Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz 2 minuty na putt, 3 na ránu wedgí. DeChambeau opět pod palbou

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
2 minuty na putt, 3 na ránu wedgí. DeChambeau opět pod palbou (GolfExtra.cz)

Téma už ani ne pomalé, ale doslova šnečí hry opět rezonuje golfovým prostředím. Poté, co se kriticky k tempu hry vyjádřili během turnaje The Northern Trust mimo jiné Tiger Woods, Rory McIlroy nebo Brooks Koepka předvedl její ukázkový příklad Bryson DeChambeau.

Pokračovat ve čtení...
 
...na co sou potom pravidla, když se nemusí dodržovat ani na nejvyšší úrovni - časové limity na ránu. Těžko chtít pak rychlou hru po ostatních na našich místních hřištích. Byť jasné - v našem případě nejde o miliony.
 
Upraveno:
Taky si říkám.
Dost často vidím rutinu asi odkoukanou z tv. 3x k míčku a zase za něj, místo čtení booku měření všeho možného, zkoumání větru, 3x cvičný švih, 2x výměna hole...a pak topinka o 30° jinam 40m dlouhá.
Tu ránu zkazím úplně stejně, ale za 10s aspoň.
Ti profíci aspoň obvykle pak tu ránu nepodělají...
 
...na co sou potom pravidla, když se nemusí dodržovat ani na nejvyšší úrovni - časové limity na ránu. Těžko chtít pak rychlou hru po ostatních na našich místních hřištích. Byť jasné - v našem případě nejde o miliony.
Přesně tak.....nevím, na co tam ti rozhodčí jsou!! Kdyby DeChambeau dostal trestnou ránu, tak by zrychlil, že bychom se divili. Ale hlavně že dali Rorymu dvě trestné, když nemohl tušit, že domělý kámen v bunkru je hrouda spečeného písku.....no naštěstí to pak odvolali a zvítězil rozum a duch golfové hry.....
 
Alespoň se natáhne TV přenos a mají prostor na další reklamy ... já už to v TV prakticky nesleduju, jen ty velké turnaje.
 
Teď jsem si pustil to video s puttem. Je to fakt docela sranda. Jsem rad, ze jsem nic takového naživo neviděl. Nejhorší na tom je, ze největší tlak by mohli vyvinout televize, ze nebudou platit vysílací práva za geodetické videa. Ale těm to šikovný režisér dokáže poskladat, ze to zas tak nebolí. Tak třeba je dlouhé přenosy donutí k tomu si víc stěžovat.
 
No, občas je něco takového k vidění i na obyčejných turnajích, kde nejde o nic. A taky to neřeší nikdo, kdy by mohl (rozhodčí, soutěžní výbor) .
Ani na turnajích, kam je nominovaný rozhodčí z ČGF jsem neslyšel o tom, že by někdo dostal trestnou za pomalou hru. Ale když od třetí jamky flajt přede mnou má jednu jamku díru, která se zvětšuje, oni se vlečou po hřišti jak slimáci, tak to bych na tom hřišti vykvet jak fialka. Ale protože to vidí i v televizi, tak prostě hrajou zodpovědně a "důkladně" se chystají na každý putt. Škoda, že k tomu ještě většinou pomalu chodí.
Blbý je, že takhle hraje i dost lidí s HCP kolem 20, protože jim trenéři vnutí nějakou rutinu spočívající v pěti cvičných a dlouhém soustředění na každou ránu ...
 
Související z golfextra:

---
DeChambeau útočí: Řekněte mi to do očí. Jak reaguje PGA Tour? (GolfExtra.cz)

Bryson DeChambeau si možná připadá jako oběť, ale zastání nenachází. Naopak se dostává do sporu s kolegy, kteří mu nemají problém říct i z očí do očí, co si myslí o jeho pomalé hře. Tak jako Brooks Koepka na drivingu před finálovým kolem The Northern Trust.

Pokračovat ve čtení...
 
Sám se považuju za relativně rychlého hráče (možná mne tu někdo ze spoluhráčů opraví) a lidi co špuntujou celý hřiště mě neskutečně vytáčej, ale mám k tomuhle 2 takové postřehy:

1. Usuzovat ze 2 videí je nešťastné. Tuším, že v druhém článku od @requo se o tom píše, ale na hru je potřeba nahlížet celkově. To, že se někdo na nějakou konkrétní ránu soustředí víc, ještě neznamená, že všechny ostatní hraje stejně.

2. Schválně to trochu přeženu, ale je potřeba na to nahlížet tak, že ty kluci hrajou o svoje živobytí, o svoje peníze. Peníze pro svoje rodiny, zaměstnance, charity,...Je to jejich zaměstnání a taky byste netlačili na chirurga, instalatéra nebo notáře, aby ku*va zrychlil. V lidskym životě je těch pár desítek vteřin zcela zanedbatelnejch a pokud to ve výsledku znamená, že si domů nese o 5 mega víc, tak to asi za tu trochu soustředění stálo.
 
Sám se považuju za relativně rychlého hráče (možná mne tu někdo ze spoluhráčů opraví) a lidi co špuntujou celý hřiště mě neskutečně vytáčej, ale mám k tomuhle 2 takové postřehy:

1. Usuzovat ze 2 videí je nešťastné. Tuším, že v druhém článku od @requo se o tom píše, ale na hru je potřeba nahlížet celkově. To, že se někdo na nějakou konkrétní ránu soustředí víc, ještě neznamená, že všechny ostatní hraje stejně.

2. Schválně to trochu přeženu, ale je potřeba na to nahlížet tak, že ty kluci hrajou o svoje živobytí, o svoje peníze. Peníze pro svoje rodiny, zaměstnance, charity,...Je to jejich zaměstnání a taky byste netlačili na chirurga, instalatéra nebo notáře, aby ku*va zrychlil. V lidskym životě je těch pár desítek vteřin zcela zanedbatelnejch a pokud to ve výsledku znamená, že si domů nese o 5 mega víc, tak to asi za tu trochu soustředění stálo.

s tím pohledem se dá souhlasit, ale tak by potom měla mít PGA (ale i ostatní) "ty koule" to říct na plná ústa. Milý Martne: to, že máš zahrát Albatros za 4:25 (správný čas neznám - je to příklad) neznamená, že to budu chít ve čtvrtek po prvním flightu. Očekáváme je na 18j za 5:38, jelikož respektujeme, že to je "jiná liga" a tlakem na čas jim mohu zasáhnouot do živobytí. A ne se schovávat za verzi 2.0 od softu, který jim pomůže situaci monitorovat.

Na druhou stranu: časové limity jsou pro všechny stejné. Ano, jejich přísným dodržováním, by z okruhu možná vypadli někteří pomalí hráči, jelikož by začali víc kazit. Bylo by to unfér? Skoro bych řekl, že ne, když měl stejné podmínky jako ostatní a ti to zvládli. Nebylo by to fér, kdyby to pořadatelé chtěli jen po některých, když po všech, tak mi to nevadí.

Vůbec nesleduji nižší soutěže, ale nevíte jestli někdo hlídá třeba challenge tour, symetru, web.com (nevím jak se teď jmenuje...) tam mi přijde argument zasahování do výdělku ještě pádnější. Se vší úctou, jestli DeŠampón (či kdokoli jiný, Brysona beru jako příklad pouze díky článku výše) skončí na 10. nebo 20. místě není otázka přežití a vydělání dostatečné částky na cokoli. Jde jen o touhu vyhrát - tady peníze jsou až druhé. Když se kouknu na Challenge tour, tak kromě touhy vyhrát těm klukům jde o živobytí. Tam už je 10 míst v pořadí rozdíl: tento týden jsem vydělal; a nebo: tento týden mi opět musí zadotovat sponzoři....
 
A další článek, vývoj:

---
DeChambeau zpytuje svědomí, Pepperell se omluvil za pitomce (GolfExtra.cz)

Ještě o víkendu neměl Bryson DeChambeau žádnou sebereflexi ohledně toho, že byl opět přistižen ani ne při pomalé, ale doslova šnečí hře. V pondělí se ale na Instagramu vyjádřil v tom smyslu, že se pokusí napravit. A s omluvou přispěchal také Eddie Pepperell, který se do něho o víkendu na Twitteru trochu nevybíravě pustil.

Pokračovat ve čtení...
 
s tím pohledem se dá souhlasit, ale tak by potom měla mít PGA (ale i ostatní) "ty koule" to říct na plná ústa. Milý Martne: to, že máš zahrát Albatros za 4:25 (správný čas neznám - je to příklad) neznamená, že to budu chít ve čtvrtek po prvním flightu. Očekáváme je na 18j za 5:38, jelikož respektujeme, že to je "jiná liga" a tlakem na čas jim mohu zasáhnouot do živobytí. A ne se schovávat za verzi 2.0 od softu, který jim pomůže situaci monitorovat.

Na druhou stranu: časové limity jsou pro všechny stejné. Ano, jejich přísným dodržováním, by z okruhu možná vypadli někteří pomalí hráči, jelikož by začali víc kazit. Bylo by to unfér? Skoro bych řekl, že ne, když měl stejné podmínky jako ostatní a ti to zvládli. Nebylo by to fér, kdyby to pořadatelé chtěli jen po některých, když po všech, tak mi to nevadí.

Vůbec nesleduji nižší soutěže, ale nevíte jestli někdo hlídá třeba challenge tour, symetru, web.com (nevím jak se teď jmenuje...) tam mi přijde argument zasahování do výdělku ještě pádnější. Se vší úctou, jestli DeŠampón (či kdokoli jiný, Brysona beru jako příklad pouze díky článku výše) skončí na 10. nebo 20. místě není otázka přežití a vydělání dostatečné částky na cokoli. Jde jen o touhu vyhrát - tady peníze jsou až druhé. Když se kouknu na Challenge tour, tak kromě touhy vyhrát těm klukům jde o živobytí. Tam už je 10 míst v pořadí rozdíl: tento týden jsem vydělal; a nebo: tento týden mi opět musí zadotovat sponzoři....

V dnešní připosrané době nikdo upřímně nemluví. Skutečný záměr a původ problému si nikdy nedozvíš. Jestli je to tlak televizí, hřišť, sponzorů, diváků,...A stejný problém má i ono vymáhání pravidel. Všichni se bojí šlápnout hvězdám na kuří oko, aby se někde někdo nenaštval a nebyl z toho problém. Dyť těch případů jsou za posledních pár let určitě desítky.

Což samozřejmě nic nemění na tom, že pravidla jsou pro všechny stejná. A zde je nutné konstatovat, že prostě jsou - zatím žádný trest za pomalou hru nepadl. A až padne, jsem zvědavý co se kolem stane. Btw. ta situace s Rorym a zpečeným pískem je taky úsměvná - nejdřív trest dostane a pak ho odvolají, protože se lidi ozvali.

Ohledně výdělku s tím nesouhlasím - dokud nejsi ve stejné pozici, nepřísluší ti posuzovat, zda je pro někoho 20 000 $ hodně nebo málo. To, jestli má dluhy kam se podívá a zrovna hraje o to, aby mu někdo doma nerozbil držku, to ví jen on. Stačí se podívat třeba na Řepku...
 
V dnešní připosrané době nikdo upřímně nemluví. Skutečný záměr a původ problému si nikdy nedozvíš. Jestli je to tlak televizí, hřišť, sponzorů, diváků,...A stejný problém má i ono vymáhání pravidel. Všichni se bojí šlápnout hvězdám na kuří oko, aby se někde někdo nenaštval a nebyl z toho problém. Dyť těch případů jsou za posledních pár let určitě desítky.

Což samozřejmě nic nemění na tom, že pravidla jsou pro všechny stejná. A zde je nutné konstatovat, že prostě jsou - zatím žádný trest za pomalou hru nepadl. A až padne, jsem zvědavý co se kolem stane. Btw. ta situace s Rorym a zpečeným pískem je taky úsměvná - nejdřív trest dostane a pak ho odvolají, protože se lidi ozvali.

Ohledně výdělku s tím nesouhlasím - dokud nejsi ve stejné pozici, nepřísluší ti posuzovat, zda je pro někoho 20 000 $ hodně nebo málo. To, jestli má dluhy kam se podívá a zrovna hraje o to, aby mu někdo doma nerozbil držku, to ví jen on. Stačí se podívat třeba na Řepku...
Souhlasím s tebou, že hvězdám nikdo na kuří oka šlapat nechce. Finanční pokuta je taková úlitba pravidlům, která moc neboli. Na druhou stranu to vypadá, že se pravidla cti. Určitě by nastal poplach a změna, kdyby někomu dali trestné rány za pomalou hru. Obdobná situace je i v jiných sportech. Fotbal řeší pyrotechniku mezi fanoušky, stejně dává pokuty a zavírá tribuny. A v podstatě se nic nemění. Myslím si, že by stačila kontumace takového zápasu v neprospěch domácích, a vidělo by se, jak to to najednou fungovalo. Ale měřit stejně všem, ne se bát sešívaných a červených z Prahy.
 
Ohledně výdělku s tím nesouhlasím - dokud nejsi ve stejné pozici, nepřísluší ti posuzovat, zda je pro někoho 20 000 $ hodně nebo málo. To, jestli má dluhy kam se podívá a zrovna hraje o to, aby mu někdo doma nerozbil držku, to ví jen on. Stačí se podívat třeba na Řepku...
OK, máš pravdu, že mi to soudit nepřísluší. Na % ze svých standardních příjmů to mají na PGA asi srovnatelné jako to měli před 14 dny kluci u nás v Berouně. Nedám putt na 18, skončím dělený 3 namísto vítězství = mám třetinový příjem. Z tohoto pohledu jsou na tom podobně i když v jiných řádech a uznávám, že diametrálně odlišné jsou ty soutěže i v nákladech pro hráče.

no a pak na mě ve výtahu vyskočí tohle :)
 
Na PGA mají vytvořit flight pomalých hráčů - např. DeChambeu, Kevin Na a ještě nějaká želva. Dát je na konec startovního pole. Na vlastní kůži pak asi zažijí, jak příjemné je hrát s hráči jako jsou sami. Navíc budou z hlediska pravidel snadno postižitelní, protože pravděpodobně velice brzy ztratí kontakt s předchozími flighty.
Rozhodně nesouhlasím s obhajobou pomalých hráčů, že hrají pomalu, protože hrají o živobytí. Svojí pomalou hrou totiž ničí rytmus hry a herní pohodu hráčů, kteří trpí s nimi ve flightu, ti také
přece hrají živobytí, ale v souladu s pravidly.
Na Dechambeuovi mne mrzí jeho naprostá nulová sebereflexe. Kdyby řekl něco ve smyslu, mám svůj rytmus, ale pokusím se s tím něco udělat, bylo by to smysluplnější než to, že se evidentně za pomalou hru nestydí a chce slyšet, že je idiot z očí do očí...
 
Nejsem si úplně jistý jestli tam byly trestné rány, ale myslím si že jo, na European tour, na stopkách jsou tam od jisté doby hráči naprosto běžně, ale Amerika je Amerika.. :) :) :) . Já osobně bych z pomalé hry vyrostl, hraju pak tužku větší než obvykle.. A ještě z jiného soudku, ženská která pětkrát do roka volá ze hřiště na recepci, že se to při běžné hře před nima táhne(většinou jdou ve dvou), je na turnaji schopná vytvořit nejpomalejší flight.. což už není ani moc úsměvné...
 
Považuji se, možná mylně, se relativně rychlého hráče, moc o svých ranách nešpekuluji a snažím se nezdržovat (určitě ale někdy se taky nezadařilo, věřím/doufám však, že ne moc často). V tomto mě extrémně školil kdysi @doktordee přímo na hřišti při mnoha hrách, když ukazoval, co, kde a jak mi dlouho trvá (včetně příkladů na ostatních, když jsme čekali). Takže různí extrémní měřiči a analytici všech aspektů mně docela vadí a má to na mě efekt i takový, že když jdu s nimi ve flajtu, snažím se přirozeně ještě více já zrychlit své kroky, abychom celek, jako flajt, nebyli tak pomalí a nezdržovali ty za námi, pokud možno. Což má za výsledek to, že má hra je ještě hroší než obvykle.

Pokud pravidla jsou, měla by být aplikována, zvlášť při opakovaném porušení trestnými ranami. Nesouhlasím s názorem, že když se hraje o živobytí, o hodně peněz atd, že by měli být o to větší vyjimky. Je to o měřítku, ale i o vzoru pro ostatní. Pravidla jsou definována, známa, není to omyl, neznalost. Je to prostě v případě PGA ignorování, které se neřeší. Proč má část se držet pravidel, když někteří nemusí? Profíci obecně by měli být pro ostatní vzorem - koneckonců, kvůli penězům se profíky staly, nikdo je nejspíš nenutil si toto povolání zvolit. A pokud to není schopna dodržovat elita při přihlížení R&A... tak co po ostatních vlastně chceme a proč vlastně ta pravidla toto pak upravují?
 
Upraveno:
A pokud to není schopna dodržovat elita při přihlížení R&A... tak co po ostatních vlastně chceme a proč vlastně ta pravidla toto pak upravují?
Nezbývá, než s tebou plně souhlasit!! Ano, i zde jak je vidět, je dvojí metr a bit je ten co si stěžuje. Nám se stalo na turnaji, že jsme si stěžovali na flajt / v buginách před námi na pomalost/ mezera jedné jamky tak jsme byli sledování my😳😀. Ve flajtu byli prominenti/ jedoucí buggy ostatní pěchota( což je u nás zvykem) , ostatní si domyslíte, proto nerad chodím na turnaje, je to samý rovný a rovnější, a jak je vidět tak i PGA má klikaté paragrafy, tak proč jsou nějaké pravidla, když se nedodržují(striktně) shora dolů.
 
Související ze soboty:

---
Uvedl šnek DeChambeau kola do pohybu? Něco se prý stane (GolfExtra.cz)

Zdá se, že poslední mediálně propíraný případ pomalé hry, uvedl kola do pohybu dříve, než bylo v plánu. Bryson DeChambeau tak nechtěně udělal golfu dobrou službu, když svým do očí bijícím šnečím tempem během The Northern Trust přinutil odpovědné organizace jednat.

Pokračovat ve čtení...
---


Ono k něčemu ty sociální sítě jsou, informace se mnohem rychleji šíří, má to svá negativa a pozitiva a mnohem hůře se drží klidu. Tak uvidíme, jestli a co se něco pohne. Byť lék je vcelku jednoduchý, není potřeba ani nic vymýšlet a scházet se k tomu. Prostě se začít držet především na vrcholných akcích dikce současných pravidel..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom