Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"5 minut denně" - Tréninková GolfVýzva 19.jamky a GolfGearu pro rok 2018

Stav
Uzamčeno.
Den 17/28
Zhodnocení tréninku na "sucho" v indooru .. švih je pocitově suprový, ještě v prošvihu si musím pohlídat lokty, abych nezatahoval moc rány a bude to OK.
I pattování se dneska dalo brát jako úspěch ..
celkem 16 farwaí z 28
do toho 9 GIR
za dvě 18tky jsem byl schopen dát i dvě Birdie (viz 19.jamka Tour) Birdie-Par-Birdie :))

Byl jsem vysmátej jak lečo a těším se na další indoor .. a hlavně víc tréninku
 
DEN 18

Dnes jsem to nevydržel a vyrazil po zdravotní přestávce na driving. Snažil jsem se držet trenérových rad. Na síti i doma do záclon to celkem fundovalo, ale tady to byla hrůza. Nebyl jsem schopen dát z podložky pořádnou ránu. Když mi zbývalo asi 20 míčků, a byl jsem už na sebe dost nas....j, jsem ze zoufalství míček natýčkoval a vytáhnul hybrid. S tím to lítalo jak z prahu. Pak driver a s tím to taky docela šlo. Prostě úplně obráceně než na síti, nebo doma do záclon. :( A teď babo raď. Nejspíš, když to alespoň trochu počasí dovolí, budu chodit ven !! Snad si to časem sedne.
 
DEN 18
Tento týden až do pátku bude předmětem mého tréninku pouze puttování. Musel jsem služebně vyrazit na týden do Košic. I vzhledem k počasí jsem zvolil jako dopravní prostředek vlak. A kvůli výzvě se mnou cestoval i můj putter.
Dal jsem si tedy dnes prvních rozehřívacích 15 minut na mém improvizovaném puttovacím zařízení v hotelovém pokoji, kdy jsem jako cíl zvolil krabičku od míčků. Dokonce to má tu výhodu, že narozdíl od domova můžu puttovat ze 3 metrů.
 

Přílohy

  • IMG_20180218_184911.jpg
    IMG_20180218_184911.jpg
    92,8 KB · Zobrazení: 304
Tak můj život se pomalu vrací do "normálu" .. takže s prosíkem budu dávat ještě včerejší výsledek tréninku ..

Den 18/28
Po sobotním indooru to teď bude serie zpomalených švihů, kdy si musím dávat pozor na lokty u prošvihu ..
Nejdříve protažení ztuhlých zad, poté zkoušení pomalých švihů.

Den 19/28
Musím víc cvičit .. permanentní bolest zad řeším tak, že na to prostě nemyslím .. ale už je to nějaký ten pátek, kdy jsem se dobře vyspal :-D na druhou stranu, v určitým uhlu před zrcadlem, jsem zahlíd něco co vzdáleně připomínalo břišní sval :-D
Takže dneska to byly ultra zpomalený švihy, včetně míčku a to tak zpomalený, abych trefil míček, ale ten jenom poskočil :-D no a ve zpomalení mi to celkem už jde .. švih za který bych se vůbec nestyděl, letěl by rovně a možná i daleko ..
Lokty krásně u sebe i v prošvihu, hlídal jsem si abych startoval první boky, pak ramena a nakonec ruce .. takže taky focus na tohle, protože to krásně eliminuje můj nešvar - švihat zvenku-dovnitř :)
 
DEN 19
Dnes puttink. 1 , 1,5 , 2 , 2,5 , 3 , 3,5 , 4 m. po jedné ráně tam a zpět. Ze začátku (nebyl jsem na to moc soustředěný) to bylo tak na 85%. Druhá půlka už byla v poho.
 
DEN 20
Hodinu na síti 9i, 7i, 5i, 4H, a driver Po rozcvičení jsem se natočil, zjistil chyby ( zase hlavně ta hlava ) opravil a znovu natočil. Na videu to nevypadalo až tak zle.
Jelikož jsem toho po hodině ještě neměl dost, nechal jsem si nabít jedny míčky a šel to prověřit na driving. Lepší se to, ale pomalu. Z mého repertoáru se téměř vytratily slajsy. Ale stále se mi nedaří čistě trefovat míčky.
 
DEN 20
Dokončil jsem první polovinu svého Košického tripu s celkovou bilancí 40 minut puttování a 120 minut fitness. Docela se mi tento způsob života líbí, avšak jsem v Hiltonu asi jediný, kdo tady to super fitness navsťevuje, vsichni se vylejvaj radši na baru, nechápu :eek::D
Golfově dnes tedy 15 minut 3 metrových puttů, úspěšnost pořád 7/10... Zítra cíl 8/10.
 
Den 20/28
Toto letí :)
Musím si vymyslet nějakou rutinu na zahřátí a protaženi. Dneska jsem celý den buď seděl v autě nebo stál na místě. Nyní mě bolí celý člověk...
Ale alespoň jsem tedy cvičil švih, bohužel se přidal i pes, takže mu alespoň posílám aport míčku přes dvě místnosti.
No a ten loket už si zvyká na nové místo ve švihu. Mám z něj dobrý pocit.
_________________
Pozn. pod čarou
V zrcadle jsem si všimnul, že se mi začínaj rýsovat šikmý břišáky. Asi pomalu začnu přidávat na intenzitě a snad mi zmizí občasná překážka ve švihu :-D
 
DEN 20
Dokončil jsem první polovinu svého Košického tripu s celkovou bilancí 40 minut puttování a 120 minut fitness. Docela se mi tento způsob života líbí, avšak jsem v Hiltonu asi jediný, kdo tady to super fitness navsťevuje, vsichni se vylejvaj radši na baru, nechápu :eek::D
Golfově dnes tedy 15 minut 3 metrových puttů, úspěšnost pořád 7/10... Zítra cíl 8/10.

Já bych to dal v pořadí. Nejdřív fitness a pak aj trochu hen tej kultůry. ;)
 
DEN 21
Dnes 1 hod. na simulátoru. Ale nejdřív jedny míčky na drivingu. Dopoledne byla docela kosa -2 . Ze začátku ve vestě a v zimních rukavicích. Pak jsem se trochu zahřál vestu i rukavice sundal a začalo se to podobal golfu. Na simulátoru to docela šlo. Za 1 hod uhraju devítku a kousek. Dnes zlepšení o 4 rány. Pocitově se mi zdá, že je znát určité zlepšení. Jen ty drbance !!!!:( První, nepatrně natýčkované rány, jsou vesměs čišté. :)
 
Den 21/28
Dnes jsem pro změnu začal trénink menším cvičením .. uvidíme jak dlouho mi to vydrží
Když jsem hledal okopírované cviky z časopisu, narazil jsem na tabulku, kterou jsem si kdysi přepsal z nějaké knížky (už nevím jaké) .. docela to sedí :-D
Jo pro zasmání, manželku jsem docela naštval, když cvik, který trénuje skoro 2 měsíce, jsem dal za 2 minuty .. :-D

Zpět ke golfu .. zas co mi domácnost dovolí .. chipování měkkých balonku o zeď (zkouším sandwedgí co nejvyšší trajektorii) tzn ze 2m se musí míček dotknout co nejvýše.
Pak trénování švihu, s důrazem na lokty a k tomu jsem si dal zase pěnové míčky a kontroluji, jestli míček vystartuje alespoň trochu rovně.

Celkem cca 45 minut tréninku :)
 

Přílohy

  • IMG_8935.jpg
    IMG_8935.jpg
    91 KB · Zobrazení: 282
  • IMG_3639.JPG
    IMG_3639.JPG
    102,6 KB · Zobrazení: 286
DEN 21
Dnes 100 puttů ze 3m. Bohužel úspěšnost se zvednout nepodařilo. Znovu přesně 70/100.
Nešlo mi to do hlavy a tak jsem potom zkusil zmenšit vzdálenost o metr a světe div se, 10/10. Takže to je dobrý ponaučení, že každy metr na greenu hraje roli...
 
DEN 22
Dnes o5 puttování. Ze vzdáleností 1,5 , 2 , 2,5 , 3 , 3,5 m. Na delší vzdálenost jsem postoupil až když jsem se trefil 8x za sebou. Ze 3,5 m jsem to dal asi až na 5tý pokus. Metrové putty jsem vynechal, to dává i můj 5ti letý vnuk.
Když jsem putt nedal na první nebo na druhý pokus, to bylo ještě v pohodě. Ale když jsem to zmastil na sedmý nebo osmý , tak to jsem se verbálně nešetřil :):p:)
 
DEN 22
Poslední den mého Košického puttovacího dobrodružství. Po první desítce puttů (opět ze 3m) jsem se musel hodně přemlouvat k pokračování. Posilovna na mě dneska zanechala stopy. Ale vytrval jsem a nakonec je z toho značné zlepšení 82/100. Takže těch pět dnů s putterem hodnotím pozitivně. Ale už se těším domů za zbytkem setu (a samozřejmě za manželkou). :D
 
DEN 23

Dnes si beru volno. Po celodenním běžkování na žádnou jinou sportovní aktivitu nemám morál. A i kdybych se kousnu,l tak po pivu a 3 slivovicích by to nemělo tu pravou vypovídající hodnotu. Zítra se polepším.:D:D
 
DEN 23
Hurá jsem doma! Celý tělo rozlámaný z 8mi hodinové cesty vlakem a včerejších výpadů...
I přesto jsem vzal 64ku a dal jsem 15 minut vysokých chipů z podložky do záclony. Pár ran jsem cítil špatně, ale hodně jich bylo povedených... Zítra bych rád někam na driving, uvidíme...
 
Den 22/28
Přesunul jsem si patovací koberec do pokojíku, kde je i normalni koberec. Nyní můžu trenovat gimmy vzdalenost. Vetsi delky patu ani nemaj smysl. Tam to bude spis na nahode. Lepsi bude trenovat chippy napredno a pak uz jen dotuknout ;-)
Cca 20pattu z toho 10do jámy
Pak jeste 5minut svihani 7i abych si vzil spravny svih

Den 23/28
Už se to blízi ke konci. Poznám to podle lajdactvi neco dokoncit :-D
Dneska jsem si puttu dal 30, uz to slo lepe. Nejspis proto, ze jsem hlavu nechal dole a nedival se za mickem :)
Do toho pak znova svih, tentokrat 6i. Co krom rychlyho svihu delam, je to, ze jedu extra pomalu a mam zalozeny micek. Pri prosvihu pak zhruba vim, jedtli startoval rovně
 
Den 24/28
Začínal jsem zakladním švihem, pak chvíli puttování cca 1,8m .. a pak jsem se začal nudit ..
Tak po vzoru dnešních olympioniků, respektivě dnešních finálových zápasů v Curlingu, jsem si vymyslel novou zábavu .. Golfový Curling :-D nebo pro starší ročníky, golfové kuličky .. vemu 3 a 3 míčky různé barvy a snažím se dostat co nejvíc míčků na značku, tak aby míčky soupeře (míčky druhé barvy) byli zas co nejdál :-D
Je to sranda .. a nevím proč, ale tým se žlutými míčky vyhrál v poměru 12:2 ...
 

Přílohy

  • IMG_8940.jpg
    IMG_8940.jpg
    34,3 KB · Zobrazení: 318
DEN 24
Místo drivingu nakonec zahrada u prarodičů. Postupně 13 ran z 10m (7i), 10m, 20m, 30m, 45m (vše LW), 55m (SW). Pár špatných tam bylo, ne že ne, ale celkově mnohem lepší pocit a často pocit fakt dobře trefené rány oproti tomu, jak jsem to cítil dřív.
Nakonec 18 plných švihů do plastových golfových míčků. Pocitově pěkný, ale mě to prostě nebaví, když nevidím, jak ten míček fakt letí...
Teď ať to pořádně zmrzne, hřiště si odpočinou a v půlce března hezky pěkně zahajíme sezonu doufám...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom