Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Úprava HCP

zdarovka

Aktivní člen
Jméno
Petr
Klub
PCG, ČGK
Ahoj, mám pár technických otázek k úpravě HCP. Mám kamaráda co má EGA HCP (tuším že 31) se kterým bychom chodili tréninkové hry, ne turnaje. Moje otázky :
  1. Jestli se nepletu tak EGA HCP je podmínka pro mimo turnajový výsledek?
  2. Když dáme flight kde jde on a my další co nemáme EGA, může se nám všem upravovat HCP, nebo jenom tomu, kterému dělal zapisotovatele?
  3. Bude se HCP upravovat i jemu, když mu budeme dělat zapisovatele?
  4. Při hře v zahraničí se skore karty nosí do domovského klubu? Ať už turnajové nebo neturnajové.
  5. Prostor pro vaše případné dodatečné info 🙂
 
Ahoj, mám pár technických otázek k úpravě HCP. Mám kamaráda co má EGA HCP (tuším že 31) se kterým bychom chodili tréninkové hry, ne turnaje. Moje otázky :
  1. Jestli se nepletu tak EGA HCP je podmínka pro mimo turnajový výsledek?
  2. Když dáme flight kde jde on a my další co nemáme EGA, může se nám všem upravovat HCP, nebo jenom tomu, kterému dělal zapisotovatele?
  3. Bude se HCP upravovat i jemu, když mu budeme dělat zapisovatele?
  4. Při hře v zahraničí se skore karty nosí do domovského klubu? Ať už turnajové nebo neturnajové.
  5. Prostor pro vaše případné dodatečné info 🙂

Začnu od konce - proč to chceš dělat? Co tě k tomu vede?

1. Zapisovatel musí mít HCP 36 a nižší, aby mohl být garantem nesoutěžního výsledku.
2. Může dělat zapisovatele více lidem.
3. Pokud má někdo z vás HCP nižší než 36, můžete dělat zapisovatele i jemu.
4. Při hře v zahraničí musíte před hrou nahlásit svůj skutečný HCP z Čech, oni pak zadají nesoutěžní výsledek, díky kterému se váš HCP upraví (nebo také ne) a vytisknou ho jako potvrzení pro úpravu HCP, které pak odevzdáte ve svém klubu.
 
Začnu od konce - proč to chceš dělat? Co tě k tomu vede?

1. Zapisovatel musí mít HCP 36 a nižší, aby mohl být garantem nesoutěžního výsledku.
2. Může dělat zapisovatele více lidem.
3. Pokud má někdo z vás HCP nižší než 36, můžete dělat zapisovatele i jemu.
4. Při hře v zahraničí musíte před hrou nahlásit svůj skutečný HCP z Čech, oni pak zadají nesoutěžní výsledek, díky kterému se váš HCP upraví (nebo také ne) a vytisknou ho jako potvrzení pro úpravu HCP, které pak odevzdáte ve svém klubu.
Mockrát díky! :up:
 
Mockrát díky! :up:

ad4. jen upřesním ) pokud hraješ v zahraničí nesoutěžní výsledek ( nebo turnaj, nesoutěžní výsledek je totiž formálně turnajový výsledek ), tak jim skutečně nahlásíš svůj HCP a oni zadají nesoutěžní výsledek ( pokud je to v dané zemi možné ). Následně spočítají kolika stbl. bodů případně ran dosáhl. Do domovského klubu ale musíš kromě tohoto výsledku dodat u i další informace, které dříve nebyly požadovány - kde jsi hrál, ze kterých odpališť ( žlutá, bílá ), jaký je SR a CR hřiště ( normy obtížnosti hřiště, snadno dohledatelné, pro každé odpaliště jiné ). Bez těchto upřesňujících informací nelze v Česku výsledek spočítat.
Vše je důsledkem toho, že EGA HCP se už v Česku nepoužívá. Používá se tzv. WHS HI, kde HI ( hendikepový index ), což je nové označení pro HCP. Tento HI ale potřebuje pro správný výpočet databázi odehraných her na úpravu ( ideálně posledních 20 her ). Tato databáze je jen ve tvém domovském klubu. Protože ale v zahraničí tvá data nemají, tak HI které ti tam vypočítají po hře se bude lišit od toho HI, co ti následně spočítají ve tvém domovském klubu.
- Starší EGA HCP pracoval jen s posledním platným HCP, takže pro jeho přepočítání stačilo znát jen v zahraničí dosažený výsledek a následná úprava HCP v Česku se shodovala s přepočtem v zahraničí.
- pokud hraješ v Česku nebo je turnaj v zahraničí zadán na serveru CGF, nemusíš se o nic starat, vše spočítá server.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom