trenér musel myslet své, ale asi byl odolný a řekl, že to zkusíme.
Ještě během kurzu jsem si golf zamiloval a těšil se na hru na hřišti. Ještě, než jsem stihl jít pořádně na hřiště, tak jsem se zmínil v práci a naši dodavatelé mě hned pozvali na turnaj. Bránil jsem se, ale vyrazil. Tam jsem zjistil, že je to krásný sport a dnes již hledám volné chvíle, jak na něj utéct.
Myslím, že dnes žena lituje, že mi ten dárek dala.
 
Jsem z Prahy, tak asi nejvíce ty okolo, ale do 1 hod. cesty ideál.
Mám rád hřiště typu Ypsilonka, Čertovo břemeno, Dýšina, tak se rád projedu i dál.

Moje další výhoda je, že jeden ze dvou synů hraje opět golf, tak mám s kým utéct na hřiště bez větších výčitků.

Ženě mě přiděli Národní výbor, jinak si neumím vysvětlit, proč si mě našla.
 
Ahoj, vitej u nas.
Dalsi z blaznu, takove potrebujeme :D
mas tip na hriste na Tenerife nebo nejakou perlu ve Spanelsku nebo v Rakousku??
Kazda inspirace se hodi :)
 
Na Tenerife se mi nejvíce líbilo Buenavista https://buenavistagolf.es/ zbytek hezké, ale toto vybočovalo.

Španělsko to bylo hlavně Malaga, kde je mnoho hezkých hřišť. Vyzdvihl bych z těch co jsem byl asi tyto:
- Flamingos http://www.villapadierna.es/golf/
- Alcaidesa Links s výhledem na Gibraltar https://www.alcaidesagolf.com/es/
- Valle Romano https://www.valleromano.net/

V Rakousku jde hlavně o srdcovku Adamstal, tam se každý rok rád vracím. Řekl bych že nej co jsem kdy hrál.

Když už jsem v tom výběru, tak ještě Slovensko.
- Penati
- Hrubá Borša, myslím, že moc pěkné hřiště s trávou na fervejích jak na greenu (opravdu).

a nakonec jedno speciální hřiště, které nemá nej údržbu a kvalitu, ale stojí za to ho zkusit.
Bernolákovo!!! Kdo nehrál nepochopí. https://www.golfove-cesty.cz/slovensko/zapadni-slovensko/bernolakovo-black-river/
Nejtěžsí hřiště v Evropě.
Prvních 6 jamek obyčejné parkové hřiště, ale na 7. jamce na vás čeká nápis (pokusím se přiložit) a začíná to. Bylo to zvěrstvo, ale víme, že tam musíme v létě opět :)
 

Přílohy

  • Bernolakovo.jpeg
    Bernolakovo.jpeg
    129,5 KB · Zobrazení: 406
a nakonec jedno speciální hřiště, které nemá nej údržbu a kvalitu, ale stojí za to ho zkusit.
Bernolákovo!!! Kdo nehrál nepochopí. https://www.golfove-cesty.cz/slovensko/zapadni-slovensko/bernolakovo-black-river/
Nejtěžsí hřiště v Evropě.
Prvních 6 jamek obyčejné parkové hřiště, ale na 7. jamce na vás čeká nápis (pokusím se přiložit) a začíná to. Bylo to zvěrstvo, ale víme, že tam musíme v létě opět :)
Takové nápisy najdeš v Hořehledech u @mkopcak na každém odpališti ;)
 
Tak to tam budu muset někdy vyzkoušet :)
 
Tak to tam budu muset někdy vyzkoušet :)

Díky spolupráci těsné jak závodní gaťky Sáblíkové má u nás každý registrovaný jamkař speciální zacházení:

1. Speciální uvítání - díky personifikovanému software lze od roku 2020 volit z těchto variant:
  • Nazdar xichte!
  • Nevotravuj, teď nemám čas...
  • Milý [jméno], vítáme tě v našem resortu. Protože jsi kopyto z 19. jamky, tu máš 10 míčů do hry, stejně nám je necháš na 1. jamce.
2. Speciální cena - protože tu v loňském roce na pobytovém víkendu nechala 19. jamka otevřené nezaplacené účty za 32 789,5 Kč a protože zryli hřiště více než stádo divočáků a protože @Pitching odřel stůl na recepci, je připravena výjimečná cena = cenikové fee + 1 500 Kč!

3. Speciální káva - hořehledské kapučíno s plivancem od manažera se těší podobnému věhlasu jako mišelinské restaurace v Paříží a nebo produkce Salt Bae!

Tak až se budeš chystat, dej vědět, protože mám půl roku dopředu rezervace!
 
Tak až se tady u Vás (19. jamka) trochu ohřeji a potrénuji (abych na 1. jamce nechal jen těch tvých 10 míčů a ten 11. zůstal ve hře), tak určitě přijedu.

Speciální uvítání máš vytříbené, ale co vybrat?
Možná by bylo nejlepší "Nazdar xichte, neotravuj, teď nemám čas, ty kopyto z 19. jamky"

Cena pro 19. jamku je opravdu výhodná, ještě že jsem se k Vám přidal včas na úvod sezóny. Prostě úděl nováčka, který musí nejdříve splatit dluhy skalních.

Ujíždím spíše na ristrettu, ale kapučíno s takovým věhlasem a pohádkou budu muset zvážit.

Budu tam k Vám muset naplánovat cestu.
 
Ujíždím spíše na ristrettu, ale kapučíno s takovým věhlasem a pohádkou budu muset zvážit.

Prosimtě, rituál, na kterém si @mkopcak hodně zakládá - a je takové specialitka našeho VIP klubu 19.jamky... je potřeba pak do mlíčenky nacpat papír od cukru. Pokud není po ruce, je nutné něco najít a nacpat to tam. Je to tajné místní znamení!
 
Upraveno:
Líbí se mi, kam se to posunulo! Jestli někdo z vás zvládne narvat celou scorekartu do naší mlíčenky, má u mě oběd zadarmo!
 
vítej na fóru, tady jsou všichni šílenci do golfu, Chocholoušek by měl radost ...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom