Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #012 - Od čeho úleva v trestné oblasti?

#012 - Od čeho úleva v trestné oblasti?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
GRQ-012.png

Otázka: Od čeho z následujících má hráč nárok na beztrestnou úlevu uvnitř trestné oblasti?
  • Odpověď A - Plastová láhev
  • Odpověď B - Krtčí hromádka
  • Odpověď C - Náhodná voda
  • Odpověď D - Dřevěné pažení
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.


SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ viz

---
Správná odpověď: Odpověď A - Plastová láhev
Vysvětlení: Viz Pravidlo 15.2a a 16.1a a 17.1b. Od pohyblivé závady je úleva kdekoli na hřišti, od abnormálního stavu hřiště jen mimo trestnou oblast.
Viz Pravidla: 15.2, 16.1, 17.1
Viz Definice: Abnormální stav hřiště, Díra po zvířeti, Náhodná voda, Nepohyblivá závada, Pohyblivá závada, Trestná oblast
---


---
Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
Jsem to tipla, neb se mi nepodařilo najít odpověď v Pravidlech. Asi už mi nejde ani hledat :(.
 
ŘEŠENÍ HÁDANKY #012: Od čeho z následujících má hráč nárok na beztrestnou úlevu uvnitř trestné oblasti?

---
Správná odpověď: Odpověď A - Plastová láhev
Vysvětlení: Viz Pravidlo 15.2a a 16.1a a 17.1b. Od pohyblivé závady je úleva kdekoli na hřišti, od abnormálního stavu hřiště jen mimo trestnou oblast.
Viz Pravidla: 15.2, 16.1, 17.1
Viz Definice: Abnormální stav hřiště, Díra po zvířeti, Náhodná voda, Nepohyblivá závada, Pohyblivá závada, Trestná oblast

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 23 lidí, z toho 9 (39,1%) tipovalo/vědělo správně.

Výstřižek.JPG



Další hádanka bude ve čtvrtek. :) Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
Překvapilo někoho řešení? Zažili jste už někdy tuto situaci? Nebo obdobnou? Nebo nějaké nepříjemné nedorozumění?
 
Tak podle výsledků to byla „zapeklitá” otázka 😉

Zejména „ náhodná voda” hodně soutěžících zmátla. Ale jen potvrdila to, že právě s „náhodnou vodou” má pravidlově problém spousta hráčů i při reálné (turnajové) hře.

Já si pamatuji „nápovědu” z jednoho pravidlového školení „ve vodě už žádnou další vodu mít nemůžete”. Ano, bylo to v době, kdy jsme ještě měli červenou a žlutou vodu 🤭
 
Tato otázka o platové láhvi, teda pokud není sešlapaná nebo s ouškem , aby na ni míček ulpěl/ myšleno ležel na ni, tento volně ležící předmět se odstraní a hraje se jak leží , tady mám brát, že toto je ta beztrestné úleva?
Míč budu hrát jak leží.
 
Tato otázka o platové láhvi, teda pokud není sešlapaná nebo s ouškem , aby na ni míček ulpěl/ myšleno ležel na ni, tento volně ležící předmět se odstraní a hraje se jak leží , tady mám brát, že toto je ta beztrestné úleva?

Rád bych ti odpověděl, ale naprosto netuším i přes několik přečtení, co si touto poměrně obsáhlou větou chtěl říct. Jestli je to otázka, sdělení, podiv nebo kritika? Nechybí tam několik slov - která by vhodně vyjádřila sled tvých myšlenek? Trochu jsem se chytnul nakonec jen prostřední sekvence slov, o které konkrétně mluví Pravidlo 15.2.a (2):

---
(2) Úleva, když je míč v pohyblivé závadě nebo na ní kdekoli na hřišti mimo jamkoviště. Hráč může využít beztrestnou úlevu tak, že míč zvedne, odstraní pohyblivou závadu a původní nebo jiný míč spustí v oblasti úlevy.
---
 
Upraveno:
Tak „plastová láhev” nebyl asi ten nejlepší příklad pohyblivé závady, proto to možná @bohumil.koval spletlo a následně vedlo k jeho „zmatečnému” příspěvku.

Málo kdo si asi hned spojí plastovou láhev s pohyblivou závadou.

A jen pro doplnění - míček nemusí na závadě ležet (proto asi ta Bohoušova sešlapaná láhev), stačí když se jí dotýká.
 
Bral jsem to přesně tak jak je to v citovaném pravidle, pokud není míč v pohyblivé závadě odstraníš pohyblivou závadu, jeli- to plastová láhev nebo v pravidlech hrábě hraješ míč jak leží/ vrátíš na své místo.
A pokud je míč v pohyblivé závadě , zmiňovaná pošlapaná láhev, v pravidlech uváděný ručník, mnou právě ta pošlapaná láhev a míč leží na ni, proto míč musíme zvednout a užít poptávanou beztrestnou úlevu byť i v trestné oblasti/ i celé hřiště .
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom