Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Vyhráváte nebo spíše prohráváte v jamkovce?

Vyhráváte nebo spíše prohráváte v jamkovce?


  • Hlasovalo
    32

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
jamkovka.png


Jste jamkovkový typ? Vyhráváte nebo spíše prohráváte v jamkovce? Máte vůbec rádi jamkovku? A pociťujete rozdíl, když se hraje o pivo, nebo potřebujete větší motivaci? :)
 
Jamkovka je super, fakt mě to baví. Ale hraju ji málo, protože spíše chodím sám (a zatím jsem se neodhodlal hrát pomocí dvou míčků samojamkovku :D:D:D).
Takže jen klubová jamkovka a pak sranda jamkovka s kamarády, když náhodou nejdu sám.
 
Jamkovku jsem nikdy nehrál a nemám to v plánu.
Nevím, nikdy jsem jamkovku nehrál…

Chyba - zkus to. Jamkovka je vlastně takových 18 (pokud se dojde až na poslední jamku) malých „turnajů” 🤭
Rozhodně pomůže snížit nervozitu z „první rány” v turnaji 😉
 
Výhoda jamkovky je, že pokud pokazím některé jamky, tak to vůbec celkově nemusí vadit pokud se mi ty další povedou, ale to je svým způsobem i u stablu. 🤔

Když jste dost rozdílní HCP, tak hrajete na vyrovnání ??? U jamkovky se to asi moc nenosí, ale pokud je výkonnostní rozdíl dost velký, tak to osobně neodsuzuji.
 
Výhoda jamkovky je, že pokud pokazím některé jamky, tak to vůbec celkově nemusí vadit pokud se mi ty další povedou, ale to je svým způsobem i u stablu. 🤔

Když jste dost rozdílní HCP, tak hrajete na vyrovnání ??? U jamkovky se to asi moc nenosí, ale pokud je výkonnostní rozdíl dost velký, tak to osobně neodsuzuji.
Tak MK určitě bez vyrovnání.
Jamkovka s kámošema s vyrovnáním - počet ran navíc zaokrouhlen směrem dolu ;) ,takže pak vstupuje "do hry" HI koeficient jamky - a zde se ukazuje občasná "nesmyslnost" indexace jamek 🤭
 
Jamkovku mám rád taky. Částečné vyrovnání mi nevadí, ale určitě ne podle indexace jamek. Jak řekl výše @Mirek_62 - v některých případech je to téměř vždy rovnou bod/jamka buď soupeři nebo mě, podle toho, kdo má ránu k dobru. Zároveň u vyrovnání se snažím s kamarády držet pravidla, že max +1 na jamku (a to ještě ideálně vyjma tříparů). +2 mi přijde už nuda, z obou stran. Resp. výzva je to možná pro toho horšího hráče, pro toho lepšího - to si mám přát, aby ten druhej to úplně zkonil, nebo se ho snažit nějak rozhodit, aby na pětiparu místo 7 zahrál 8 a víc?

Takže když vyrovnání, tak max jedna rána na jamku, ideálně bez tříparů (na klasickém hřišti).
 
Upraveno:
Ono to vyrovnání bohužel často kulhá i kvůli neaktuálnímu HCP hráčů. Smysl to dává jen u lidí, co hrají pravidelně turnaje.
 
Hraju jamkovku pomerne casto. S kamarady o pivo vzdy bez korekce.

Officialni MatchPlay se tu hraje vzdy s korekci, ale vetsinou je nastaven na max 26. Tuto sezonu hraju dva Matchplay a uz mam za sebou v kazde soutezi 5 kol a jsem v semifinale. Furt si preju vyrazeni a zatim nic.
Zajimave je, ze jamkovku hraju podstatne lepe nez normalni turnaje. Naposledy jsme kolo dohrali do konce a Diamond jsem zahral za svuj rekord - 82 run.
Jedno semifinale jsem si naplanoval na Adamstal - to je jistota, ze uz nepostoupim dal :):):):)
 
Kdo nikdy nehrál jamkovku o moc přišel. Skoro by se mi chtělo říct, že nikdy golf nehrál.😃 Ale chápu, že existuje někdo, kdo ji nemá s kým hrát. Je to skvělá zábava! Už jsem tady psal, že jedině bez vyrovnání a právě proto jsem zadal do ankety, že většinou prohrávám, jelikož většinou taky hraju proti lepším hráčům. Vždy to byly super souboje a nikdy jsem se nenudil, a ani moji soupeři! Teď mě napadlo: pokud bych někdy hrál proti podstatně slabšímu, tak bych mu, místo vyrovnání, nabídl hru z bližších odpališť. No a pokud by mi něco podobného navrhl lepší soupeř, tak bych asi, možná, nevím asi se to nikdy nestane, přijal.😃Z jamkovky mám bezkonkurenčně nejúžasnější zážitky. Příklad z loňska. Hráli jsme Kynžvart. Soupeř vedl od 16. jamky o jednu. Na 17. jsem mu nedal 3/4 m. birdie putt na vítězství a on minul. Na 18. trojputtoval že šesti metrů do bogey a já jsem předtím potopil z 8. m. do paru!💪
Nebo snad ještě úžasnější zážitek ze stejného souboje: Na 8. jamce jsem věnoval 2. metrový putt do bogey. On jen vteřinu zaváhal a vzápětí jsem od něj dostal putt ze dvou a půl metru do paru! To je jamkovka! Kdo chce hrát s vyrovnáním HCP, ať hraje s vyrovnáním na rány!
 
nabídl hru z bližších odpališť

To je zajímavý nápad, jak soupeře rozhodit. :-D Párkrát jsem s bližších odpališť z různých důvodů hrál a dokázal sem se tím dostat do pěkného psychického srabu... že to vlastně hraju úplně stejně blbě, jako ze vzdálenějších. :) Dobrý tip, díky! :-D

Ale teď vážně, může to být dobré. :up:
 
Zajímavé, často se zmiňuje, že v golfu díky HI můžou hrát vyrovnanou partii i hráči naprosto odlišné výkonnosti ale tady to v jamkovce najednou většina odsuzuje :)

My si většinou dáme navíc 2/3 rozdíl hracího na nejtěžších jamkách. Stejně to bylo i v té celoroční klubové jamkovce a všechno to byly vyrovnané bitvy, právě díky těm několika málo ranám navíc, jinak by bylo hotovo podstatně dříve.

Takže pokud hrají +- stejně dobří hráči tak samozřejmě bez vyrovnání ale když je ten rozdíl větší, udělá to vyrovnání zajímavější.
 
… Už jsem tady psal, že jedině bez vyrovnání a … Kdo chce hrát s vyrovnáním HCP, ať hraje s vyrovnáním na rány!
Záleží jaký je rozdíl HI, do rozdílu 5 asi ok.
Ale pokud půjde např. Scratch proti HI 20 (a Scratch bude hrát svou běžnou hru) tak jim bude stačit max. 12 jamek 😉
 
Záleží jaký je rozdíl HI, do rozdílu 5 asi ok.
Ale pokud půjde např. Scratch proti HI 20 (a Scratch bude hrát svou běžnou hru) tak jim bude stačit max. 12 jamek 😉
Tak to hraju jamkovku prakticky jenom proti scratch hracum :D, a to jsem s takovym hral jamkovku 1x a jednu hru k tomu s Kostalem :D. Psychika je svine...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom