Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

12 jamek, dva praporky na greenu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Narazil jsem na tenhle článek: http://www.golfchannel.cz/rubriky/zpravy/zahranicni-zpravodajstvi/unikat-dle-nicklause-12-jamek-2-vlajky-na-greenu_5589.html

Už jsem slyšel leccos o tom, že devítka je málo, 18tka moc a pár snah o 6ti resp. 12ti jamkové hřiště jsem už zaregistroval (12 jamek mi přijde fajn). Ale zaujala mě i myšlenka 2 vlajek na klasickém greenu, alespoň v mimosoutěžní dny. Docela by se mi to líbilo, řekl bych, kdyby jedna jamka byla navrtaná v lehčí pozici, druhá v těžší (rozdílná velikost jamek mi už přijde zbytečná). Co si o tom myslíte vy, především tedy o těch 12ti jamkách? Mohlo by to obecně zlevnit i náklady, urychlit hru atp.
 
No, když to vezmu podle toho, co mě při čtení článku napadlo:
Hřiště se může využít i k jiným činnostem než golf? To snad každé ne? Jen když tam bude někdo na procházce nebo pouštět draka nebo piknikovat, asi tam jiný nebude moci hrát.

Dvě jamky na greenu najednou, to jako fakt? A když ti bude překážet jedna v puttování na tu, kterou sis zvolil před hrou tak co? Nebo si jako vybereš tu, která se ti bude víc hodit zrovna?
Už jsem zažil společný green pro dvě jamky a je to na nic při přesnosti mojí i golfistů, které jsem tam potkal.
Větší jamky a víc holinů? To jako vážně? Protože je to příliš výjimečné, uděláme z toho snadnou věc ať to může zažít každý? Divná doba. Totéž k snadnému puttování do větší jamky-proč se to učit, uděláme větší díru.

Proč stavět hřiště s méně jamkami? U hřišť s neomezenou hrou si jich můžeš hrát kolik chceš, třeba tři, u hřišť kde platíš za 9/18 jamek stačí zavést fee na 6/12 jamek třeba v hodinách, kdy je volněji a neomezí to vytížení hřiště golfisty, kteří rádi klasiku.
 
Zrovna rozdílná velikost jamky mi přijde jako nesmysl také.

Dvě jamky na greenu - mně by tohle asi nevadilo, při tréninku, samozřejmě záleží, jak je green rozlehlý. Nicméně argument překážející jamky chápu. Ale dokážu si docela představit, že při volné hře by mohlo být navrtáno na lehké pozici a druhá na těžké pozici, a ano, buď si na začátku tréninku vyberu, že budu hrát jen ty těžké, nebo si holt vyberu vždy na daném jamkovišti. Mohl by to být docela i zajímavé pro hru zkušeného hráče a začátečníka. 

12ti jamkové hřiště by se mi asi líbilo hodně, souhlasím však s tím, že je to subjektivní, ale přijde mi to s ohledem na čas docela dostatečné - zrychlení hry, na druhé srtaně bych viděl jako šikovné pro provozovatele - menší starost o hřiště, možná menší náklady (ale to už nedokážu posoudit, jak moc jsou rozdílné náklady lidi, materiál atp mezi 12ti jamkami a 18ti jamkami). 
 
Tech 12 jamek nebyl dle meho zadny zamer, ale spise to tak vyslo. Kdyz koukam na tu mapku, tak v kombinaci s polohou odpalist se jim asi fakt povedlo, ze jedna jamka je ekvivalent 2-3 jinde. Hraje se uplne z jineho uhlu a pokud i na zasadne jiny praporek, pak je to efektivne zcela jina jamka. 
To neni vubec spatny napad. Umozni to hrat dohromady zcela rozdilnym kategoriim. Pro jednoho regulerni hriste, pro druheho 3par akademie. Trosku mi to pripomina ony CZfair odpaliste. 

Chybou dle meho je, ze nelze skoncit na 6te a 9te jamce. :) 

Jinak kdyz kouknete na stranky, tak je jasne, ze to je klasicky vilovy rezort, kam napcali golf. Tzn. je to hriste na vyblbnuti pro majitele tech domecku. Na strankach to prezntuji v podstate jako akademii: http://www.redledges.com/amenities-activities/golf/jack-nicklaus-signature-12-hole-golf-park
 
To prirovnani k czfair odpalistim je dobre. Je celkem jedno, klidne at hraji z ruznych odpalist na stejnou jamku. Pokud je to tak rozdilne jako na planku, proc ne. Opravdu to umozni dostat na cumak od devitilete dcery, ktera s golfem zacina:)
Nevim proc jsem si to spojil se zazitkem spolecneho grenu pro dve jamky, coz je naprd.
Jestli 12 nebo 9 je me jedno, stejne se snazim vzdy hrat aspon 27:) Kdyz uz nekam jedu, nechci jet po hodine a pul zase zpet. Kousek od baraku mi sice hriste postavili, bohuzel neodpovida cenove tomu, abych si tam sel po praci v tydnu na hodinku zahrat..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom