Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #016 - Vyšlápnutá voda v trestné oblasti

#016 - Vyšlápnutá voda v trestné oblasti

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
GRQ-016.png


Otázka: Trestná oblast zahrnuje část lesa a potok. Hráč zaujme postoj v této trestné oblasti, ale přitom dost daleko od potoka, aby odehrál míč ležící mimo trestnou oblast, a přitom bez větší námahy vyšlápne vodu. Co může udělat?
  • Odpověď A - Hráč má dvě možnosti, zahrát míč, jak leží, nebo ho prohlásit za nehratelný a postupovat podle Pravidla 19.
  • Odpověď B - Vybrat si postup buď podle pravidla 17 s jednou trestnou ranou, nebo podle pravidla 16 beztrestně, pak ale musí dropovat uvnitř trestné oblasti.
  • Odpověď C - Může si vybrat ze tří možností. Hrát míč, jak leží, dropovat s jednou trestnou ranou mimo trestnou oblast nebo beztrestně uvnitř trestné oblasti.
  • Odpověď D - Může si vybrat, buď dropovat s trestnou ranou podle pravidla 17 nebo beztrestně podle pravidla 16 kamkoliv.

Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.


SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ viz
---
Správná odpověď: Odpověď A - Hráč má dvě možnosti, zahrát míč, jak leží, nebo ho prohlásit za nehratelný a postupovat podle Pravidla 19.
Vysvětlení: Viz Definice - Náhodná voda. Nejedná se o náhodnou vodu, protože jde o místo uvnitř trestné oblasti, takže úleva podle Pravidla 16 není možná. Míč sám je pak mimo trestnou oblast, takže ani úlevy podle Pravidla 17 není možná.
Viz Pravidla: 16.1, 17.1, 19
Viz Definice: Abnormální stav hřiště, Náhodná voda, Postoj, Trestná oblast
---
---
Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
Zřejmě jsem špatně jsem pochopil zadání.Míč leží mimo trestné území??
 
Zřejmě jsem špatně jsem pochopil zadání.Míč leží mimo trestné území??
„aby odehrál míč ležící mimo trestnou oblast”

Ano - leží mimo, v trestné oblasti máš jen postoj
 
ŘEŠENÍ HÁDANKY #016: Trestná oblast zahrnuje část lesa a potok. Hráč zaujme postoj v této trestné oblasti, ale přitom dost daleko od potoka, aby odehrál míč ležící mimo trestnou oblast, a přitom bez větší námahy vyšlápne vodu. Co může udělat?

---
Správná odpověď: Odpověď A - Hráč má dvě možnosti, zahrát míč, jak leží, nebo ho prohlásit za nehratelný a postupovat podle Pravidla 19.
Vysvětlení: Viz Definice - Náhodná voda. Nejedná se o náhodnou vodu, protože jde o místo uvnitř trestné oblasti, takže úleva podle Pravidla 16 není možná. Míč sám je pak mimo trestnou oblast, takže ani úlevy podle Pravidla 17 není možná.
Viz Pravidla: 16.1, 17.1, 19
Viz Definice: Abnormální stav hřiště, Náhodná voda, Postoj, Trestná oblast

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Výstřižek.JPG


Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 15 lidí, z toho 11 (73,3%) tipovalo/vědělo správně.


Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
 
Je to celý trochu zamotaný, ale nejde o to v jakém stavu se nachází míček? Jestli vyšlápnu vodu u míčku co NENÍ v trestné oblasti, tak je to podle mě náhodná voda.

Ps. Pokud je míček na suchu a jen já stojím ve vodě, tak je to v pořádku.
 
Je to celý trochu zamotaný, ale nejde o to v jakém stavu se nachází míček? Jestli vyšlápnu vodu u míčku co NENÍ v trestné oblasti, tak je to podle mě náhodná voda.

Ps. Pokud je míček na suchu a jen já stojím ve vodě, tak je to v pořádku.
Tak definice náhodné vody je, dle mne, víc než jasná.

469CD4EF-FD4F-40BF-8D28-48679EF7DF59.jpeg



P.S. Je více situací, kdy nerozhoduje jen poloha míčku, ale i postoj - např. pokud beru plnou úlevu od cesty
 
Tak definice náhodné vody je, dle mne, víc než jasná.

Zobrazit přílohu 28366


P.S. Je více situací, kdy nerozhoduje jen poloha míčku, ale i postoj - např. pokud beru plnou úlevu od cesty
Ano, ale to není odpověď na to, na co jsem se ptal. Jasně, že když je podmáčená část jen v trestné oblasti, tak to není úleva. Řešil jsem to, jestli i míček byl na podmáčeném místě.
 
Ano, ale to není odpověď na to, na co jsem se ptal. Jasně, že když je podmáčená část jen v trestné oblasti, tak to není úleva. Řešil jsem to, jestli i míček byl na podmáčeném místě.
Tak občas jsou ty otázky lehce nejednoznačné, to je pravda.
 
Je to celý trochu zamotaný, ale nejde o to v jakém stavu se nachází míček? Jestli vyšlápnu vodu u míčku co NENÍ v trestné oblasti, tak je to podle mě náhodná voda.

Ps. Pokud je míček na suchu a jen já stojím ve vodě, tak je to v pořádku.

Z té otázky je celkem jasné, že hráč stojí oběma nohami v trestné oblasti, kde je voda. Myslím, že mohlo být skutečně upřesněno, že se hráč domáhá řešení pro tento konkrétní pravidlový problém ( jeho postoj v trestné oblasti s "náhodnou vodou"). Pro mne je ale možná větším problémem to, že tak jak jsou postaveny odpovědi, nemusím znát ani dotaz a odpovím správně, což pak ale asi neplní poslání testu. Odpovědi B, C i D by byly špatně a to na jakoukoliv pravidlovou otázku , nejen na tuto, takže odpověd A musela být správným řešením vždy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom