Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

3pary a rychlost hry

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Hezky shrnuté a vyfocené na jamce č. 17 v Kunětické Hoře

IMG_20171014_102356.jpg
IMG_20171014_102402.jpg
 
Neznam tu jamku, cim je vyjimecna od jinych 3 paru?
 
Neznam tu jamku, cim je vyjimecna od jinych 3 paru?

Tak každá jamka je vyjímečná. Ale nedával jsem to sem kvůli jamce, ale spíše kvůli danému místnímu pravidlu a principu, který je užitečný a může někoho edukativně navést, co je možné k zrychlení hry dělat. :) A nechtělo se mi to opisovat, fotka je rychlejší. Taky se mi líbí, když je takováto deska i u daného tříparu, případně dalších, prostě si toho může člověk víc všimnout - a využít danou znalost i jinde.
 
Upraveno:
Tak každá jamka je vyjímečná. Ale nedával jsem to sem kvůli jamce, ale spíše kvůli danému místnímu pravidlu a principu, který je užitečný a může někoho edukativné navést, co je možné k zrychlení hry dělat. :) A nechtělo se mi to opisovat, fotka je rychlejší. Taky se mi líbí, když je takováto deska i u daného tříparu, případně dalších, prostě si toho může člověk víc všimnout - a využít danou znalost i jinde.
No ja resim, proc to maji u tohoto triparu.
Predpokladal bych treba dlouhou cestu od odpaliste na green ci tak neco.
Nebo maji toto na kazdem paru3?
 
Náš flajt o tomhle pravidlu diskutoval a narazili jsme na záludnost. Co když flajt za námi zahraje první ránu tak, že mi bude vadit při patu? Mám jejich míč omarkovat:)?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Náš flajt o tomhle pravidlu diskutoval a narazili jsme na záludnost. Co když flajt za námi zahraje první ránu tak, že mi bude vadit při patu? Mám jejich míč omarkovat:)?
Jj omarkovat. Proto tady v jiném vláknu (s trosku jiným využitím) bylo řešeno druhé markovatko v kapse.
 
Tzv. callhole zde kvůli vzdálenosti od odpaliště na green.
 
Já se přiznám, tak teď už jsem to nepochopila vůbec. :eek: Pokud mě dojde někdo když jsem na odpališti a přede mnou je volno, pustím ho. Pokud odpálím ( na 3paru) a v tu chvíli ke mně někdo dojde, jdu na green omarkuji a mám ho nechat odpálit, dohrát jamku, pak teprve si vrátím míč a dohraju? A tím ho pustím. Nebo ho nechám odpálit, omarkovat, já dohraju, pak on dohraje? a na dalším odpališti ho už normálně pustím? :oops:
 
Já se přiznám, tak teď už jsem to nepochopila vůbec. :eek: Pokud mě dojde někdo když jsem na odpališti a přede mnou je volno, pustím ho. Pokud odpálím ( na 3paru) a v tu chvíli ke mně někdo dojde, jdu na green omarkuji a mám ho nechat odpálit, dohrát jamku, pak teprve si vrátím míč a dohraju? A tím ho pustím. Nebo ho nechám odpálit, omarkovat, já dohraju, pak on dohraje? a na dalším odpališti ho už normálně pustím? :oops:
tady je to popsáno v bodě 3. http://www.golfovezpravy.cz/rady-a-navody/jak-zacit-s_golfem/na-co-pri-hre-nezapomenout.html
 
čili je to spíš pro situaci když odpálím, dojdu za ten les, ohlédnu se a uvidím na odpališti stát další flajt...? a urychlí to? protože pokud se můj flajt omarkuje, uklidí se z greenu, další flajt odpálí, pak stejně čekám, až přijdou a buď odehrajou nebo si omarkujou, aby mohl odehrát můj flajt. to na ně můžu počkat na dalším odpališti a pustit je před sebe tam a vyjde to nastejno.
 
čili je to spíš pro situaci když odpálím, dojdu za ten les, ohlédnu se a uvidím na odpališti stát další flajt...? a urychlí to? protože pokud se můj flajt omarkuje, uklidí se z greenu, další flajt odpálí, pak stejně čekám, až přijdou a buď odehrajou nebo si omarkujou, aby mohl odehrát můj flajt. to na ně můžu počkat na dalším odpališti a pustit je před sebe tam a vyjde to nastejno.
urychlí to určitě, tvůj flajt, pokud nepouští, tak po odpálení flajtu za ním, dohraje jamku a pokračuje na další, mezitím flajt co odpálil, dorazí na green. Atd, atd...zlepší se tím hlavně plynulost hry.
 
urychlí to určitě, tvůj flajt, pokud nepouští, tak po odpálení flajtu za ním, dohraje jamku a pokračuje na další, mezitím flajt co odpálil, dorazí na green. Atd, atd...zlepší se tím hlavně plynulost hry.
hm, a to jim mám markovat jejich míče?
 
čili je to spíš pro situaci když odpálím, dojdu za ten les, ohlédnu se a uvidím na odpališti stát další flajt...? a urychlí to? protože pokud se můj flajt omarkuje, uklidí se z greenu, další flajt odpálí, pak stejně čekám, až přijdou a buď odehrajou nebo si omarkujou, aby mohl odehrát můj flajt. to na ně můžu počkat na dalším odpališti a pustit je před sebe tam a vyjde to nastejno.

Jenže to místní pravidlo vychází z předpokladu, že ten flight za mnou (i v turnaji) bude hrát rychle a nebude zdržovat. Abych neomarkoval, a pak 10 minut nečekal, než si dá každý 10 cvičných ran před odpálením míčku, následné 2 záložáky apod. Ona tato a podobná "místní" pravidla vznikají jen z důvodu lenosti maršála nebo absence maršála. Jenže když to dodržování nikdo nekontroluje, je těžké ho vymáhat. Osobně se domnívám, že je lepší tu jamku dohrát a odejít z greenu napořád. Berte to taky z pohledu toho, že Vy jste ten rychlejší flight, co odpálí míčky, dojde ke greenu a tam je svědkem puttovací soutěže, zatímco za Vámi se už na odpališti staví další a další flight.
Osobně se domnívám, že recept na urychlení hry je samotná rychlá hra. Co se začaly používat všechny ty měřící přístroje, tak se hra děsně zpomalila. Každý měří jako o život, ale opravdu promile hráčů tu informaci dokáže vyhodnotit a potřebnou ránu skutečně zahrát.

Hezkou hru.
 
hm, a to jim mám markovat jejich míče?
nemusíš, pokud ti překáží v dráze patu, tak jsou v zásadě 3 možnosti, buďto jim míč omarkuješ, nebo budeš patovat po jiné dráze anebo počkáš až dorazí majitel míče a omarkuje si ho sám, v tomto případě však pozbývá smyslu veškeré snažení o urychlení hry ;);)
 
nemusíš, pokud ti překáží v dráze patu, tak jsou v zásadě 3 možnosti, buďto jim míč omarkuješ, nebo budeš hrát jiným směrem anebo počkáš až dorazí majitel míče a omarkuje si ho sám, v tomto případě však pozbývá smyslu veškeré snažení o urychlení hry ;);)
tak nějak. no, stejně se, pokud nebude nezbytně nutné, na Kuňku vracet nehodlám.
 
Jenže to místní pravidlo vychází z předpokladu, že ten flight za mnou (i v turnaji) bude hrát rychle a nebude zdržovat. Abych neomarkoval, a pak 10 minut nečekal, než si dá každý 10 cvičných ran před odpálením míčku, následné 2 záložáky apod. Ona tato a podobná "místní" pravidla vznikají jen z důvodu lenosti maršála nebo absence maršála. Jenže když to dodržování nikdo nekontroluje, je těžké ho vymáhat. Osobně se domnívám, že je lepší tu jamku dohrát a odejít z greenu napořád. Berte to taky z pohledu toho, že Vy jste ten rychlejší flight, co odpálí míčky, dojde ke greenu a tam je svědkem puttovací soutěže, zatímco za Vámi se už na odpališti staví další a další flight.
Osobně se domnívám, že recept na urychlení hry je samotná rychlá hra. Co se začaly používat všechny ty měřící přístroje, tak se hra děsně zpomalila. Každý měří jako o život, ale opravdu promile hráčů tu informaci dokáže vyhodnotit a potřebnou ránu skutečně zahrát.

Hezkou hru.
osobně se můžeš domnívat co chceš :) v tomto případě je to místní pravidlo a ty jsi povinen ho dodržovat....a doufat že všichni budou hrát v tempu....
 
tak nějak. no, stejně se, pokud nebude nezbytně nutné, na Kuňku vracet nehodlám.
Kuňka neKuňka, tady spíše šlo o vyjasnění si pojmu "call-hole" a to snad dopadlo ;)
 
osobně se můžeš domnívat co chceš :) v tomto případě je to místní pravidlo a ty jsi povinen ho dodržovat....a doufat že všichni budou hrát v tempu....


O tom žádná. Jen jsem chtěl poukázat na to, že důraz na dodržování obecných pravidel o tempu hry by bylo účinější a vhodnější.
 
O tom žádná. Jen jsem chtěl poukázat na to, že důraz na dodržování obecných pravidel o tempu hry by bylo účinější a vhodnější.
o tom žádná, ale místní pravidla řeší právě místní "anomálie" která obecná pravidla nemůžou zdaleka obsáhnout, tak z mého pohledu je v tomto případě pravidlo "call-hole" docela na místě.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom