Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

SKOTSKO 2022

Michal Béda

Nováček+
V minulém týdnu jsme s kamarádem vyrazili na golfový trip do Skotska. Jelikož by se to mohlo někomu hodit, tak vám sem dám pár řádků jako tipy nabo pro inspiraci. Původně byl trip kompletně naplánován na duben 2020, ale COVID měl jinej plán :) První den přílet do Edinburghu, vyzvednutí zamluveného auta v půjčovně a přesun do St. Andrews. Pominu trapas s hybridem, kterej sem staratoval asi 15x než jsem omylem zjistil, že se rozjíždí na elektriku, takže bezhlučně :) Cestou na mě troubili jen 3x protože vpravo se FAKT jezdí jinak :) :) Cesta asi hodinka, docela úzká cesta a odhad k levé krajnici hroznej... Nicméně bez nehody... Ubytko na hotelu. A obhlídka hřiště před hrou na následující den. Chvíli jsme koukali na 18 grýnu OLD COURSE. Z asi 3 flajtů zvedli míč do vzduch asi 3 lidi. Takže se nemusíte bát, jestli nemáte HCP po 10. Nevím jestli je to povinné, ale každý hráč měl svého kedíka. Je super, že se můžete procházet téměř všude, jedna cesta vede přímo přes fervej 18. jamky. Vše tady funguje ve vzájemné toleranci golfistů i negolfistů. Večer večeře a tour de BEER po místních barech. Jelikož TT jsme měli až 13:30 tak sme neměli potřebu nějak spěchat. Ráno nás vzbudil šílenej liják, ale tak trochu sme s tím počítali. Předpověď lítala nahoru dolu, ale byly sme připravený jít hrát i kdyby padaly trakaře. Jelikož sme po hře hned přejížděli k dalšímu hřišti, tak sme zabalili a přesunuli se k hřišti. Objednaný jsme měli NEW COURSE. Po příchodu ke stratérovi ve 12:30 nám sdělil, že před námi nikdo nejde, takže můžeme vyrazit kdy budeme chtít. Obdaroval nás birdie kartou a vypichvátkama. Déšť se trochu uklidnil, takže sem tam mrholilo, ale nic hroznýho. Vyrazili jsme ve 12:50 hod. Hřiště bylo v parádním stavu, není dlouhý ani složitý, ale na grýnech příhru skoro nezastavíte. Patování je radost a nás to tak bavilo, že trojpat nebyl ojedinělý :) Ale já mám takový grýny raději než chlupatý. Dvojčlený flajt přednáma startoval cca 12:30 hod a doslšli jsme ho asi na 8. Ale nic hroznýho. Počasí s docela zklidnilo, takže pohoda. Hřiště je mezi OLD COURSE A JUBILEE, takže první devítku jdete celou vedlo OLD a druhou devítku vedla JUBILEE. Moře vidite jen na 9. jamce. A to nás tak rozhodilo, že nám nestačíly každýmu ani 3 míčky, aby to bylo do hry :) Ale ke klubovně už jsme letěli, takže celkem cca 4 hodiny. Nádhera. Sprcha v šatně po děšti byla paráda. Zážitek skvělej, přál bych každému golfistovi si tady aspoň jednou zahrát. Následně přesun do DUNBARU ,kde sme měli plán na další 3 hřiště.....
IMG-20221021-WA0017.jpg
IMG-20221021-WA0023.jpg
20221020_103442.jpg
20221020_130806.jpg
20221020_145802.jpg
 
Uplne jsi me vratil do roku 2016 a me navsteve St Andrews :) taky jsme hrali New a pak spoustu dalsich kolem ale byl to za me jeden z nejvic top zazitku
 
V minulém týdnu jsme s kamarádem vyrazili na golfový trip do Skotska. Jelikož by se to mohlo někomu hodit, tak vám sem dám pár řádků jako tipy nabo pro inspiraci. Původně byl trip kompletně naplánován na duben 2020, ale COVID měl jinej plán :) První den přílet do Edinburghu, vyzvednutí zamluveného auta v půjčovně a přesun do St. Andrews. Pominu trapas s hybridem, kterej sem staratoval asi 15x než jsem omylem zjistil, že se rozjíždí na elektriku, takže bezhlučně :) Cestou na mě troubili jen 3x protože vpravo se FAKT jezdí jinak :) :) Cesta asi hodinka, docela úzká cesta a odhad k levé krajnici hroznej... Nicméně bez nehody... Ubytko na hotelu. A obhlídka hřiště před hrou na následující den. Chvíli jsme koukali na 18 grýnu OLD COURSE. Z asi 3 flajtů zvedli míč do vzduch asi 3 lidi. Takže se nemusíte bát, jestli nemáte HCP po 10. Nevím jestli je to povinné, ale každý hráč měl svého kedíka. Je super, že se můžete procházet téměř všude, jedna cesta vede přímo přes fervej 18. jamky. Vše tady funguje ve vzájemné toleranci golfistů i negolfistů. Večer večeře a tour de BEER po místních barech. Jelikož TT jsme měli až 13:30 tak sme neměli potřebu nějak spěchat. Ráno nás vzbudil šílenej liják, ale tak trochu sme s tím počítali. Předpověď lítala nahoru dolu, ale byly sme připravený jít hrát i kdyby padaly trakaře. Jelikož sme po hře hned přejížděli k dalšímu hřišti, tak sme zabalili a přesunuli se k hřišti. Objednaný jsme měli NEW COURSE. Po příchodu ke stratérovi ve 12:30 nám sdělil, že před námi nikdo nejde, takže můžeme vyrazit kdy budeme chtít. Obdaroval nás birdie kartou a vypichvátkama. Déšť se trochu uklidnil, takže sem tam mrholilo, ale nic hroznýho. Vyrazili jsme ve 12:50 hod. Hřiště bylo v parádním stavu, není dlouhý ani složitý, ale na grýnech příhru skoro nezastavíte. Patování je radost a nás to tak bavilo, že trojpat nebyl ojedinělý :) Ale já mám takový grýny raději než chlupatý. Dvojčlený flajt přednáma startoval cca 12:30 hod a doslšli jsme ho asi na 8. Ale nic hroznýho. Počasí s docela zklidnilo, takže pohoda. Hřiště je mezi OLD COURSE A JUBILEE, takže první devítku jdete celou vedlo OLD a druhou devítku vedla JUBILEE. Moře vidite jen na 9. jamce. A to nás tak rozhodilo, že nám nestačíly každýmu ani 3 míčky, aby to bylo do hry :) Ale ke klubovně už jsme letěli, takže celkem cca 4 hodiny. Nádhera. Sprcha v šatně po děšti byla paráda. Zážitek skvělej, přál bych každému golfistovi si tady aspoň jednou zahrát. Následně přesun do DUNBARU ,kde sme měli plán na další 3 hřiště..... Zobrazit přílohu 33307Zobrazit přílohu 33308Zobrazit přílohu 33309Zobrazit přílohu 33310Zobrazit přílohu 33311
Skvělý!👏👏👏 ZÁVIDÍM😥
 
Ja jsem se vratil do 20.1. 2020, bylo to moje treti hriste vubec. S greeny, navic po mistnim topdressingu mam podobnou zkusenost. Z devaty jamky sem mel vitr uz den predem a nakonec sem 6i dokutalel greenside. Na 12. jsem zahral prvni zivotni birdie, 5w,5w, chip putt a nakonec to domlatil za 100 tusim.
Taktez zavidim:cry:
 

Přílohy

  • A5B1034F-DFC7-4A31-A185-097C44D794B8.jpeg
    A5B1034F-DFC7-4A31-A185-097C44D794B8.jpeg
    136,6 KB · Zobrazení: 116
Cesta do Dunbaru nám zabrala asi 2 hodiny ve vytrvalým dešti. Ubytko kousek od pláže v domku spíš pro surfaře... Domek vyhřátej na 11 stupňů :) Pustili jsme všechno co mělo vypínač a vyrazili na večeři a pivko... Po návratu parádních 19 a přímotop to vyhnal na 22... Následující den ve 13:56 TT DUBAR.... byli jsme asi hodinku dopředu a na odpališti startoval jen 4 flajt za druhým... Jak se blížil náš čas, tak zůstali už jen dva naprosto nesympatický borci. NAŠTĚSTÍ šli před námi a my šli sami ve dvou. Trochu nás děsil startovní čas, jesti to stihnem protože v 18 byla tma... Hřiště FANTASTICKÝ, naprostej skvost, asi 12 jamek jamek jdete podél moře a to je úplně jiná liga... Kvalita ploch neskutečná, grýny parádní... Ačkoli jsme na některých jamkách čekali na maséry před námi (který to po 8. jamce otočili ke klubovně) tak kopmlet hřiště proběhnutý za 3:50 h. Slunečné počasí to hodilo ještě o schod výše...
20221021_142556.jpg
20221021_164147.jpg
20221021_165225.jpg
20221021_170624.jpg
20221021_162442.jpg
 
Na večer byla v plánu návštěna místních a barů. Další den golf v plánu nebyl, takže jsme se nemuseli šetřit. Večeře v pizerii a přesun do asi jedinýho otevřenýho baru. Bohužel ve 2 nás stejně všechny vykopli, takže sme zážitky spláchli Jackem s kolou na pokoji... Ráno rozlepím oči a na telefonu: "nechrápej, 13:30 TT WINTERFIELD" Hřiště s klubovnou asi 400 m od ubytka, takže to sme nemohli odolat... Smrtící jednička 3-par 220 cary přes údolí.... Zbytek první devítky trochu pole tam a zpět, ale druhá devítka nádherná.... Na výběžku do moře s výhledy na útesy a historickou klubovnu... To všechno za 35 liber... Na závěr 2 Guinessy za odměnu. 3 dny 3 hřiště ... Další den nás čekalo finále na GULLANE, hřiště s 3 osmnáctkama, v plánu byly ráno hřiště č. 3 a odpoledne č. 2....
20221022_155149.jpg
20221022_154141.jpg
20221022_145522.jpg
20221022_132512.jpg
20221022_135029.jpg
20221022_161023.jpg
 
Takže poslední den hraní nás čekalo hřiště GULLANE... Vyhlídky na počasí vypadaly, že bude pršet a doufali jsme, že začně co nejpozději...ráno v 8:30 první osmnáctka č. 3 ... Ráno mlha a lehký deštík, který na druhé jamce přestal.. Už to nebylo tak rovinaté jako předchozí hřiště a paá jamek bylo nahoru dolů... Ale opět parádně připravené hřiště, které jsme proletěli za 3 hodinky. Následoval výborný oběd v klubovně, kafe a ve 13:08 hod hurá na druhou osmnáctku. Hřiště úplně našlapaný. Flajt před náma 4 ženy... Trochu jsme se toho děsili a tak nás překvapil odhad startéra, že za 3 hodiny a 10 minut budeme zpátky... Začátek trochu pomalejší, ale pak už se holky rozeběhly a i když jsme často čekaly tak za 3:20 hotovo... Hřiště už mělo pár jamek s výhledy na moře a krásný velký grýny a hrozivými bankry... Na poslední 3 jamky nás potkalo nádherný skotský počasí...Vítr, déšt, a teplota spadla na 5 stupňů.... Ale to už jsme brali jako krásnou ukázku toho co tenhle kraj umí :) Nádhera... Tochu sem se těch 2 osmnáctek po 3 dnech hraní bál, ale bylo to naprosto v pohodě, potvrdilo se mi, že když se jde rychl, tak je člověk míň unavenej ... A to jsme tahali bagy na ramenou...
20221023_112210.jpg
20221023_093129.jpg
20221023_092749.jpg
20221023_142235.jpg
20221023_135022.jpg
20221023_143404.jpg
 
Chci poděkovat za suprovou reportáž ze Skotských hřišť. Je to pastva pro oči.V koutku duše trochu závidím ty neskutečné zážitky.Je to prostě nádherné.Tak ještě jednou Děkuji. :up::up::):)
 
Moc pěkně napsáno a díky za nádherné fotky :)
 
Ahoj, tak jsme měli podobnou podzimní hru ve SKOTSKU... Old course, New Course, Castle courśe, Kingbarns a Dukes, vlatně vše kolem St. Andrews. Chytli jsme peckové počasí a viděli i nědělní finále na Old course, včetně Roryho:) Ukořistli jsem podpis Herrigtona, bohužel černým fixem na černou čepici:)
Jinak moc pěkně popsané...
 

Přílohy

  • 9.jpg
    9.jpg
    52,7 KB · Zobrazení: 134
  • 11.jpg
    11.jpg
    49,4 KB · Zobrazení: 132
  • 13.jpg
    13.jpg
    56,8 KB · Zobrazení: 133
  • 14.jpg
    14.jpg
    70,5 KB · Zobrazení: 134
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom