Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"5 minut denně" - Tréninková GolfVýzva 19.jamky a GolfGearu pro rok 2018

Stav
Uzamčeno.
DEN 24
Pouze 20 puttů. Pak mne vyrušila návštěva.
 
Den 25/28
Dneska na Indooru, tolik hrozných ran jsem v životě neměl .. na druhou stranu, když se snažíte přestřelit vodu na po 3tí a jediný co trefíte je břeh a sklenička na stole je fakt k zasmání .. případně trefená střecha domu, kdy míček se krásně kutálel až na zem (OB) .. Jinak hrál jsem PGA National course a zahrál jsem 112 ran .. :-/
Co se mi třeba povedlo byl neskutečný backspin, nejen že se odrazil od plátna, ale ještě po přistání se začal točit nazpátek
Takže plán na ty poslední 3 dny je, vyležet se z menší nemoce, trochu posílit tělo a přestat švihat do podložky. Protože cvičná rána bez míče - krásná a hezky to pohladilo podložku, s míčkem? - totálně narvaný do podložky místo do míčku ...
 
DEN 25
Poslední dva dny jsem to dost flákal. Tak jsem se to dnes snažil dohnat.

Dopoledne putting. Do toho si manželka pustila tiskovku s medailisty s OH. Snažil jsem se to nevnímat, ale nešlo to. Podle toho také to puttování vypadalo.:(

Navečer chiping na terč na zácloně. Ze začátku žádná sláva. Pak jsem se zastřílel a bylo to tak 60 na 40. Na závěr plný švih. S radostí jsem zkonstatoval, že se
počet čistě trefených neustále zvyšuje. Vše samo plastovými míčky.
 
DEN 25
Dnes jsem sáhl po putteru a dal jsem 100 ran ze 180 cm. Proměnil jsem 90, takže slušný. Pak jsem zkusil pouze metrové a 10/10.
Myslím, že jsem tady četl nějaký komentář, že doma na koberci je to hračka. Já si to tedy nemyslím. Před výzvou jsem dával tak 7/10 max. Teď po mnoha stovkách puttů s přehledem 9/10, ale zadarmo to není. A jsem si jistý, že se to projeví i venku. Minimálně u puttů na menší vzdálenost, se kterými jsem se hodně pral.
 
@Tomáš Kloud, @Paudr, @Kimi373: Držte se, už jen tři dny! Prosím, závěrečný příspěvek výrazněji, nebo alespoň jeho část. A když přibude nějaké shrnutí, co se zadařilo, co ne, případně nejlepší dny a motivace pro další, dopiště to do příspěvku také! Info o poukazu vám zašlu pak do soukromé zprávy. :)
 
DEN 26
Dnes trénování CHIP IN. Vzdálenost 5m, hůl PW a výsledky : Z 50ti pokusů 20 zásahů. To je o 4 méně než posledně .:( To není zrovna optimistické zjištění. Ale co se dá dělat, když je to pravda. Ještě si to ve středu zopakuju.
 
DEN 26
Puttování z 1,8m na puttovacím koberci. Stihl jsem 50 puttů, z nichž úspěšných bylo 48. Takže oproti včerejšku slušné zlepšení. Pocit při trefení super, cítím čím dál větší jistotu. Už teď vím, že středou pro mě výzva rozhodně nekončí....
 
DEN 27
Dnes jsem se krátce věnoval pattování ze vzdáleností 1,5 , 2 , 2,5 , 3 , 3,5 a 4 m. Úspěšnost ze začátku byla 100% a pak se začala úměrně snižovat s přibývající vzdáleností na 80%. Ale i to si myslím , že není špatné.

Jenže rovný koberec v obýváku není green se všemi svými záludnostmi.
 
DEN 27
Jeden by čekal, že to člověk bude chtít mít už co nejrychleji za sebou. Ale kdeže. Poprvé během výzvy jsem se v jeden den domácího tréninku dostal jak k chipovaní tak k puttování.
Chipy (ze 4 metrů pěnovými míčky do záclony) jsem dal cca 30 chipů z vyšší trávy a následně 50 chipů z nízké trávy. Střídal jsem vždy postupně LW, SW a GW. Během tréninku jsem měnil délku ran, kdy jsem se dostal i k několika polovičním švihů. Stále se snažím zažít přesun váhy na přední nohu a s tím souvisejícím zasažením míčku a až poté země.
Následně po večeři tradiční puttování z 1,8 m do jamky. Úspěšnost stejná jako včera 48/50, takže super.
U obojího se cítím celkem jistý a věřím tomu, že ten úder provedu správně.
 
Den 26/28
Sice jsem trochu puttoval, ale jelikož na mne dolehla nemoc, tak jsem vůbec neměl cit a stálo to za prd
Takže 2/2 z volných dnů

Den 27/28
Už jsem trochu pookřál, tak jsem si dával putty 2m cca 50 míčků .. úspěšnost 9/10 míčků, což je super pokrok, uvidíme jak se to projeví na reálném greenu
Pak jsem si chtěl trochu zpestřit to puttování, tak jsem si rozložil 10 míčků po 20cm, a nejdřív jsem šel po lichých směrem od jamky a zpátky po sudých .. abych to měl alespon trochu napřeskáču. Poprvé jsem skončil v první půlce, podruhé a potřetí už jsem to dal na jeden zátah :)

Už se těším na zítřek :)

IMG_8943.jpg
 
DEN 28

Poslední den jsem se věnoval trénování CHIP IN. Vzdálenost 5m, hůl PW a výsledky : Z 50ti pokusů 19 zásahů. To je sice o jeden méně než posledně, ale i ty netrefené byly do 1m od jamky.

Za celý měsíc jsem se kromě zmíněného věnovat i puttům. Tam je patrné značné zlepšení. Dále krátké hře ať už plastovými míčky na terč na zácloně a nebo na sítích na pověšený kruh. I tam si troufám říct, že jsem se zlepšil. Téměř se vytratily topinky. Ty mě štvaly ze všeho nejvíc. A teď to hlavní. A to sice vlastní golfový švih. Povolal jsem si na pomoc trenéra. Podařilo se mu, a i tak trochu mně ;) za měsíc na sítích, na simulátoru, na drivingu a doma do záclon, ze švihu vymazat špatné návyky a už se na to dá celkem koukat. Tedy mně.:) Stále tak zůstává určité procento drbanců, ale i to se lepší.

V neposlední řadě jsem si na doporučení trenéra zařadil do repertoáru cvičení GOLF FITNESS 50 +.


Jak to bude na hřišti se snad brzy dozvím.

@requo děkuji za tuto výzvu. Myslím si , že to pro mne bude značný bonus do nadcházející sezóny.:up:
 
DEN 28
Trénink ve stejném složení úkonů jako včera jen s tím rozdílem, že GW jsem nahradil při chipování PW. Následně se mi při puttování na koberci podařilo ještě vylepšit včerejší score na 49/50.
A je to za mnou. Jsem golfový nadšenec, ale měsíc v kuse trénovat s golfovou holí v ruce? Samotnýho by mě to nenapadlo a tak děkuji organizátorům této golfové výzvy. Nevěřil bych, že trénovat v zimě, z větší části doma, může mou hru někam posunout. Ale ono to vážně funguje. Při držení putteru cítím dosud nepoznaný pocit jistoty. To samé chipping. Vezmu hůl, zaujmu postoj a přesně vidím, jak chci agresivně trefit míček. Opět hlavním znakem je jistota, jak v postoji, tak v držení hole, tak v hlavě, že mám ověřeno, že tu dobrou ránu umím zahrát, protože se mi to už mnohokrát povedlo. Nemám jen růžové brýle, vím, že v dubnu fakt mezi profesionály nepřestoupím, ale zkrátka pocitově je to super.
Zde souhrn, co jsem vlastně za těch 28 dní golfově prováděl:
4x hřiště
1x samostatný driving
2x driving + chipping
3x chipping na zahradě
1x indoor
13x putting doma (z toho 5x během služebky v Košicích)
4x chipping doma
Na závěr gratuluju ostatním spoluúčastníkům výzvy a ostatním vřele doporučuju, stojí to za to.
Původně jsem ani nevěděl o odměně v podobě fittingu. Ale vzhledem k tomu, že jsem dosud žádný neabsolvoval (kromě dema na golfdigestu), těším sa na to.
No a zároveň si dávám předsevzetí, že tímto to pro mě nekončí a trénovat každý den budu dál. Tajné přání je vydržet to celý rok, i když netuším, jak moc je to reálné.
 
DEN 28/28
Hurá, jsme v cíli ..
dneska puttování
- vzdálenost cca 1,8m .. nakonec uspěch 10/10
- rozložené míčky na celé vzdálenosti .. zde také uspěch 10/10
- a jelikož má hodná žena uklidila pokojíček, mohl jsem využít celou délku pokoje (cca 4m) a tam už to je horší .. cca 6/10 míčků


Dále pak chvilka trénování švihu .. už jsem si na ten nový švih (od trenéra překopaný) zvyknul

Shrnutí?
Sice se to jmenuje "5minutová" výzva ale nikdy to nebylo jenom 5 minut :-D v průměru tak 15 - 20minut ..
Nepředpokládám, že touhle výzvou můj trénink končí, vždy si najdu alespon 5 minut denně at se zlepšuju dál a dál :)
Občas to bylo náročný najít si ten čas, ale kde je vášeň, tam je čas ..


Vřele děkuji 19.jamce a Golfgearu, že nám umožnili se hecovat celý měsíc :)
Všem ostatním, jen směle do toho !!!

Tomáš.

PS.
jak poznáte, že se hrbíte nad putterem správně? Tak, že vám ukápne nudle z nosu přímo na hranu :))
 
DEN 28
Trénink ve stejném složení úkonů jako včera jen s tím rozdílem, že GW jsem nahradil při chipování PW. Následně se mi při puttování na koberci podařilo ještě vylepšit včerejší score na 49/50.
A je to za mnou. Jsem golfový nadšenec, ale měsíc v kuse trénovat s golfovou holí v ruce? Samotnýho by mě to nenapadlo a tak děkuji organizátorům této golfové výzvy. Nevěřil bych, že trénovat v zimě, z větší části doma, může mou hru někam posunout. Ale ono to vážně funguje. Při držení putteru cítím dosud nepoznaný pocit jistoty. To samé chipping. Vezmu hůl, zaujmu postoj a přesně vidím, jak chci agresivně trefit míček. Opět hlavním znakem je jistota, jak v postoji, tak v držení hole, tak v hlavě, že mám ověřeno, že tu dobrou ránu umím zahrát, protože se mi to už mnohokrát povedlo. Nemám jen růžové brýle, vím, že v dubnu fakt mezi profesionály nepřestoupím, ale zkrátka pocitově je to super.
Zde souhrn, co jsem vlastně za těch 28 dní golfově prováděl:
4x hřiště
1x samostatný driving
2x driving + chipping
3x chipping na zahradě
1x indoor
13x putting doma (z toho 5x během služebky v Košicích)
4x chipping doma
Na závěr gratuluju ostatním spoluúčastníkům výzvy a ostatním vřele doporučuju, stojí to za to.
Původně jsem ani nevěděl o odměně v podobě fittingu. Ale vzhledem k tomu, že jsem dosud žádný neabsolvoval (kromě dema na golfdigestu), těším sa na to.
No a zároveň si dávám předsevzetí, že tímto to pro mě nekončí a trénovat každý den budu dál. Tajné přání je vydržet to celý rok, i když netuším, jak moc je to reálné.
DEN 28

Poslední den jsem se věnoval trénování CHIP IN. Vzdálenost 5m, hůl PW a výsledky : Z 50ti pokusů 19 zásahů. To je sice o jeden méně než posledně, ale i ty netrefené byly do 1m od jamky.

Za celý měsíc jsem se kromě zmíněného věnovat i puttům. Tam je patrné značné zlepšení. Dále krátké hře ať už plastovými míčky na terč na zácloně a nebo na sítích na pověšený kruh. I tam si troufám říct, že jsem se zlepšil. Téměř se vytratily topinky. Ty mě štvaly ze všeho nejvíc. A teď to hlavní. A to sice vlastní golfový švih. Povolal jsem si na pomoc trenéra. Podařilo se mu, a i tak trochu mně ;) za měsíc na sítích, na simulátoru, na drivingu a doma do záclon, ze švihu vymazat špatné návyky a už se na to dá celkem koukat. Tedy mně.:) Stále tak zůstává určité procento drbanců, ale i to se lepší.

V neposlední řadě jsem si na doporučení trenéra zařadil do repertoáru cvičení GOLF FITNESS 50 +.

Jak to bude na hřišti se snad brzy dozvím.

@requo děkuji za tuto výzvu. Myslím si , že to pro mne bude značný bonus do nadcházející sezóny.:up:
DEN 28/28
Hurá, jsme v cíli ..
dneska puttování
- vzdálenost cca 1,8m .. nakonec uspěch 10/10
- rozložené míčky na celé vzdálenosti .. zde také uspěch 10/10
- a jelikož má hodná žena uklidila pokojíček, mohl jsem využít celou délku pokoje (cca 4m) a tam už to je horší .. cca 6/10 míčků


Dále pak chvilka trénování švihu .. už jsem si na ten nový švih (od trenéra překopaný) zvyknul

Shrnutí?
Sice se to jmenuje "5minutová" výzva ale nikdy to nebylo jenom 5 minut :-D v průměru tak 15 - 20minut ..
Nepředpokládám, že touhle výzvou můj trénink končí, vždy si najdu alespon 5 minut denně at se zlepšuju dál a dál :)
Občas to bylo náročný najít si ten čas, ale kde je vášeň, tam je čas ..


Vřele děkuji 19.jamce a Golfgearu, že nám umožnili se hecovat celý měsíc :)
Všem ostatním, jen směle do toho !!!

Tomáš.

PS.
jak poznáte, že se hrbíte nad putterem správně? Tak, že vám ukápne nudle z nosu přímo na hranu :))

Pánové gratuluji. Vydržet 28 dní v kuse chce nejenom odhodlání, ale taky určitou tvrdohlavost. Jsem rád, že se vám splnit tréninkovou výzvu podařilo a pevně věřím, že vás to i bavilo. ono 28 dní v kuse vás to bavit muselo - jinak se to vydržet nedá. Jste borci!

Je pro vás připraven od @Michal Prokop voucher na Advanced Fitting od GolfGearu využitelný v Praze 8, Čechie! Pošlu SZ během chvíle pokyny.


Výzva trvá stále, možno začít kdykoli. Jde to. Tři borci to již dokázali. Kdo se hecne na březen? :)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom