Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

3D tisk - aneb "tištěné" hole

Po kradezi bagu mi zustal stary klasicky Ping, 2i a ten ma uderovou plochu nejaky plast. Nevim jak silny, asi jen 1mm, ale zvuk ma velmi dobry. Jenze vsechno ostatni je kovove... takze kdovi jak to bude pocitove, kdyt to bude cele z plastu.

Ale kamarad pracuje v nejakem startupu v nemecku a tam tisknou cele nastroje pomoci kovu. To by asi byl jiny putter :)
 
Po kradezi bagu mi zustal stary klasicky Ping, 2i a ten ma uderovou plochu nejaky plast. Nevim jak silny, asi jen 1mm, ale zvuk ma velmi dobry. Jenze vsechno ostatni je kovove... takze kdovi jak to bude pocitove, kdyt to bude cele z plastu.

Ale kamarad pracuje v nejakem startupu v nemecku a tam tisknou cele nastroje pomoci kovu. To by asi byl jiny putter :)
Ten Ping má právě tělo vytištěné z kovu a vložku z termoplastu. Takže obdoba běžných patrů s termoplastovou vložkou vyráběných jinou technologií zpracování kovu (liti, kování, frézováni).
 
to se mi nejak nechce verit, ze by tak stary putter mohl byt tisten :)
Asi si nerozumíme. Normálně se kovová část patru vyrábí litím, kováním nebo frézováním a plastová vložka lisováním.
U toho Ping (nového z úvodu vlákna) je pro obě části použit 3D tisk 😉
 
V tomto se nevyznám. Bylo by možné mi to jednoduše objasnit? Resp tisk pomocí kovu? V čem to má výhodu oproti jiným "starším" (jestli se ten výraz dá použít) metodám obrábění?

A druhy dotaz už více k tomu putteru... Proč by celá hlava nemohla být z plastu (pominme vizuálno), v čem by to fakticky vadilo?
 
V tomto se nevyznám. Bylo by možné mi to jednoduše objasnit? Resp tisk pomocí kovu? V čem to má výhodu oproti jiným "starším" (jestli se ten výraz dá použít) metodám obrábění?

A druhy dotaz už více k tomu putteru... Proč by celá hlava nemohla být z plastu (pominme vizuálno), v čem by to fakticky vadilo?
Tisk kovu - stejné výhody jako tisk "plastu". Možnost efektivně vyrábět složité tvary, nižší náklady u kusové výroby (např. prototypy atd.).
Např. automobilky už dnes spousty součástek pro prototypy tisknou 3D metodou (a to i součásti motorů).

Celý plastový patr? Plast obecně má nižší odolnost proti tepelně-mechanickému namáhání (zejména pevnost, odolnost proti krutu atd.)
Dále má daleko menší rozsah teplot, při nichž si zachovává konstantní parametry.
Relativní výhoda u plastu - a to nízká hmotnost - je zrovna u patru kontraproduktivní. U patru chceme obvykle co největší MOI (moment setrvačnosti), což eliminuje (mimo jiné) nepřesně trefené údery.
Vem si hlavu patru, která bude např. vážit 50q a udeříš s ní do golfového míčku (43g), to mu asi moc energie (při stejném nápřahu jako s kovovým) nepředáš.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom