Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tlačítko WITB k profilu uživatele?

AHoj,

šlo by přidat tlačítko WITB k profilu, abych mohl jednoduše zjistit, klikem u profilu jamkaře?

V tuto chvíli bohužel ne. Budu muset udělat WITB jinak... v tuto chvíli jsou to vlákna, jak každá jiná, akorát zatříděné pod kategorií fóra "WITB". V minulosti to bylo trochu jinak, ale z technicko/bezpečnostních důvodů jsem to musel převést na běžná vlákna a předchozí řešení z fóra odebrat. Popřemýšlím co s tím, udělám na to samostatné vlákno/anketu, jestli má smysl WITB udržovat/rozvíjet a propojovat.
 
Upraveno moderátorem:
A co WITB jako součást profilu? Vedle Aktivity Příspěvky a Základní info? Jako další odstavec. Třeba i formou formuláře k vyplnění...
 
V podstatě jste dobře popsali současný stav - WITB v aktuální chvíli trápí několik neduhů: https://www.19jamka.cz/forums/witb-co-nosim-v-bagu.10/, ty základní jsou
  • neintuitvní dohledání z profilu
  • nemožnost rychlého získání informace aktuálního stavu jednoho witb (není na první pohled dobře vidět poslední stav)
  • chybějící dohledání a možnost získávání nějakých sumárních počtů, kdo čím hraje... (statistiky oblíbenosti)
V současnosti jsou WITB jako běžné vlákno. Tzn. fórum samo o sobě neumí jedno vlákno vypíchnout, jak nějakou ikonku. Další nevýhodou je, že pokud se aktivně něco k tomu přidává, tak se vytrácí informace "aktuálního stavu". Řešením může být udržování titulního příspěvku ve správném stavu, pak se ale zase ztrácí souvislosti. Ale funguje to - a každý ho aktualizuje dle svého vědomí a svědomí.

Řešit pomocí nastavení vlastního profilu, další záložka (návrh @Dana - zatím se k tomu nekloním), i když hledám cestu. Fórum to neumí a kdyby se to nějak podařilo, tak určitě nepůjde uchovávat historie, a vývoj, ale vždy živý stav. Stejně tak by se mi nepodařilo jednotlivé buňky provázat, tzn. např. zobrazit u PINGu logo pingu atd. Rád bych tohle vyřešil už pořádně a smysluplně - a k tomu bych potřeboval vědět, co by se doopravdy u WITB líbilo. Můžete mi zkusit popsat, jak by se vám WITB líbily? S ohledem, co by měly umět a co vám přijde užitečné - jako určité funkční dlouhodobé minimum.

Zkuste mi zodpovědět následující otázky:
  • chtěli byste vědět i historii, co daný hráč měl?
  • fotky celého bagu, nebo jednotlivých holí?
  • možná diskuse (pochvaly, kritika) u jednotlivých aktualizací bagu?
  • nestačí jen pasivní info - co kdo má, bez jakékoli interakce, co kdo má (někde v nastavení)?
  • proč je witb užitečné, proč má na 19.jamce být? V čem jsou užitečné?
Ještě přikládám grafiku, jak s obdobným problémem pracuji na http://www.golfwrx.com/, zobrazují se jim WITB v patičce v podpisu (což si mohou členové i vypnout, aby se vám patička u nikoho nezobrazovala)

Patička.JPG


Odpovědi na výše uvedené dotazy pomohou nalézt a případně vyrobit řešení, které se budou používat. Druhou variantou je najít nějaký kompromis, aby se vlk nažral... jak to vydíte vy. K čemu a jak rozvíjet více WITB?
 
Upraveno:
K
V podstatě jste dobře popsali současný stav - WITB v aktuální chvíli trápí několik neduhů: https://www.19jamka.cz/forums/witb-co-nosim-v-bagu.10/, ty základní jsou
  • neintuitvní dohledání z profilu
  • nemožnost rychlého získání informace aktuálního stavu jednoho witb (není na první pohled dobře vidět poslední stav)
  • chybějící dohledání a možnost získávání nějakých sumárních počtů, kdo čím hraje... (statistiky oblíbenosti)
V současnosti jsou WITB jako běžné vlákno. Tzn. fórum samo o sobě neumí jedno vlákno vypíchnout, jak nějakou ikonku. Další nevýhodou je, že pokud se aktivn něco k tomu přidává, tak se vytrácí informace "aktuálního stavu". Řešením může být udržování titulního příspěvku ve správném stavu, pak se ale zase ztrácí souvislosti. Ale funguje to - a každý ho aktualizuje dle svého vědomí a svědomí.

Řešit pomocí nastavení vlastního profilu, další záložka (návrh @Dana - zatím se k tomu nekloním, i když hledám cestu. Fórum to neumí a kdyby se to nějak podařilo, tak určitě nepůjde uchovávat historie, a vývoj, ale vždy živý stav. Stejně tak by se mi nepodařilo jednotlivé buňky provázat, tzn. např. zobrazit u PINGu logo pingu atd. Rád bych tohle vyřešil už pořádně a smysluplně - a k tomu bych potřeboval vědět, co by se doopravdy u WITB líbilo. Můžete mi zkusit popsat, jak by se vám WITB líbily? S ohledem, co by měly umět a co vám přijde užitečné - jako určité funkční dlouhodobé minimum.

Zkuste mi zodpovědět následující otázky:
  • chtěli byste vědět i historii, co daný hráč měl?
  • fotky celého bagu, nebo jednotlivých holí?
  • možná diskuse (pochvaly, kritika) u jednotlivých aktualizací bagu?
  • nestačí jen pasivní info - co kdo má, bez jakékoli interakce, co kdo má (někde v nastavení)?
  • proč je witb užitečné, proč má na 19.jamce být? V čem jsou užitečné?
Ještě přikládám grafiku, jak s obdobným problémem pracuji na http://www.golfwrx.com/, zobrazují se jim WITB v patičce v podpisu (což si mohou členové i vypnout, aby se vám patička u nikoho nezobrazovala)

Zobrazit přílohu 9805

Odpovědi na výše uvedené dotazy pomohou nalézt a případně vyrobit řešení, které se budou používat. Druhou variantou je najít nějaký kompromis, aby se vlk nažral... jak to vydíte vy. K čemu a jak rozvíjet více WITB?
U každého hráče se dívám na WITB, dřív, než komentuju problémy, někdy bohužel chybí a tato informace je mnohdy základní problém. Tudíž i kompletní vývoj je dobré znát.
 
já ti nevím. Je to určitě zajímavý, jednak pro zvědavce, a i pokud člověk hledá informace když chce něco pořizovat? asi ne dnes a denně, ale hodit se to může. takže diskuze? asi jo, kdyby to šlo oddělit. jasně, že nevím jak. ta patička je zajímavá - jak to vzniká? teď se projeví IT lama: někde by byl formulář, kde by se vyplňovaly jednotlivé hole podle typu, a aktuální stav by byl vidět v té patičce, což by se automaticky aktualizovalo. a někde ve vlákně/v profilu by se zobrazovala historie těch změn podle data, tam by byly dohledatelný. jakoby takový printscreeny těch změn. blbý, co? Navíc to neumím pořádně vysvětlit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom