Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Semily

V pátek 28.9. jsem navštívil Semilské golfové hřiště, kam nás s Fandou (starší syn) na vycházku vyvedl @HonzaS. Že to prý za ten zážitek stojí. A měl pravdu, stojí. Semilské hřiště bylo založeno v roce 1970 a je na něm hodně vidět, že vznikalo rukou nadšeneckou a tím pádem se nedá kritizovat. Ono kde jinde zažijete křížení jamek, kde jinde na hřiště vstupujete mostem přes řeku (Jizera), která vás zavede jak do pohádky... ze silnice přímo do malého golfového snu. Zkusím bodově popsat své dojmy:
  • Atypická klubovna v duchu staveb z roku 70 - čisto, kafe, kofola, vše pěkně pohromadě na jednom místě, sedíte v podstatě hned vedle ferveje jamky číslo 2. Kafe ok, zaujal hrníček, viz foto.
  • Bez průvodce po hřišti ani ránu - ztratíte se, ono je to na pětníku, jamky se kříží, ferveje také... a pokud se nekříží, tak přechody k dalším jamkám jsou lesem, případně se vracíte po lávce za řeku, kterou dvakrát přepalujete. Má to něco do sebe. Krásné počasí a pálit přes zurčící vodu - prostě krása. Řeka je mnohem lepší, než nějaká stojatá voda, nebo vyumělkované jezero vprostřed ničeho. Tady to dává prostě takový přirozený pocit, že jste skutečně v krajině a že jamky byly vymodelovány tak, jak to příroda dovolila - bez znasilňování krajiny. Nádherná jamka je třetí, třípar - v ohybu řeky (uznávám, líbilo se - skončil jsem první na greenu, zaděláno na birdie -> jak jinak -> bogey). A pak ikonický výhled a rána z osmičky, snad 30 metrů nad grýnem jedničky, kdy míček při povedené ráně letí a letí a letí... tak krásně dlouho. Btw. na webu mají průvodce pro nováčky - pokud nebudete mít nikoho znalého po ruce, doporučuji přečíst, hodně vám to usnadní pohyb pro hřišti a často si vemete s sebou jen jednu dvě hole, které potřebujete... a nepotáhnete se s sebou celej vercajk - https://www.gcsemily.cz/gcs/poprve-v-semilech/
  • První dvě jamky slušný zmatek, kde kdo je. Jak se jamky kříží, je to naprosto nevšední zážitek, kdy nevíte, odkud co přiletí... zprava, zleva... a pak i zezhora, docela chaos, turnaje v plném hřišti musí být hukot :)
  • Kvalita hřiště - odpaluje se z prostorných rohoží, zaslechl jsem, že tráva se šetří na turnaje, ferveje v pohodě, rovněž dle slov místních zelené i za sucha, neb Jizera má vody dost. Greeny mi přišly v pořádku, prostorově docela malé. Jamky které mě moc nezaujaly - 2. (pětipar) - nevím proč, přijde mi na tom hřišti nějak nadbytečný, green není vidět z většiny jamky (schovaný za horizontem) a potom šestka, dlouhý třípar (194 metrů), green je na mě malý, cesta k němu trnitá - brutální svah, který míček i při povedené 160 metrové ráně dovede 30-40 metrů hluboko do rokle. Naopak líbily se mi jamky 3, 4, 8 a 9.
  • Když vyjde počasí a člověk má cestu kolem, tohle atypické devítijamkové hřiště by minout neměl. Je to prostě nevšední golf. A nehledat na něm chyby, protože snad na žádném jiném hřišti jsem neměl tak intenzivní pocit, že vzniklo nadšenecky... v souladu s prostorem, který je dán. Jasně, jsou jiné, v dnešním pojetí mnohem golfovější hřiště... mně se tu ale líbilo a rád na devítku zavítám cestou kolem znovu. :)

IMG_1731.jpg IMG_1735.jpg IMG_1738.jpg IMG_1740.jpg IMG_1748.jpg IMG_1751.jpg IMG_1760.jpg IMG_1755.jpg IMG_1763.jpg IMG_1767.jpg IMG_1776.jpg IMG_1779.jpg IMG_1750.jpg IMG_1764.jpg IMG_1768.jpg IMG_1769.jpg IMG_1775.jpg

ještě doplním jednu foto... na pánských wc odpočívadlo pro unavená čela :)

IMG_1780.jpg
 
Upraveno:
Automaticky generovaná zpráva 19.jamky:

Právě jsem přidal nové hodnocení k tomuto hřišti: Semily
 
nemáte někdo aktuální info k hřišti - tak 1 až 2 měsíce zpátky ?
 
nemáte někdo aktuální info k hřišti - tak 1 až 2 měsíce zpátky ?
Hrál jsem tam minulý víkend a všechno bylo v pohodě. Hřiště upravený, zelený, grýny dobré.
 
Hrál jsem tam minulý víkend a všechno bylo v pohodě. Hřiště upravený, zelený, grýny dobré.
Hrál jsem v sobotu. Semily nebyly nikdy vyloženě špatný. Greeny ok, FW tvrdší, ne jako třeba na Y, ale semilský standard, takže lepší průměr. Záleží, kdy se tam chystáš, protože říjen už se u Jizery na kvalitě hřiště podepisuje a taky už začíná padat listí. Recepce je zavřená, funguje samoodbavení a omezená možnost občerstvení v minibaru.
 
14. nebo 15.10., každopádně díky za info
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom