Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
No, to je přece dobře ne? To už tady bylo, když všichni museli mít stejný názor :)
jen jsem konstatovala, nijak jsem to nehodnotila.
 
Taky připojím svůj názor - teď osobní, ne jako admina. Osobně je mi vyjádření emocí jedno - to se mi líbí a nelíbí, ale docela pečlivě jsem sledoval tuto změnu, když probíhala (a není to tak dávno) na facebooku. Byl tam kdysi jen palec nahoru, postupně se to rozšířilo. Nepřijde mi, že by to bylo negativní - ten kdo chce, tak to používá, kdo má potřebu se slovně vyjádřit, tak se slovně vyjádří - ať dá palce nahoru či dolů, nebo ne.Já třeba hodně a záleží na kontextu, využívám náš "Shot" jako info - ano, všiml jsem si a zaujalo. Negativní bych asi moc nedával, nepoužívám to ani na facebooku, zhruba jak řekl @JardaK - prostě většinou ignoruju (pokud nekoukám na příspěvky jako admin jamky) a to, že se mi to nepozdává osobně, nějak není pro mě nutnost "Antilajkovat". Nicméně - sociální sítě definují standardy. Rozdíl ale facebooku (zástupce sociální sítě) a více či méně odborné diskuse fóra je v tom, že tyhle tlačítka primárně vznikla pro potřeby "rychlé reakce", ideálně na mobilu, nebo někde, kde není prostor/čas/chuť své stanovisko vyjádřit. Na fórech jsem to zatím moc neviděl, ani zahraničních. Možná konzervatismus a strach, možná snaha o to nepřijít o obsah, který by nahradili "předdefinované odpovědi stylem kliknutí na button".

Příliš mnoho ikonek mi přijde pak i rušivých pro čtení. Zvlášť, pokud jsou barevné a "trendy".
 
Upraveno:
@requo pěkně napsáno..
Vidíš, já to moc na fórech nesleduji, na většině už nejsem z časových důvodů aktivní vůbec. Na tom fcb jsem to snad kromě like taky ještě nepoužil..
Otázka na tebe (do provozu fóra vidíš daleko víc než já) - Co fóru (obecně) přinese obsah, kdy se lidi prostě hádají? Jak jsi zmínil strach o obsah. Fakt mě to zajímá, no flame...
 
Ještě k předchozímu svému textu doplním, že zpravidla "fóra" nemají "To se mi nelíbí" jako standard, to znamená, že je nepodporují ruzné nastavby ala tapatalk atp, a je to pak funkční pouze na fóru (což na druhou stranu je naprostá většina uživatelů), ale prostě při "vzdáleném" ovládání fóra to tam pak nebude a otázkou je, jestli tam pak bude "negativní" emoce vidět a chovat se správně, jak jí bude ten Tapatalk (a další interpretovat).

@requo pěkně napsáno..
Vidíš, já to moc na fórech nesleduji, na většině už nejsem z časových důvodů aktivní vůbec. Na tom fcb jsem to snad kromě like taky ještě nepoužil..
Otázka na tebe (do provozu fóra vidíš daleko víc než já) - Co fóru (obecně) přinese obsah, kdy se lidi prostě hádají? Jak jsi zmínil strach o obsah. Fakt mě to zajímá, no flame...

V poho. Je to relevantní dotaz a v podstatě se to taky učím za chodu a správy Jamky, kdy naštěstí hádky nejsou nijak časté - pravděpodobně vhodná skladba členů. Pro mě samozřejmě je podstatné, aby se to nerozhádalo prostě moc a příslušná hádka se nepřelévala z vlákna do vlákna. Docela podrobně jsem vlastnosti chatu na fóru rozepisoval tady. Ale k hádkám - hádka jako taková asi není dobrá k ničemu, vyjma krátkodobé show pro sledovače. Já to myslel s tím strachem jinak - dokážu si představit, ale možná mylně, že pokud někdo klikne na "to se mi líbí/nelíbí" v podstatě nahradí jeho případné slovní vysvětlení, které ale už přínosné textově být může. Může ukázat jiný pohled a perspektivu. "To se mi nelíbí" má bohužel občas tu vlastnost, že pokud zrovna pisatel příspěvku není znalý, nebo zkušený, může mu to dát negativní vazbu, kterou může přijmout nejhůř, pro sebe, aniž by tak byla míněna. Zhruba - někdo se představí, napíše první příspěvek, plný chyb, možná i méně vhodné formulace a vstupu a hned chytne pár Negací, bez vysvětlivek. A vlastně ani nemusí tušit, za co.

Úplně tedy nevím, jestli jsem ti odpověděl, na co si se ptal. Zaznamenávám spíše tok myšlenek.

?
 
Čím víc to čtu, tím víc cítím, že taková tlačítka vlastně vůbec nepotřebuji. Ani palec nahoru, ani palec dolu.
 
@requo Asi odpověděl. Myslím si ale, že dost často ze slovního vyjádření nesouhlasu stejně nic dobrého nevzejde. Samozřejmě záleží na uživatelích a jejich skladbě. Něco jiného jsou asi velká fóra kam leze kdekdo, něco jiného toto fórum.
Co jsem dřív chodil na fóra, bývalo v pravidlech, že na pochvalu atd. je tam like. Někde bylo i tvrdě moderováno takové to "super", "díky" atd. I za ban někdy.. Ale tam byla jasná snaha udržet fórum přehledné a odborné v tématech. Celkem pochopitelně při obří návštěvnosti a tisících příspěvků denně..
 
@requo Asi odpověděl. Myslím si ale, že dost často ze slovního vyjádření nesouhlasu stejně nic dobrého nevzejde. Samozřejmě záleží na uživatelích a jejich skladbě. Něco jiného jsou asi velká fóra kam leze kdekdo, něco jiného toto fórum.
Co jsem dřív chodil na fóra, bývalo v pravidlech, že na pochvalu atd. je tam like. Někde bylo i tvrdě moderováno takové to "super", "díky" atd. I za ban někdy.. Ale tam byla jasná snaha udržet fórum přehledné a odborné v tématech. Celkem pochopitelně při obří návštěvnosti a tisících příspěvků denně..

Ano, já osobně to like přesně vnímám jako "pochvala, ok, souhlas, líbilo se atp", zhruba tak, jak říkáš ty - stejný návyk, právě pro přehlednost diskuse. Jednoslovné příspěvky obecně stylem "supr", "díky" atp jsou dle mého zbytečné, už třeba jen právě proto, že "nutí" ostatní se na takovouto informaci podívat a přitom nic nového jim nepřináší. Ale k tomu, aby sis to uvědomil, ti to někdo musí říct, případně relativně jednoduše vysvětlit/napsat/zmínit. Souvisí to určitě i s velikostí fóra, a postupném růstu fóra - situace Jamky bohužel/bohudík (?) je rozdílná. Takže zatím je směr postupně a přirozeným vývojem to od mala vyvíjet. Ale dokážu velmi dobře vedle sebe vidět tématické i "chatovací" diskuse, a k nim připojené přirozené ovládání - tzn. ať si každý pak mezi novými sleduje, co chce a co je mu blízké a následné moderování těch odbornějších vláken právě pro jejich "historickou" informační hodnotu. A ještě i myslím, že se tu obecně potkává i "starý/zvykový" a "nový/dynamický" pohled na věc. Takže tak nějak najít zlatý použitelný střed. :)
 
To se mi nelibi nebrat.
Duvodu mnoho, nechce se mi to psat. :)
 
Mapa obnovena.

Zobrazit přílohu 3492

Přes víkend jsem o tom přemýšlel, je to zároveň i dluh trochu @Jerry, který toto kdysi kolem léta poptával také. Mapa tu byla, jenže se téměř nepoužívala, protože to nebylo tehdy funkční, špatný modul - ukazovalo to příliš přesné adresy, což není vždy šťastné. A zároveň, když pak mělo více lidí stejnou oblast, např. Praha, tak to vše bylo slučováno do jednoho bodu. Našel jsem jiný modul, který tyto problémy řeší.

Takže mapa je obnovena, pár zásadních vlastností:

  • mapa se zobrazuje pouze registrovaným/přihlášeným členům
  • nastavit lokaci (pokud nemáte) je potřeba v "Nastavení"
  • možnosti soukromí (nebýt na mapě, rozostřít umístění atp) je možné v "Nastavení/soukromí"
  • mapa velmi dobře pracuje i s možností zobrazit jen sledované uživatele, pro to ale dané uživatele musíte sledovat - "Nastavení/sledovaní uživatelé"
  • zobrazují se pouze uživatelé, kteří mají lokalitu vyplněnou a zároveň mají povoleno zobrazování na mapě :)
Tímto bych rád všechny vyzval, pokud se úplně nestydíte/nebojíte, tak svůj profil doplňte/upravte.
Bude mapa i v novém fóru?
 
Bude mapa i v novém fóru?

Ano, až k ni bude modul. Očekávám snad únor, březen. Zatím jich z několika tisíců je převedeno asi 450, mapa zatím ne. Sleduju to denně, jak bude, dodám.
 
Ahoj, jen taková prkotina...chtěla jsem si kliknout na reklamu na ty samolepky online, ale nečekaně mě to nehodí na stránky těch samolepek, ale zůstávám na 19. jamce. Má to tak být?
 
Ahoj, jen taková prkotina...chtěla jsem si kliknout na reklamu na ty samolepky online, ale nečekaně mě to nehodí na stránky těch samolepek, ale zůstávám na 19. jamce. Má to tak být?

Nemá. Nicméně nalezl jsem zmíněnou chybkou pouze na levnygolf.cz, kde jsem jí opravil. Pokud si myslela někde na jamce, prosím link nebo upřesnění. Jinak na levném golfu opraveno a diky za upozornění.
 
Nemá. Nicméně nalezl jsem zmíněnou chybkou pouze na levnygolf.cz, kde jsem jí opravil. Pokud si myslela někde na jamce, prosím link nebo upřesnění. Jinak na levném golfu opraveno a diky za upozornění.
Omlouvám se, bylo to na levnogolfu...když já to beru jako jednu záležitost...kliknu si na uloženou záložku, mrknu na bazar, pak na forum...pro mě je to jeden celek;):)
 
Měl bych mít naprostou většinu fóra 19jamka.cz přeloženou do českého jazyka.

Rád bych požádal, pokud při používání fóra naleznete někde na něco, kde překlad chybí, nebo čeština nedává dobrý smysl, dejte mi prosím sem do vlákna vědět.
Optimálně s odkazem kde, případně screenshot, pokud nepůjde dobře dát odkaz.

Sem tam na něco narazím i sám, průběžně dopřekládám.
Díky za pomoc, co dopřeložím/upravím, dám Shot.

PS: Překládám všechno viditelné. Bohužel některé fráze se skládají z dílčích překladů, a čeština je jiná než angličtina, tzn. že překlad, na který jsem narazil na jednom místě, nemusí nutně dávat dobrý smysl i na místě jiném a bohužel nedá se úplně dobře dohledat, kde co je použito. Mnoho voleb je i různě skrytých na základě oprávnění, případně akcích, které kdo dělá. Proč nepřekládám úplně všechno? Protože bych pak nevěděl, co to dělá - například v administraci (někteří tuší, že čeština není vždy dobrý nápad pro IT překlady a nastavení).
 
Mě poslední dobou chybí freez hlavičky a menu v horní části. Využíval jsem to na mobilu, abych nemusel po pročtení vlákna scrollovat nahoru a rovnou se přepnout, tam kam jsem chtěl jít. Po dlouhé době jsem přihlášený i na PC a asi by se mi to líbilo i tady. (nevím proč, ale žiji v domnění, že to tak fungovalo)

Je to prkotina a asi se bez toho obejdu - píšu to jen jako bod, který by pro mě byl uživatelsky přínosný :)
 
Mě poslední dobou chybí freez hlavičky a menu v horní části. Využíval jsem to na mobilu, abych nemusel po pročtení vlákna scrollovat nahoru a rovnou se přepnout, tam kam jsem chtěl jít. Po dlouhé době jsem přihlášený i na PC a asi by se mi to líbilo i tady. (nevím proč, ale žiji v domnění, že to tak fungovalo)

Je to prkotina a asi se bez toho obejdu - píšu to jen jako bod, který by pro mě byl uživatelsky přínosný :)

Prkotina to není, nevšiml jsem si toho při jedné aktualizaci - resp. že se to tou aktualizací vypnulo. Obnoveno/aktivováno.

(pokud se nezobrazí, stiskněte pro ctrl+f5 pro znovunačtení stránky bez využití paměti prohlížeče)

Díky za upozornění!
 
19.jamka je české golfové fórum. Malé, hobby a naše. To všichni víte. Jedná se o vcelku dynamický web, který má velké ambice v rámci českého golfu, sdružovat golfisty, zkoušet nové věci, propojovat myšlenky, proudy atp - což není zcela jednoduché v prostředí, které má v dnešní době v ČR k jednotné komunitě tak daleko. Vyjma jiného proto, že golfu všichni vědí, co je špatně, ale málokdo s tím je ochoten cokoli dělat - zpravidla mají dělat něco ti ostatní. Špatně. Můžeme i my. 19.jamku opečovávám s pomocí mnoha z vás od začátku, někteří pomáhají skrytě, mimo reflektory a pódia, někteří se angažují i veřejně - všem patří velký díl. Pomáháte nezištně, s chutí a láskou ke golfu. Péče o 19.jamku je možno rozdělit do tří rovin - technická (provoz, údržba), obsahová (články, příspěvky, správa obsahu fóra), společenská (hry, turnaje, setkání, srazy). Stojí to vše hodně času a každá ruka ku pomoci se hodí.

PS: Seznam aktuálních vždy ve vlákně jako samostatné příspěvky. Neaktuální jsou mazány/schovávany.
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom