Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"5 minut denně" - Tréninková GolfVýzva 19.jamky a GolfGearu pro rok 2018

Stav
Uzamčeno.
Den 11/28
Dopolední golf na simuátoru .. zahráno 63 jamek z toho 15 v paru, docela úspěch.. trénink se začíná projevovat, pocitově byli všechny rány zahrány suprově, ale výsledek nějak haproval :-D
 
DEN 11
Prozměnu nedělní Hodkovičky. 50 minut krátká hra (25 ran 10 metrů, 25 ran 20 metrů, 25 ran 30 metrů, 25 ran 50 metrů ). 25 odpalů na drivingu (GW, 9i, 6i, 5W, Driver). 25 minut puttovánì.
I když jsem původně nechtěl, nakonec jsem dal i devítku. Jednička a trojka mi zkazily celkový výsledek, ale ostatní jamky byly, až na pár zaváhání při krátké hře a puttování, super. Jsem zvědavý, jestli vzrůstající jistotu při hře potvrdím příští sobotu v Berouně. Cíl je zahrát pod 90.
No a po hře mi to nedalo a ještě jsem 25 míčků (PW, 7i, 5i, 5W, 3W, Driver) s dobrým pocitem odpálil na drivingu.
 
Chlapi, chválím! Polovina se blíží! Držte se a poctivě trénujte dál!
 
DEN 12

Dnes pilování pattování. K již zmíněným třem zásadám ( kamenné zápěstí, teploměr a vzdálenost) jsem si ještě přidal : po zamíření před nápřahem zvednout hůl cca o 5 mm. abych se vyhnul škrtnutí si o zem. To se mi občas stávalo a dost mě to štvalo.
Tak že z 1,5m 20 pokusů, 20 zásahů. Ze 2 m 20 pokusů 18 zásahů A nakonec 5 pokusů se zavřenýma očima 5 zásahů. Kdyby mi tak šlo všechno, byl bych se sebou celkem spokojen.:)
 
DEN 12
Dneska jsem se k tréninku dostal až po návratu z posilovny po práci. Chci věřit, že pár vyhozených puttů bylo způsobeno již jistou mírou únavy :D.
Každopádně i tak 93 ze 100 puttů na puttovacím koberci v délce 180 cm nalezlo zdárně svou cestu do jamky. Sice oproti poslednímu stejnému tréninku je to pokles úspěšnosti, ale nějak mi to pořád přijde v pořádku. Už teď se těším na zítřejší návštěvu prarodičů (chápej trénink krátké hry na zahradě) :oops:.
 
Den 12/28
Trénink puttování na koberci .. už se to začíná lepšit, takže jsem si pro dnešek trénoval 1,5m putty (skoro gimmy vzdálenost ..) z 20 ran bylo 16in, zbytek se mi nedokutálel do jamky (moc velká citovka :-D)
 
DEN 13
Právě jsem se vrátil z ..... . ze sítí s trenérem. Po shlédnutí natočeného videa jsem zkonstatoval, že se to začíná vzdáleně podobat golfovému švihu . To už je jistý pokrok.
Do teď, v porovnání se švihem profíků, jsem se na sebe nemohl koukat. Teď už jen si všechny ty změny zafixovat tak , aby to bylo automatické. To bude fuška. Ale zdá se
mi, že jsem v dálce zahlédl světýlko na konci tunelu.
Také mi bylo doporučeno cvičit. Tak že ten GOLF FITNESS 50 + nebyl až tak blbej nápad. :)
 
DEN 13
Krátká hra u prarodičů na zahradě. Docela tam přibývá holých míst bez trávy :D.
15 ran z 15ti metrů, 30 ran z 25ti metrů, 15 ran z 35ti metrů a 15 ran z 50ti metrů.
Cítím, že se to posouvá správným směrem, i když stále je tam obrovský prostor pro zlepšení. A i kvůli tomu si říkám, zda by nestálo za to tuto golfovou výzvu prodloužit. Baví mě to a jsou vidět postupně výsledky :up:.
 
Den 13/28
Nechápu ty putty ... 0,5m dám všechny (kdo by nedal), 1m dám všechny .. ale 1,5m? Furt stejně 70% jich dám, zbytek je o 3cm krátký ..
Ale alespon trénuju postoj tak, aby ten putt byl "měkký" tzn hezky na sweetspot putteru
Jinak už chápu GolfGear :) dle statistik se až po 30ti opakováních vytvoří návyk, takže po měsíci tréninku 5minut budem mít všichni krásný návyk ve formě suprového tréninku :-D
 
Den 13/28
Nechápu ty putty ... 0,5m dám všechny (kdo by nedal), 1m dám všechny .. ale 1,5m? Furt stejně 70% jich dám, zbytek je o 3cm krátký ..
Ale alespon trénuju postoj tak, aby ten putt byl "měkký" tzn hezky na sweetspot putteru
Jinak už chápu GolfGear :) dle statistik se až po 30ti opakováních vytvoří návyk, takže po měsíci tréninku 5minut budem mít všichni krásný návyk ve formě suprového tréninku :-D

Kéž by jsi měl pravdu :up:
 
DEN 14

O5 trénování CHIP IN. Vzdálenost 5m, hůl PW a výsledky 5ti sérií po 10ti ranách : 10 : 4, 10 : 4, 10 : 5, 10 :7, 10 : 4.
Pro srovnání uvádím i výsledky, kterých jsem dosáhl v DEN 7 10 : 3, 10 . 3, 10 : 2, 10 : 3, 10 : 2
Čili značné zlepšení. Snad to vydrží. ;)
 
Upraveno:
DEN 14
Polovina za námi, to to ale utíká. Za chviličku je tu sezóna :up:.
Dnes jsem měl s kolegou cestu přes Prahu, tak jsme se zastavili odpoledne v Hodkovičkách. V krásném slunečném počasí jsme dali každý 75 chipů se soutěží nearest. Následně 50 ran z cca 60ti metrů. Poté drivingových 30 ran tradičně PW, 7i, 5i, 3W a driver. Posledních 5 míčků soutěž trefování terče na 60ti metrech. Už při západu slunce jsme končili soutěžením na zmrzlém "betonovém" putting greenu asi 20ti dlouhými putty s dohrávkami.
Zaměřuju se na odstranění tlustých ran, které jsem vyhodnotil jako největší problém své hry. Zkouknul jsem nějaká videa a nechci to zakřiknout, ale je to na dobré cestě :p.
 
DEN 15

Dnes jsem se snažil zažít změny ve švihu plastovými míčky do záclon. Rozfázoval jsem si to do 10 ti bodů. I jsem si to natočil. Je to o hodně lepší. Začínám už trochu vypadat jako golfista.;) Teď se ještě zbavit tlosťochů. Těch je na můj vkus stále ještě moc. Zítra jdu na 2 hod. na simulátor, tak jsem zvědav co ta změna udělá se vzdáleností a přesností ran.
 
DEN 15
Dnes jsem se musel vyloženě donutit při sledování posledních jamek Tigerova kola vzít do ruky putter, rozložit koberec a dát pár puttů. Ještě když jsem před tím strávil 40 minut na eliptickém trenažeru...
Takže 50 puttů, nespadlo tam 5, takže úspěšnost klesla na 90 %. Pořád ale good. Zítra finální příprava na Beroun z modrých, to bude nový zážitek...
 
V praci na dve veci, takže
1) furt mysim na golf
2) nestiham sem psat

Den 14/28
Volno 1/2

Den 15/28
Vecerni cviceni. Trenink noveho svihu, chipovani do zaclony.
Vysledek - už si začínám zvykat na divný pocit správně provedeného švihu, kontroluju si i loket a nějak to pak jde samo :-D
 
DEN 16
2 hod. na simulátoru. Z toho 45 min. diving s důrazem na změny ve švihu. Se železy to docela to šlo až na ty drbance:(. Pak jedna devítka. Tam jednou v lese a jednou ve vodě. Výsledek nic moc s čím bych se měl chlubit, ale mám se alespoň kam zlepšovat a to tak, že dost !!!:confused:

Po včerejším cvičení jsem komplet rozlámanej. Bolí mě svaly, o kterých jsem do dnes neměl tušení že mám.:eek:
 
Den 16/28
Uz pomalu se dostavam zpatky do rutiny.
Dneska spise cviceni a rozpohybovaní svalů po hektickém týdnu. A příprava na zítřejší simulator.
Zakladn kmitání, kontrola otácení zapesti, dale duraz na přenášení váhy až po plný švih a kontrola loktů u sebe.
No těším se na zitřek co předvedu :)
 
DEN 16
Dnes jsem měl opět cestu kolem Hodkoviček a v krásném slunečném počasí jsem dal 50 míčků na drivingu. Postupně PW, 7i, 5i, 3W a Driver. Posledních 5 míčků SW na terč na 60m, úspěšnost 3/5, což je good... Celkově dobrý pocit, určitě zase méně těch tlusťochů :).
 
DEN 17
Dnes puttování : 1, 1,5 , 2 , 2,5 , 3 , 3,5 m. Po jedné ráně a zase zpět. Tak asi 4 x za sebou. Úspěšnost 100% Pak ještě jednou se zavřenýma očima. Taky stopro. :)
Doma na koberci to jde jak z praku, tak proč na simulátoru to není žádná sláva??? Sakra !:(

Dne jsme jeli kolem hřiště kde jsme viděli dva golfisty. Manželka musela ač nerada uznat, že jsou ještě větší blázni, než jsem já.;)
 
DEN 17
Prvni turnaj 2018. Hurá. Startoval jsem bohužel z 11ky, takže jsem si na začatek vyžral jediné dva greeny schované pod svahem, pokryté sněhem. Naprasto neregulérní, protože postupně to povolilo, ale o to dneska nešlo. I když se upřímně divím, že nás na zmrzlé TOP hřiště vůbec vypustili. No ale jsem samozřejmě rád.
Hrálo se z modrých, což pro mě vzhledem k délce drivů byla výhoda. Nezkazil jsem jednu ránu z týčka, ale nakonec mi to nebylo nic platný. Nedokázal jsem se zžít s betonovými greeny. A potvrdilo mi to skutečnost, že golf je o krátké hře a puttování.
Takže zahrál jsem 87, čili cíl jsem splnil. Jsem spokojený s driverem, železy i wedgemi. Pouze jen asi 2 tlusťoši je můj nový osobák. Nespokojenost s krátkou hrou a puttováním, což ale vzhledem k mrazu moc neprožívám.
Nejlepší jamkou byla jamka č. 7, par 5. Kdy jsem druhou ránu hrál devítkou železem po dobrém drivu na green. Chip 30 cm od eaglu, easy birdie. Tak nějak tuším dobrou sezonu.
Díky výzvo.
 

Přílohy

  • IMG_20180217_102907.jpg
    IMG_20180217_102907.jpg
    122,7 KB · Zobrazení: 210
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom