Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trénink nováček

oléGiba

Nováček+
Ahoj jamkaři,

rád bych od vás dostal radu:

Včera jsem byl na seznamovací tříhodinovce s trenérem a rád bych se začal golfu více věnovat. Včera nám řekl trenér nějaké pravidla, prošli jsem PUTT, CHIP a odpaliště a nakonec jednu tříparovou jamku.

Jaký byste doporučili další postup při tréninku? Třeba jak jste to měli vy ap.

No a další otázka hned navazuje, měřím 202cm, měl bych si hned od začátku nechat udělat fitting? Zase nechci dávat za železa 5000/ks, ale asi by to chtělo prodloužené hole...

Díky za rady.

Honza
 
Ahoj,

jestli máš v okolí nějaké fitting centrum, tak bych tam skočil min. na statický fitting, dozvíš se, jak by moc by měli být tvé hole prodlouženy, pokud vůbec.
Nové hole bych asi zatím nekupoval, já měl první hole z fittingu asi po 5 letech. Podle toho co budeš potřebovat, se pak můžeš poptat po bazarových.

Co se tréninku týče, já na začátku měl balíček 10 hodin a to mi na tom startu dalo hodně, takže jestli máš tuhle možnost, uvážil bych to. Ono se pak dlouho zbavuješ těch špatných návyků, které si samo-tréninkem vytvoříš.

Nepíšeš odkud jsi, takže se nedá doporučit kam zajít.
 
Ahoj jamkaři,

rád bych od vás dostal radu:

Včera jsem byl na seznamovací tříhodinovce s trenérem a rád bych se začal golfu více věnovat. Včera nám řekl trenér nějaké pravidla, prošli jsem PUTT, CHIP a odpaliště a nakonec jednu tříparovou jamku.

Jaký byste doporučili další postup při tréninku? Třeba jak jste to měli vy ap.

No a další otázka hned navazuje, měřím 202cm, měl bych si hned od začátku nechat udělat fitting? Zase nechci dávat za železa 5000/ks, ale asi by to chtělo prodloužené hole...

Díky za rady.

Honza
Hodně se divím že Ti to neřekl trenér jestli potřebuješ delší hole, to by měl vidět na první pohled.
Jinak fakt doporučuji začít se správnou délkou holí ne jak já kdy se rok trápil (jsem samouk a ZK byla formalita) a skoro si zničil záda až pak přišel trenér a podívá se řekl potřebuješ prodloužené hole a midsize grip - to je taky důležité si pohlídat.
A pokud máš dlouhé ruce tak dlouhé hole nepotřebuješ ale midsize grip určitě jo
A hole se dají prodloužit ale moc to nedoporučuji ale když už tak pořádně přilepit prodlužovák a s tím současně vyměnit i gripy možná tady dostanu bídu ale na začátek můžou být gripy z aliexpresu můžeš ušetřit i 200 na každou hůl. A stojí to za uvahu zda dát 300(100ali) za grip 100 za prodlužovák a +- 200 za práci a pak to vychází na na železech (wedge a dřeva neprodlužovat) 3000-5000,- to už se dají najít na bazarech prodloužené hole.
 
Ahoj,

jestli máš v okolí nějaké fitting centrum, tak bych tam skočil min. na statický fitting, dozvíš se, jak by moc by měli být tvé hole prodlouženy, pokud vůbec.
Nové hole bych asi zatím nekupoval, já měl první hole z fittingu asi po 5 letech. Podle toho co budeš potřebovat, se pak můžeš poptat po bazarových.

Co se tréninku týče, já na začátku měl balíček 10 hodin a to mi na tom startu dalo hodně, takže jestli máš tuhle možnost, uvážil bych to. Ono se pak dlouho zbavuješ těch špatných návyků, které si samo-tréninkem vytvoříš.

Nepíšeš odkud jsi, takže se nedá doporučit kam zajít.
Jak píše @Seppper , jako základ doporučuju trenéra. A kvalitního. Zaprvé ti doporučí, zda prodloužené hole. A hlavně - nezafixuješ si špatné návyky, kterých se můžeš (a nemusíš) zbavit x let... vím, o čem píšu 😉
 
Jak píše @Seppper , jako základ doporučuju trenéra. A kvalitního. Zaprvé ti doporučí, zda prodloužené hole. A hlavně - nezafixuješ si špatné návyky, kterých se můžeš (a nemusíš) zbavit x let... vím, o čem píšu 😉
Souhlasím ale změřit si tu délku stejně budeš muset sám.
 
Díky za reakce.

Bydlím mezi Brnem a Svitavami, ale jezdím často kolem Hradce, tak jsem tam byl na lekci Bav se golfem a dnes jsem si domluvil s trenérem PRo 3x3h za 1500 Kč, což je jejich akce pro rekreační golfisty.

Na bazarech nic nekoupím - hraju nalevo a nic tam v podstatě není...možná tady na fóru kdyby někdo něco vhodného měl.
 
Podle těch tabulek mi to vychází na +1" a midsize grip...
To musíš mít fakt dlouhé ruce, já při výšce 195 mám hole prodloužené o 1,5” z fittingu..
 
a neni to prave naopak? kdyz je prodlouzena velikost tak jsou kratsi ruce (pripadne jiny sklon trupu)?
Zkus si to ještě jednou přečíst..
Já 195 a prodloužení o 1,5
On 202 a prodloužení o 1
Už? 😉
 
to OléGiba: Za mě je na začátku nejdůležitější najít si trenéra, se kterým Tě to bude bavit a ideálně rovnou i klub na první sezonu (kde budeš s tím trenérem trénovat) - spousta klubů bude mít od zhruba od září zase akci, že když zaplatíš roční fee, tak už je v tom i 2023. Trenér stojí 400-1000 na hodinu podle Tvých možností a podle toho, kde vybereš. A trénovat s tím 1to1, ne ve skupině. Případně si u něj vybrat nějaký kurz na hcp, který vychází cenově dobře a celý ho absolvovat - bez ohledu na to, že po těch třech hodinách už asi osvědčení máš. Já jsem takhle na začátku mého golfu dal 15 hodin s trenérem, byla to 1x hodina týdně, ale v týdnu jsem pokaždé další 2-3 hodiny trénoval sám to, co mě trenér naučil. A byl to solidní základ pro můj bogey rekreační golf, který mi stačí. Ale nic Ti nebrání pak pokračovat v tréninku podle časových a finančních možností v dalších letech. Fitting se podle mě pro rekreační hráče přeceňuje, znám spoustu lidí, co mají nafitované hole, ale nejsou schopni udržet základní opakování švihu (a ohledně holí i délky bych si prostě nechal poradit od trenéra, rozhodně na úvod stačí použité nebo klidně horší značka, stejně je za 2-3 roky vyměníš)
 
Díky za reakce.

Bydlím mezi Brnem a Svitavami, ale jezdím často kolem Hradce, tak jsem tam byl na lekci Bav se golfem a dnes jsem si domluvil s trenérem PRo 3x3h za 1500 Kč, což je jejich akce pro rekreační golfisty.

Na bazarech nic nekoupím - hraju nalevo a nic tam v podstatě není...možná tady na fóru kdyby někdo něco vhodného měl.
No super konečně nějaký soused :) kde hraješ kde máš klub? Máš pravdu LH prodloužené nejsou ani moc na ebay a když už tak nad 300liber :( tak jedině asi prodloužit.
 
No super konečně nějaký soused :) kde hraješ kde máš klub? Máš pravdu LH prodloužené nejsou ani moc na ebay a když už tak nad 300liber :( tak jedině asi prodloužit.
Byl jsem hrát 2x v Hradci, protože jezdím kolem služebně. Klub žádný, jsem v úplných začátcích, ale chtěl bych teď na podzim intenzivně makat a příští rok se rozhodnout kde hrát ap... Kořenec mám 30 minut, tak taky je to možnost...
 
Byl jsem hrát 2x v Hradci, protože jezdím kolem služebně. Klub žádný, jsem v úplných začátcích, ale chtěl bych teď na podzim intenzivně makat a příští rok se rozhodnout kde hrát ap... Kořenec mám 30 minut, tak taky je to možnost...
dej si hřiště Na Vrších ať zjíštíš o čem může golf být co tři jamky klubovna s výčepem :) a na Kořenec to mám taky 30 minut a jsem tam doma.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom