Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #015 - Deštník při úderu nad hráčem

#015 - Nosič nad hráčem během provádění úderu drží deštník. Co následuje?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
GRQ-015.png


Otázka: Nosič nad hráčem během provádění úderu drží deštník. Co následuje?
  • Odpověď A - Hráč neobdrží žádný trest.
  • Odpověď B - Hráč obdrží jednu trestnou ránu.
  • Odpověď C - Hráč obdrží všeobecný trest.
  • Odpověď D - Hráč neobdrží žádný trest, ale rána se ruší a hráč musí zahrát ze stejného místa ránu bez ochrany před živly, jinak je diskvalifikován.
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.


SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ viz

---
Správná odpověď - Odpověď C: Hráč obdrží všeobecný trest.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.2b(5).
Viz Pravidla: 10.2
Viz Definice: Nosič, Přírodní síly
---


---
Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
ŘEŠENÍ HÁDANKY #015: Nosič nad hráčem během provádění úderu drží deštník. Co následuje?

---
Správná odpověď - Odpověď C: Hráč obdrží všeobecný trest.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.2b(5).
Viz Pravidla: 10.2
Viz Definice: Nosič, Přírodní síly

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Výstřižek.JPG


Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 17 lidí, z toho 13 (76,5%) tipovalo/vědělo správně.


Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
Překvapilo někoho řešení? Zažili jste už někdy tuto situaci? Nebo obdobnou? Nebo nějaké nepříjemné nedorozumění?
 
Docela by mne zajímal pravidlový výklad, když by hráč za deště používal zapichovací deštník aby na něj nepršelo .
Bralo by se to jako deštník v ruce ? Nebo cizí pomoc , ale deštník si zapíchl sám.
 
Me prijde sileny oznaceni nosic. To uz se mu muze rikat rovnou podrztaska:rolleyes:
 
Docela by mne zajímal pravidlový výklad, když by hráč za deště používal zapichovací deštník aby na něj nepršelo .
Bralo by se to jako deštník v ruce ? Nebo cizí pomoc , ale deštník si zapíchl sám.
Není důvod jakýkoli deštník kamkoli zapichovat. Stačí si to pravidlo přečíst celé...

"Toto Pravidlo nezakazuje hráči, aby se při provádění úderu před živly chránil sám, jako když si oblékne ochranné oblečení nebo když si sám drží nad hlavou deštník."
 
Není důvod jakýkoli deštník kamkoli zapichovat. Stačí si to pravidlo přečíst celé...

"Toto Pravidlo nezakazuje hráči, aby se při provádění úderu před živly chránil sám, jako když si oblékne ochranné oblečení nebo když si sám drží nad hlavou deštník."
Takže , výrobci držáků deštníků a samotní výrobci vozíků proč potom v uživatelském manuálu nemají toto uvedeno.
Ano může se namítat, že uživatel si tohoto má být vědom.
Polemizuji , že ne , v návodu k užívání toto musí být uvedeno, že když postavíme vozík s deštníkem tak za deště , že mne při úderu bude před ním chránit se vystavují postihu ve hře.
 
Takže , výrobci držáků deštníků a samotní výrobci vozíků proč potom v uživatelském manuálu nemají toto uvedeno.
Ano může se namítat, že uživatel si tohoto má být vědom.
Polemizuji , že ne , v návodu k užívání toto musí být uvedeno, že když postavíme vozík s deštníkem tak za deště , že mne při úderu bude před ním chránit se vystavují postihu ve hře.
Neví někdo, co tím chtěl autor říct? Četl jsem to několikrát, ale bohužel, nepochopil jsem to. 🙈
 
Neví někdo, co tím chtěl autor říct? Četl jsem to několikrát, ale bohužel, nepochopil jsem to. 🙈
No já se domnívám, že @bohumil.koval tím chtěl říct, že by mělo být výslovně v návodu k vozíku uvedeno, že si s ním nesmím za deště, v případě, že na něm mám uchycený deštík, stoupnout tak, aby mě chránil, jinak se vystavuji postihu v podobě trestných ran.
Nějaký šikula by třeba zkusil žalovat výrobce za zhoršení hry a i HI.
Já tedy osobně věřím, že jediné, kde je to možné, je USA a tam je zase povědomí o golfu tak silné, že to snad nikoho nenapadne. I když snaha soudit se o nesmysly je jejich oblíbený sport (dle dostupných informací).
 
No já se domnívám, že @bohumil.koval tím chtěl říct, že by mělo být výslovně v návodu k vozíku uvedeno, že si s ním nesmím za deště, v případě, že na něm mám uchycený deštík, stoupnout tak, aby mě chránil, jinak se vystavuji postihu v podobě trestných ran.
Nějaký šikula by třeba zkusil žalovat výrobce za zhoršení hry a i HI.
Já tedy osobně věřím, že jediné, kde je to možné, je USA a tam je zase povědomí o golfu tak silné, že to snad nikoho nenapadne. I když snaha soudit se o nesmysly je jejich oblíbený sport (dle dostupných informací).
Ale když budu při úderu ten vozík s nasazeným rozevřeným deštníkem držet, tak potrestán nebudu 🤭
 
No já se domnívám, že @bohumil.koval tím chtěl říct, že by mělo být výslovně v návodu k vozíku uvedeno, že si s ním nesmím za deště, v případě, že na něm mám uchycený deštík, stoupnout tak, aby mě chránil, jinak se vystavuji postihu v podobě trestných ran.
Nějaký šikula by třeba zkusil žalovat výrobce za zhoršení hry a i HI.
Já tedy osobně věřím, že jediné, kde je to možné, je USA a tam je zase povědomí o golfu tak silné, že to snad nikoho nenapadne. I když snaha soudit se o nesmysly je jejich oblíbený sport (dle dostupných informací).
No ohledne te snahy soudit se o nesmysly to vzdycky neni tak, jak se pise. Doporucuju precist napriklad toto https://www.pravniprostor.cz/clanky/mezinarodni-a-evropske-pravo/ne-smyslne-americke-zaloby Na druhou stranu lze prisvedcit, ze je v techto koncinach vice bizarnich zalob nez u nas, zatim…
 
Ale když budu při úderu ten vozík s nasazeným rozevřeným deštníkem držet, tak potrestán nebudu 🤭
Já bych to už nekomplikoval, nebo se do toho zamotáme a nakonec ten deštník zůstane zavřený i při dešti.
 
Obecně tedy,při úderu za deště zavřít deštník uchcený ve vozíku , pokud nebude stanoveno při směru deště bezpečná nepostihnutelná vzdálenost.
Já jsem zvyklý mít vozík cca 30 cm před míčkem, takže už vím proč nehraji v dešti , každý úder by mohl mít pravidlovou závadu.
 
Obecně tedy,při úderu za deště zavřít deštník uchcený ve vozíku , pokud nebude stanoveno při směru deště bezpečná nepostihnutelná vzdálenost.
Já jsem zvyklý mít vozík cca 30 cm před míčkem, takže už vím proč nehraji v dešti , každý úder by mohl mít pravidlovou závadu.
Ty tam někde vidíš, že by se psalo o vozíku?

0A5189BC-74A5-495F-8D73-BA8074A3BD8E.jpeg
 
Ty tam někde vidíš, že by se psalo o vozíku?
Ani jsem tam nikde neviděl , nic o zapíchnutém deštníku a přesto tam je ten poslední odstavec a tam je že se můžeš chránit sám, podle tohoto “sám” je to můj zapíchnutý deštník a můj vozík s instalovaným deštníkem jako ochrana proti živlům, tudíž nikdo mi nenapomáhá / nezvýhodňuje .
D34D7056-3DF3-471F-8FA9-202EF1E7671C.jpeg
 
Ani jsem tam nikde neviděl , nic o zapíchnutém deštníku a přesto tam je ten poslední odstavec a tam je že se můžeš chránit sám, podle tohoto “sám” je to můj zapíchnutý deštník a můj vozík s instalovaným deštníkem jako ochrana proti živlům, tudíž nikdo mi nenapomáhá / nezvýhodňuje .
Zobrazit přílohu 28187
Už zase vymýšlíš problém tam, kde prakticky reálně neexistuje.
A ta poznámka o návodu - ach jo 🙈
 
Ani jsem tam nikde neviděl , nic o zapíchnutém deštníku a přesto tam je ten poslední odstavec a tam je že se můžeš chránit sám, podle tohoto “sám” je to můj zapíchnutý deštník a můj vozík s instalovaným deštníkem jako ochrana proti živlům, tudíž nikdo mi nenapomáhá / nezvýhodňuje .
Zobrazit přílohu 28187
Našel jsem něco, co nemusíš ani zapichovat. Ale pozor, na Alze už zbývají poslední 2 kusy.
 

Přílohy

  • Výstřižek.PNG
    Výstřižek.PNG
    17,6 KB · Zobrazení: 155
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom