Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

16 měsíců - jak začít

Palda

Člen fóra
Klub
Hostivar
HI (HCP)
34
Ahoj,

dítě dospělo do věku 16 měsíců a je na čase aby se začala věnovat i golfu.

Nemáte případně tip co pořídit jako první vybavení? Přemýšlel jsem nad plastovými holemi, ale vzhledem k tomu, že nesnáší dělat věci jen jako, tak jsme plastové jakože hole zavrhli.

Našli jsme třeba v Decathlonu dětský set do 110 cm [https://www.decathlon.cz/golfovy-set-pravak-24-roky--id_8519912.html] nebo nastavitelnou golfovou hůl [https://www.decathlon.cz/detska-golfova-hul-first-club--id_8363728.html] a k tomu nějaké měkké míčky?
 
16 mesice je velmi brzo, driv nez ve 3 letech stejne bude jen hole vlacet po zemi
 
Ahoj,

dítě dospělo do věku 16 měsíců a je na čase aby se začala věnovat i golfu.

Nemáte případně tip co pořídit jako první vybavení? Přemýšlel jsem nad plastovými holemi, ale vzhledem k tomu, že nesnáší dělat věci jen jako, tak jsme plastové jakože hole zavrhli.

Našli jsme třeba v Decathlonu dětský set do 110 cm [https://www.decathlon.cz/golfovy-set-pravak-24-roky--id_8519912.html] nebo nastavitelnou golfovou hůl [https://www.decathlon.cz/detska-golfova-hul-first-club--id_8363728.html] a k tomu nějaké měkké míčky?
Až se naučí běhat, dělat kotouly, skákat po jedné noze a přes švihadlo atd. atd., prostě vše, co patří do základních pohybových dovedností, pak ať si zkusí více sportů. Ale nic speciálního, dokud nebude mít motoriku celkově za úrovní batolete.
 
Doporucuju plastove hole a micky. At si zkousi placnout, at si s tim hraje. Vzit ji na driving, at vidi co tata dela, nebo buginou na hriste. Muj prcek byl schopen svihnout kolem 3 let, driv neunesl hul.
 
Až se naučí běhat, dělat kotouly, skákat po jedné noze a přes švihadlo atd. atd., prostě vše, co patří do základních pohybových dovedností, pak ať si zkusí více sportů. Ale nic speciálního, dokud nebude mít motoriku celkově za úrovní batolete.
Zcela souhlasím! Nejdřív všeobecná průprava a hlavně do ničeho netlačit.
Mám osobní zkušenost s tenisem, kdy jsem začal hrát v ranném věku a zadělal jsem si na problém se zády...
 
Jestli to není skrytá reklama na Decathlon, tak ani jako vtip to není dobré. Co nejprve kontaktovat dětského lékaře, aby rodiče trochu uklidnil a vysvětlil jim, jak se věci mají?
 
Vzhledem k tomu, že máme jednostranně [resp. upřednostňuje jednu stranu] rozvíjející se dítě pod dohledem fyzioterapeuta, tak nebyl můj příspěvek myšlen tak, že robátko budu každý den tahat na driving na hodinu a dokud nebude odpalovat rovně tak neodejde domů :D Z toho důvodu nebude ještě dlouho mít ani koloběžku.

Ale máme v plánu ji zkusit vzít na bugynu a nemám úplně pocit, že by na bugyně jen vydržela sedět celou dobu, tak hledám něco, co aspoň na chvíli oddálí nevyhnutelnou nudu nebo křik a něco podobného co mají v ruce rodiče nám přišlo jako ideální.

Plastový bag s dvěma holemi jsme koupili, ale zatím nepochopila, že se má do míčku udeřit tou barevnou částí a snaží se ho trefit držadlem, načež do něj kopne, takže uvidíme :)

Díky za usměrnění
 
Plastový bag s dvěma holemi jsme koupili, ale zatím nepochopila, že se má do míčku udeřit tou barevnou částí a snaží se ho trefit držadlem, načež do něj kopne, takže uvidíme :)
V klidu, malej to tak hral 2 roky a micek do jamky pak hazel rukou. A HCP si uhral v 6ti letech.
 
Jako čerstvý otec (6 týdnů) jsem už 4 měsíce před narozením robátka synovi nadšeně koupil právě onu oboustrannou plastovou hůl. Zatím jsem ji zkoušel pouze sám doma, když jsme měl hole na přegripování a potřeboval cvičit švih. Kupodivu to celkem šlo, takže teď už jen odpočítávám 2 roky 🙂
716549_default.jpg
 
Díky všem za tipy, drobný update, využíváme 4 jamky Hostivařské, aby si zvykla na buginu. Poprvé nic moc, ale podruhé když bylo prázdno a i se zenou jsme byli v klidu že nikoho nezdrzujeme, tak i malá byla v klidu :)

Největší úspěch má plastový putter a Odie pejskový head cover.
 

Přílohy

  • IMG-20210928-WA0020.jpg
    IMG-20210928-WA0020.jpg
    189,2 KB · Zobrazení: 171
Kde jste prosim koupil ten putter? Ja svymu koupil tu hul z decathlonu a nejak si s tim hraje, ale je furt docela tezka.
 
Ač mám jen trenérskou "B" licenci na basketbal tak mne tato diskuze opravdu děsí. Do 6 let dítěte by se z důvodu jeho fyziologického vývoje nemělo zatěžovat tak koordinačně náročným a silovým sportem. Potažmo ztratí velký podíl rychlých vláken kterých mi Středoevropané nemáme nazbyt. Domnívám se že je spíš vhodné rozvíjet lokomoci a rychlost která je dá pořádně rozvíjet jen v dětském věku. Tudíž lest po stromech běhat po polí, dělat kotouly, kopat do míče házet s různě těžkými kameny a podobně. Případně chodit s rodiči po hřišti a plnit různé úkoly třeba kolik kotoulů udělá na jamce č.4 a za jak dlouho doběhne na green a zpět či kolik hub najde v lese okolo. Ale nejsem úplně odborník ale je to můj pohled.
 
Ač mám jen trenérskou "B" licenci na basketbal tak mne tato diskuze opravdu děsí. Do 6 let dítěte by se z důvodu jeho fyziologického vývoje nemělo zatěžovat tak koordinačně náročným a silovým sportem. Potažmo ztratí velký podíl rychlých vláken kterých mi Středoevropané nemáme nazbyt. Domnívám se že je spíš vhodné rozvíjet lokomoci a rychlost která je dá pořádně rozvíjet jen v dětském věku. Tudíž lest po stromech běhat po polí, dělat kotouly, kopat do míče házet s různě těžkými kameny a podobně. Případně chodit s rodiči po hřišti a plnit různé úkoly třeba kolik kotoulů udělá na jamce č.4 a za jak dlouho doběhne na green a zpět či kolik hub najde v lese okolo. Ale nejsem úplně odborník ale je to můj pohled.
Není důvod se děsit, nemyslím si, že by @Palda driloval své dvouleté dítě jako starej Woods svýho syna. Koneckonců jeho příspěvek jasně říká, že si vzal naše doporučení k srdci. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že projít s takto starým (a mnohdy i výrazně starším) dítětem a přitom ho přimět alespoň párkrát odpálit, takřka zázrak. Dítě se nudí, vymýšlí blbiny, běhá a poskakuje samo od sebe. U mne to byly spíš vždy nervy než cokoli byť jen vzdáleně připomínající trénink:)
 
ja si radsi zadne iluze nebo nadeje ohledne toho, ze deti bude golf bavit nedelam (chranim se tim pred zklamanim :D )
Synovi jsem kdysi z alika koupil plastove hole za 2$ a asi rok a pul na ne prakticky nesahl (jsou mu ted 3r 2m), pred par tydny me napadlo ze ho proste vemu na hriste s tim, ze mi bude delat doprovod (chvili jsme behali po putting greenu, kde ho nejvice bavilo vytahovani vlajek a behani kolem nich). Kupodivu dosel na nasem pomerne kopcovitem hristi (Ropice) 7 jamek s tim, ze jsem ho akorat musel obcas popohanet.
Uz jsme takhle byli 4x, vcera naposledy (zrovna vcera tam byla dost tlacenka tak jsem mel trochu nervy jak porad zdrzoval), nicmene zatim je to vpohode, dam mu neco do ruky na jidlo a pekne si vykracuje, az me prekvapil ze fakt tech 7 jamek da celkem do pohody. Jsem zvedav na druhou polovinu hriste, kterou se nam zatim nepodarilo chytit (ta je mnohem mene kopcovita tak si delam nadeji ze dojde vsech 9 jamek :D ).
Cekam kdy ho to prestane bavit, ale prijde mi ze ho celkem bavi jak mu vysvetluju ruzne veci (co je to green, atd).

Z toho co vim jak "trenujou" male deti u nas v Ropici tak jsou to spise ruzne hry ktere vice ci mene zahrnuji golfove propriety :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom