Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rapsodo MLM for Golf (osobní "radar")

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Narazil jsem na další osobní radar do ceny kolem 500 USD. Je tedy už od konce loňského roku, ale nějak jsem si toho nevšiml, nebo jsem to zazdil.

rapsodo-mlm.jpg


Docela podrobné recenze a texty v angličtině:

---

Moc se mi to líbí. Omezení na iphone mi nevadí, protože jsem jabkem částečně postižený. Je to pouze do exteriéru, na indoor se nehodí. Potřebuje se plocha. Líbí se mi přenostielnost a především kamera, kde se člověk vidí. Pro hobby úroveň mi to přijde moc pěkné. Jak se Rapsodo líbí vám? :)
 
Pro hobby úroveň, možná i fóra, zcela zbytečné, abych věděl , že míč letí vysoko x😳metrů a jak daleko to vše vidím a jak se točí , je mi zcela fuk, když dopadne tam, kde jsem předpokládal.
Ano , pro trenéry PGA= Rpere, ano pro ostatní snaživce( viz film SVĚTÁCI) , aby oslnili ostatní je to nepostradatelný pomocník. Trenéři pro prestiž taky ano.
Ostatně je to stejné jako výmluva, že mám špatné hole/zastaralé , že neumím správně dynamický loft a nebo mi to málo nabo hodně točí.
Suma sumárum pro lidi co hrají golf úplně k ničemu.
 
V podstatě souhlasím s @bohumil.koval.
Vlastně proč používat třeba samotné hole. Když míček můžeš odpalovat čímkoli, v nejhorším případě ho lze i házet. A pro hůře pohyblivé hráče a hráče co nemají tolik času a peněz na procházku po hřišti je k dispozici mini verze golf pod názvem kuličky.

(Ano, sarkasmus)
 
@bohumil.koval: Držme se prosím tématu - konkrétního produktu. Není to obecné téma, jestli male radary k něčemu jsou a přípradne komu, nebo ne. Někdo má rád jablka někdo hrušky, tak prosím ostatním tu zálibu a radost neber. Není potřeba každý technický výrobek a novinku hned hejtovat - nicméně, pokud máš s konkrétním produktem, tzn Rapsodo MLM nějakou praktickou i třeba negativní zkušenost, sem s tím.

---

Prošel jsem si všechny recenze a v jedné přednost měření porovnávájí se skytrackem, který je cca za cenu 4x vyšší (2000 USD). Tady se mi to líbí. Já se ze svých nahrávek docela dost dozvím, co reálně dělám špatně, protože to v pohybu příliš necítím. Ostatní ty levnější radary tuto možnost nemají - projde mi to dobrá přidaná hodnota. To, že měření vzdálenosti atp je pouze orientační, mi tolik nevadí. Ale na trénink správného tempa a technicky správného švihu se mi to zdá velmi šikovné.
 
Vypada to zajimave, ale koukam, ze na ofiko strankach to nemaji?
 
Právě jsem dočetl úvahu fitting senior manažéra Michaela Riche , který z jeho pohledu říká, že jakýkoli fitting( hole švih, boty, míčky,...) je nutno ověřit na hřišti a tam teprve poznáme jestli ta či ona volba byla správná. Proto si říkám, jestli měření z drivingu ( testovacího/ monitorovacího místa)dokážete přenést na hřiště, aby to nedopadlo jako s měřením spotřeby auta , jakýkoliv měřák/ měření a skutečnost U stojanu.
A na otázku:
”Pro hobby úroveň mi to přijde moc pěkné. Jak se Rapsodo líbí vám? :)
jsem jasně odpověděl: že pro hobby golfisty je úplně k ničemu, což je můj názor.
 
A na otázku:
”Pro hobby úroveň mi to přijde moc pěkné. Jak se Rapsodo líbí vám? :)
jsem jasně odpověděl: že pro hobby golfisty je úplně k ničemu, což je můj názor.
Mezi námi jsi na položenou otázku "Jak se Rapsodo líbí vám?" Neodpověděl ani v jednom příspěvku.

Jak už tady bylo několikrát napsáno - cokoli co golfistu uklidní, pomůže mu více či lépe trénovat má smysl. I kdyby to pro ostatní byl nesmysl. Mně také vítání slunce přijde jako nesmysl. Jakoby večer někam odešlo a hrozilo, že se ráno nevrátí. Ale nepaušalizuji to. Ať každý vítá co chce.

Taky tě poprosím o věcné a relevantní komentáře. Pokud máš s něčím osobní zkušenost sem s tím. Byť bude negativní. Pokud ji nemáš, piš, když už z nějaké potřeby psát musíš, komentáře za sebe. Viz - Mně je to k ničemu / Golfistům je to k ničemu. Mluv prosím ZA SEBE.

Díky.

Slunce v duši. 🌄
 
Upraveno moderátorem:
Zcela vážně o tomto pidi radaru uvažuju. Jsem v podstatě tak na 80% rozhodnut, že si ho koupím. Nenašel se někdo, kdo by v mezičase měl už s tímto nějakou zkušenost? Trénink s ohledem na čas mě poměrně baví a tahle krabička by mi mohla pomoci se základními dispozicemi mého švihu. Nečekám super výsledky, jako s velkým radarem, podstatná a klíčová je pro mě přenositelnost a rychlá čitelnost základních atributů. Plus to video - to tedy nesnáším, ale je hodně poučné. :)

Kdyby někdo měl praktickou zkušenost a případně něco, co by bylo dobré vědět, aby člověk nebyl zklamán, budu rád.
 
Upraveno:
Základní údaje - rychlost míče a úhel startu to má. Nevím, jestli vzdálenost opravdu měří nebo vypočítává, trošku by mi chyběl údaj o spinu.
Ale pro trénink a kontrolu konzistence rychlosti švihu jednotlivými holemi asi OK.
 
Když jsme u těch malých radarů, tak tady konkrétně docela čtivé letošní únorové porovnání Mevo (bez plus) a Rapsodo MLM. Rapsodo MLM by už konečně mělo umět díky nějaké softwarové aktualizaci i "poměrně" dobře indoor (resp. síť).

V angličtině. https://breakingeighty.com/best-golf-launch-monitor
 
Pokud se tedy z toho videa dá soudit, tak tam mají speciálně označené míče.
Tak jsem zvědav, protože, pokud to nebude použitelné s neoznačenými míčky, tak je to na drivingu na nic.
A v indooru také nic moc, protože to nechá stopy na plátně.

Tak uvidíme, až bude víc info vč. ceny.
 
Flightscope představil Mevo+ model 2023.
Ze zatím dostupných info je změněn stojánek a prodloužena výdrž provozu na baterie.
Nově bude k dispozici SW pro PC (za 99$ pro ty, kdo nemají PRO balíček) a také údaj o pozici míčku na úderové ploše při impaktu (podmíněno použitím PRO balíčku a platbou 499$).
Ta cena 499$ za tento jeden údaj je, dle mého, úplně mimo 🙄
 
Pokud se tedy z toho videa dá soudit, tak tam mají speciálně označené míče.
Tak jsem zvědav, protože, pokud to nebude použitelné s neoznačenými míčky, tak je to na drivingu na nic.
A v indooru také nic moc, protože to nechá stopy na plátně.

Tak uvidíme, až bude víc info vč. ceny.
Značení micek jsem videl, zeby venku používali jen kameru s vysokým počtem snímku nebo pak hledali značené micky ( :):):):):) )?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom