5 zajímavých golfových tipů na webu

JirMar

Aktivní člen
Autor vlákna
Tým 19.jamky
11.2.2016
254
484
103
Praha
Jméno
Jiří Mareček
Na internetu je o golfu doslova záplava nejrůznějších informací. Je jich tolik, až se člověku v tom nechce pořád přehrabovat. Třeba vám proto přijde vhod několik tipů od těch, kteří už se úspěšně párkrát prohrabali k něčemu zajímavému.

1.TIP: GOLFOVÝ GURU REVOLUCIONÁŘEM NOVÝCH MÉDIÍ

Anglického kouče Marka Crossfielda doporučuju všem, neustále a na potkání. Proč? Za prvé proto, že díky jeho přístupu k technologiím a novým médiím není nutné jezdit za ním na britské ostrovy. Mark je na YouTube, Twitteru, Facebooku, PeriScope, Vine a dalších virtuálních kanálech. To ale není to nejpodstatnější. Jeho přístup, ať už k problematice švihu, vybavení či hře samotné je neotřelý, prosáklý anglickým humorem a jeho rady či názory dokáže velice jasně podat. I kdyby vás něco takového nebavilo, zkuste se mrknout na jeho videa, kde s kamarády objíždí a hraje evropská hřiště. Takovou náladu bych ve flightu uvítal i u nás…
https://www.youtube.com/…c4gDP63dIRxw

2.TIP: KDYŽ JDE NĚKDO HLAVNĚ PO METRECH, JDE ZA RICKEM

Také tento anglický kouč je hodně populární. Na svém kanálu na YouTube ale nabízí Rick Shiels trochu jiný přístup než Mark Crossfield. V určitém ohledu je to víc sportovní pohled s větším zaujetím pro nové technologie holí, jejich testování a porovnávání. Pokud chcete třeba vědět, na jakou vzdálenost pálí nové hole či driver oproti starším modelům či konkurenčním modelům, tady se to dá zjistit. Aby to nebylo jen o Rickovi, občas si přizve kamaráda Roba Pottera, který má hcp 13 a recenzuje vybavení z pohledu hráčů s vyšším hcp. To bývá často daleko zajímavější. Pokud hledáte základní tipy pro techniku švihu a ran, tady je taky najdete.
https://www.youtube.com/…hielsPGAGolf

3.TIP: CO TO JE ZA HŮL? JAK JE STARÁ? JAKOU MÁ HODNOTU?

Pokud jste někdy kupovali železa, wedge či třeba driver z druhé ruky, možná jste chtěli dopředu zjistit, z kterého roku daná hůl je. Možná vás i zajímalo, kolik stála, když byla nová a na kolik si ji golfisté cení nyní. To všechno můžete dohledat poměrně jednoduše na tomhle webu. Není tam sice úplně veškeré vybavení, ale je ho tam dost na to, abyste měli dost velkou šanci se s tím svým trefit. Najdete tam většinu značek a veškeré druhy golfových holí. Ceny jsou samozřejmě v dolarech, ale člověk získá aspoň hrubou představu o tom, jestli se ho prodejce nesnaží natáhnout o moc peněz.
http://valueguide.pga.com/

4.TIP: KDYŽ CHCETE VĚDĚT, KAM TO VLASTNĚ JEDETE HRÁT

Tenhle český web je určitě dost populární a většina golfistů už na něj zabrousila, nicméně pro začátečníky a nové golfisty je to určitě hodnotný tip. Ponechme stranou fórum, které poněkud uhasíná a rok neaktualizovaný web. I když se tu totiž nebudete chtít registrovat, mají tyto stránky jednu velmi praktickou pomůcku - interaktivní databázi českých golfových hřišť. Velká část jich je navíc originálně zmapovaná, takže se dostanete i k mapkám jednotlivých jamek, kde můžete jednoduše simulovat délku ran. Můžete třeba zpětně zjistit, jak že dlouhá to byla rána, která vás z týčka poslala do faiwayového bunkeru.
http://www.golfee.cz/…fova-hriste/

5.TIP: ZIMA DLOUHÁ, LÉTO VROUCÍ, PROSTĚ POČASÍ DĚSNÉ? ZKUSTE SE ZABAVIT

Tohle je zřejmě nejpopulárnější golfová hra na internetu. Výhodou je, že nepotřebujete žádnou herní konzoli, nemusíte ani platit za registraci, nemusíte nic instalovat. Prostě jen hrajete. Rozhraní se vám totiž nahraje přímo do prohlížeče. Placený je pak pouze nákup lepšího vybavení a jiných vychytávek, podobně jako u jiných webových her. WGT nabízí reálná hřiště a několik variant různých her včetně multiplayeru, kde si můžete zahrát s kýmkoliv na světě. Ovládání je jednoduché, ale přitom má hra dost příjemnou (mnohdy nepříjemnou) obtížnost. Rozhodně se zabavíte. https://www.wgt.com/

A jaké jsou vaše oblíbené a sledované golfové weby? Podělte se se svojí pěticí (dvojicí, trojicí…) oblíbených s námi v diskusi pod článkem!
 

Přílohy

Upraveno moderátorem:

JirMar

Aktivní člen
Autor vlákna
Tým 19.jamky
11.2.2016
254
484
103
Praha
Jméno
Jiří Mareček
Pěkný článek, ale Golfee bych moc neuváděl, víc než rok je mrtvé a neaktuální, je o tom i celé diskuzní téma :)
To je fakt, on je to překlopený článek z původního webu www.levnygolf.cz, tehdy to ještě nějak fungovalo. Nicméně jejich databáze hřišť je super a stále funkční :) Nicméně jsem ten textík aktualizoval.
 
Upraveno moderátorem:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo

Ondra

Nováček+
15.7.2017
33
28
28
Marca a Ricka chválím, k Rickovi bych ještě rovnou přidal Peter Finch - www.youtube.com/user/peterfinchgolf

Točí většinou spolu, teď dělají speciál k The Open, říkali, že celkem během tohoto týdne budou mít k The Open asi 16 videí (můžete si s nima krásně projít hřiště na kterém se hraje).

K YT bych ještě doplnil www.youtube.com/user/meandmygolf - dvojice která točí především výuková videa
 
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: JirMar a Jirka75

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,261
3,687
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Já dělám golfové bingo. :)

Moc českého toho není, ono taky dělat videa v češtině v golfu není úplně to nejlepší - příliš malá komunita,
narozdíl od angličtiny a málokdo to vydrží asi dlouhodobě. Chybí tu český golfový youtuber, no. :-D

Btw. já ještě přidám, aby to tu bylo, dvě funkční zahraniční golfová fóra:

https://thesandtrap.com/forums
http://www.golfwrx.com/forums/
 
Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: RobertSlajs a jan

jan

Guru fóra
Tým 19.jamky
12.2.2016
2,672
1,825
123
Praha
Jméno
Honza
Trosku special, ale muze se hodit.
Pokud kupujte hole, ktere jste nemeli moznost vyzkouset (typicky inzerat) a vahate, zda jsou / nejsou pro vasi vykonostni kategorii... pak pomuze check MPF (Maltby Playability Factor) rating:
http://ralphmaltby.com/maltby-playability-factor/

Je to jakesi lepsi voditko, nez jen kategorie "game improvement" a muzete si srovnat soucasne / nove atp.
 
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: JirMar
WebGolf.cz