Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #001 - Míč v díře po vzdálenostním kolíku

#001 - Míč v díře po vzdálenostním kolíku (viz plné znění v textu)

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • + vím bez hledání v Pravidlech

  • + otevřel jsem pro odpověď Pravidla

  • + jen tipuji


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.
Bylo tady uvedeno : přípravě hřiště (jako je díra po vyváženém kolíku,…) Tak tomuto neodpovídá posuzovaný případ , předmětná díra, kde spadl míček, nevznikla při přípravě hřiště, ale nedbalostí hráče ze skupin hráčů hrajících před hráčem, kterému tam spadl míček.
Vznikla, protože jí někdo při té přípravě musel vytvořit, vykopat, zatlouct kolík.... Díra je součástí přípravy.

Hráč vytáhl kolík (načež má právo) a díra se objevila, ale už tam byla. Nevznikla - byla tam, jen byla zacpána kolíkem.
 
Vznikla, protože jí někdo při té přípravě musel vytvořit, vykopat, zatlouct kolík.... Díra je součástí přípravy.

Hráč vytáhl kolík (načež má právo) a díra se objevila, ale už tam byla. Nevznikla - byla tam, jen byla zacpána kolíkem.
konečně jsem to pochopil ;);) díky za polopatické vysvětlení :up::up:
 
Vznikla, protože jí někdo při té přípravě musel vytvořit, vykopat, zatlouct kolík.... Díra je součástí přípravy
Vím, že je to slovíčkaření :
konkrětní předmětná díra nevznikla při přípravě hřiště soutěžním výborem a nebo údržbou hřiště její správou, vznikla při výstavbě hřiště jako její zařízení( metrový kolik) a je její nedílnou součástí( díra pro uchycení metrového kolíku), protože vznikla vytažením metrového kolíku.
Jde o to jestli je díra , po metrážním kolíku) součástí zařízení hřistě , mám za to, že je její nedílnou součástí .
Teď jde o to posoudit co je za závada tato díra:
1.je to půda v opravě , taky půda v abnormálním stavu
2.je to díra zařízení hřiště
Moje cítění je, že je to díra zařízení hřistě , nikoli půda v opravě( takhle to bylo prezentováno v zadání ) a ano není to její normální stav(normální stav je kolík zastrčen)jestli je abnormální ? Taky není protože je normální od její výstavby.
Je to obdobné , jako díra , která vznikne odstraněním poklopu odvodnění( tam sice bývá potrubí ) ale
z pohledu celistvosti např ferveje je tam díra.
 
konkrětní předmětná díra nevznikla při přípravě hřiště soutěžním výborem a nebo údržbou hřiště její správou, vznikla při výstavbě hřiště jako její zařízení( metrový kolik) a je její nedílnou součástí( díra pro uchycení metrového kolíku), protože vznikla vytažením metrového kolíku.
To nemusí být nutně pravda. Já každoročně přeměřuju a kontroluju pozice kolíků, protože se často stane, že hráči i greenkeepeři kolíky o pár cm posunou a ve výsledku to může dát i několik metrů za rok. Nemluvím o díře vybetonované nebo jakkoli pevně dané, pouze o zaražení kolíku do země.

Zároveň pravidla jasně říkají (přečti si odkaz od @Mirek_62 ), že taková díra je půda v opravě - tzn. neexistuje zde žádné odchylné posouzení, pravidla to jasně definují.
 
Je to obdobné , jako díra , která vznikne odstraněním poklopu odvodnění( tam sice bývá potrubí ) ale
z pohledu celistvosti např ferveje je tam díra.
Není to obdobné - poklop odvodnění a samotné odvodnění či naopak systém závlahy bývá mistními pravidly označeny jako nepohyblivé závady (alespoň jsem se ještě nesetkal se hřištěm, kde by to bylo naopak).

Nedílná součást - musí být jmenovitě uvedena soutěžním výborem - viz definice.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom