Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Thajská verze levného golfu

„Prachuap Khiri Khan? Tam nic není, žádné autobusy tam nejezdí a dokonce ani vlaky tam nestaví, jeďte raději do Hua Hin.“ Podle této reakce, které se nám dostalo v jedné z Bangkokských cestovních agentur pro prodej jízdenek nám bylo jasné, že toto město se špatně zapamatovatelným názvem nesmíme na naší cestě po Thajsku v žádném případě vynechat.

16.jpg


MÁLO NAVŠTĚVOVANÉ ZNAMENÁ ZAJÍMAVÉ

Asi málokterý Thajec by při své první cestě do České republiky hned po příletu do hlavního města zamířil například do Ropice, Semil či Těšetic. Aniž by chtěl našinec někoho urazit, musel by přiznat, že jsou v Čechách turisticky atraktivnější místa. Často je to ale právě turistická atraktivita, která mnohým místům nenávratně jejich kouzlo odebere. To rozhodně nebyl případ města „Prachuap“. Z pohledu Thajců se jedná možná o město podprůměrné, nás zaujalo především svojí autenticitou. Jedním z důvodů proč se tady zastavit je dost netradiční golfové hřiště, které leží mezi areálem vojenských kasáren a málo využívanou přistávací dráhou, přes kterou poněkud kuriózně vede příčná cesta pro auta a motorky.

OSPALÁ RECEPCE V TROPECH

Po příjezdu na parkoviště nás na recepci místo flirtujících slečinek v krátkých bílých sukýnkách přivítá ospalá a utahaná, leč vstřícná matka dvou děcek, která se kutálejí kdesi pod barovým pultem. Jelikož jsem v golfu skromný až ustrašený začátečník, který se i na cvičných plochách pro jistotu pohybuje tiše a s bojácnou úctou, objednávám vstup na driving range, dvoje míčky a půjčuji si dvě střední železa. V tu chvíli mě ani nenapadlo zaplatit si rovnou hru na hřišti. Mimo jiné proto, že jsem si bláhově myslel, že stejně jako v Čechách potřebuji cosi jako zelenou kartu, kterou jsem ale začátkem roku 2015 ještě nevlastnil. Nepotřebujete, ale vycvičený Evropan, zvyklý na milion zákazů a příkazů se nezapře.

16-3.jpg


KOHOUTEM NA 100 YARDŮ

První překvapení bylo, že míčky dostávám v úhledném platíčku, jako bych si od vlastníka drůbežářských závodů odnášel bohatou výslužku. Dalším překvapením bylo, že za čtyřicet míčků jsem v přepočtu zaplatil 15 Kč. Potlačím veškeré pochyby o vlastním zesměšnění, osmělím se a vstupuji na odpaliště. Prostředí, které jeví veškeré známky laciného a zároveň rodinně milého hřiště, mně ještě dodá potřebný impulz sebevědomí, provedu pár cvičných švihů a založím hůl za míč. V momentě vrcholu nápřahu mě však zaskočí další nepříliš očekávaná skutečnost, když mi skrz zamýšlenou dráhu švihu proběhne opelichaný kohout. Nu což, alespoň představa platíčka od drůbežáře nebyla zcela od věci.

ODPALY MIZÍCÍ V DŽUNGLI

Založím hůl znovu a tentokrát se odpal podařilo dokončit – nádherný slice s délkou téměř 70 metrů mě přesvědčil, že zde skutečně mám nárok na trénink. Významně se ohlédnu, jestli tento vrcholný výkon někdo zaznamenal. Kromě chlapíka spícího v nedalké hamace však na dohled nikdo nebyl. Vlastně délka odpalu nešla moc přesně zjistit, jelikož cedule s mírami byly sice vzorně rozmístěny, málokterá ale vydržela nápor tropických monzunů vzpřímeně. Pokračuji v zasahování míčů, tentokrát již s minimálními intervencemi místní fauny, až na pářící se breberky mi už pod holí nic nepřebíhá.

PŘÍMO MEDITATIVNÍ OKOLÍ

Po několika dalších odpalech směrem kamsi do džungle, která plynule vrůstá do drivingu, vyhledávám nějakou možnost oddechu a zklidnění. Nemusím chodit daleko, vlastně nemusím chodit vůbec. Stačí se přímo z odpaliště ohlédnout za sebe a člověk má jihoasijské pobřežní panoráma s azurově modrým zálivem, homolovitými kopci, buddhistickým klidem a mírem přímo před očima a při troše snahy i v duši.

16-4.jpg


ZKUŠENOST ZA ROZUMNÉ PENÍZE

Při zpětném pohledu na dovolenou v Thajsku zůstalo město „Prachuap“ na vrcholu žebříčku navšívených míst a možnost levného golfu v tom sehrála nemalou roli. Těm vnímavějším k nezapomenutelnému zážitku stačí, že místo smrčků se hraje mezi palmami, místo výhledu na Žižkovskou věž je tu Jihočínské moře a místo výdejního automatu je tu na „rozdávání“ a sbírání míčků celá rodina. Levný ale v Thajsku není jen golf, 25 dní pobytu včetně letenek nás s přítelkyní vyšlo na 29 tis. na osobu, s tím, že jsme vždy spali ve dvoulůžkových pokojích s koupelnou a po samotném Thajsku jsme vlaky/autobusy/lodí celkem ujeli nějakých 2500 km. Celodenní fee 9 jamek (PAR 36) stojí 100 Thajských bahtů (cca 80 Kč).


 

Přílohy

  • 16-1.jpg
    16-1.jpg
    71,3 KB · Zobrazení: 303
  • 16-2.jpg
    16-2.jpg
    79,9 KB · Zobrazení: 354
  • 16-5.jpg
    16-5.jpg
    90,1 KB · Zobrazení: 292
  • 16-6.jpg
    16-6.jpg
    59,7 KB · Zobrazení: 310
  • 16-8.jpg
    16-8.jpg
    69,6 KB · Zobrazení: 307
Upraveno moderátorem:
To jsi narazil na opravdu levne hriste, na Phuketu stoji hriste i 6000THB ( cca 4200kc), ale to uz se kvalitou neda porovnavat skoro ani s Albatrossem :)
Nasel jsem podobny driving na ostrove Ko Lanta, kde vydavali v platech a za par korun, bohuzel driving mel asi jen 150m a jezdit tam s jednou holi v tom vedru a dusnu se mi nechtelo :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom