Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

První golfový turnaj

dany12

Nováček
Zdravím všechny, dnes jsem přemýšlel a napadlo mě se Vás zeptat, jestli si pamatuje Váš první golfový turnaj, jak jste dopadli, jak jste se cítili před turnajem, očekávání vs realita, perličky, prostě cokoliv co Vás napadne. :D
 
Pamatuju, výhra, pocit byl “hlavně to nepos..t”,lepší hra než jsem čekal, super lidi ve flajtu kteří poradili a nebyli protivní i když jsem byl kopyto, paráda!
 
Nervozita …
 
Ahoj, včera jsem se zúčastnil svého prvního turnaje a bylo to na pohodu. Hlavně lidi, kteří šli se mnou. Vše v super náladě. Samozřejmě byla z mé strany mírná nervozita, dokázal bych zahrát i lépe, ale žádná tragedie. Před turnajem se nás sešlo asi 40 lidí a nálada byla výborná. Samozřejmě já jako nováček znal jen pár lidí. Proběhlo občerstvení, výborné koláče a do hry voda a tatranka. Potom úvodní proslov, seznámení s ostatními ve flightu a odchod na hřiště. Nálada byla super a tak ta osmnáctka utekla strašně rychle. Po turnaji jsme každý dostali výborný vepřový řízek. Po obědě vyhlášení výsledků, rozdání cen a ukončení turnaje. No a výsledek mé hry? Můj vyšší hcp mi asi pomohl k čtvrtému místu a následné snížení hcp. O to ale nejde, užil jsem si bezva den. Takže jestli taky začínáš, tak se toho neboj a jdi do toho. Můžeš začít třeba nějakým hcp dnem, která hřiště pořádají a ještě za zvýhodněné fee.
 
Bylo mi 9 a hrál jsem v Malevilu, táta mi dělal caddyho. Měl jsem velká očekávání, protože jsem hrál lépe, než HCP 54, tedy alespoň mi to všichni tvrdili. Byl jsem namotivovaný na první místo a velké zlepšení. přišel jsem na první jamku, nateečkoval drajva, očekával bombu na střed fairwaye a hleď... Gagoš 30 do výšky, 10 před sebe a 50 stupňů doleva na silnici do outu :D

Jsem strašně rád, že jsem to tehdy tak zmastil, aspoň je na co vzpomínat. ;)
 
Můj první a zatím poslední turnaj byl minulý rok v září. Začátkem měsíce jsme dokončili “zelenou kartu” a hned vyrazili s kolegou na turnaj pro začátečníky do Benátek. Myslím, že to byla dokonce má první 18 v životě (do té doby jsem chodil pouze 9 jamek nebo jsem kvůli ztrátě míčů hřiště ani nedošel). Začínali jsme mezi posledními flighty asi 3 hod. od začátku turnaje a to v pravé poledne. Nervózní jsem byl více než u maturity. První drive 3 metry 90° do křoví, bag jsem pouze nosil, takže prakticky sundával každých 30 m. Do toho jsem měl novou (malou) kšiltovku, takže mě od 2. jamky bolela neskutečně hlava. Kolem 9. jamky, z do té doby téměř modrého nebe, začaly padat hromy, blesky a cáry vody. My bez deštníku a nepromoků promokli na kost. Po přeháňce a obnovení turnaje jsem to dopinkal na 17 stb. Zážitek to byl pro mě ohromný a v botech mi čvachtalo ještě při jízdě domů 🙂. Od té doby pilně trénuji a dnes dám Benátky kolem 50 stb., tak uvidíme příště 🙂.
 
Můj první turnaj byl v Kravařích, ještě když to byla 9tka...měl jsem tak týden ZK, ještě jsem nebyl členem žádného klubu...kanón start - třípar přes vodu, tak 130 m myslím...nervózní jak prase, ve flajtu 2 neznámí lidé a kamarád...furt jsem si říkal, hlavně ne do vody, hlavně ne do vody....a samozřejmě jsem to dal neomylně na střed rybníka...pak už si nic nepamatuji, je to dávno, jen že jsem ten turnaj vyhrál a docela jsme se tam pak s kamarádem zlili, ale to je do jiného vlákna 😂
 
Můj první turnaj si celkem pamatuju.......před 12 lety ve Staré Bolce. Bylo fajn, že to byla "Greentúra" pro začátečníky s HCP 36-54 (ani nevím, jestli to ještě existuje), kde nikdo nic neuměl, takže za svoji hru se nebylo proč stydět. Jako perličku bych uvedl, že jsem tenkrát pronikavě zlepšil HCP z 54 na 53:)......a taky perlil začátečnickými dotazy typu "jestli se skórka vyplňuje propiskou nebo obyč.tužkou" a podobnými:D
 
No, Greentour a Club Ducha sportovního. Tůra pro začínající a první virtuál v ČR, aktivní po r. 2000. Potom zakladatel nějak zakopl, něco prohospodařil, nebo co, sám nevím, snad z toho bylo nějaké to vězeníčko.

To mělo bohužel poněkud negativní vliv na existenci obého.
 
Club ducha sportovního několikrát změnil majitele a naposledy koupen Českým golfovým klubem a tedy "přejmenován"...jsem v tomto virtuálu od začátku co hraji...
 
Také přidám pár vzpomínek.Golf club Libouchec 25.8.2012 Zelená karta-nesoutěžní výsledek 9 jamek par 34... 56 ran, 25 Stb a hned mi dali Hcp 47 :D:D V první chvíli radost,ale postupem času jak šel Hcp dolu jsem zjistil,že to není až tak skvělé 😕😕.První oficiální turnaj byl hned 2.9.2012 Mistrovství klubu na rány :cool::cool: 117 ran, 40 Stb a nový Hcp 43 :D:D Do konce roku jsem se dostal na Hcp 34 :rolleyes::rolleyes: 8.9.2013 rok po získání Zelené karty jsem na Mistrovství klubu na rány zahrál 84 ran :up::up: Nyní těch 84 ran dám tak tři krát do roka a jsem za to šťastný ;);););)
 
Club ducha sportovního několikrát změnil majitele a naposledy koupen Českým golfovým klubem a tedy "přejmenován"...jsem v tomto virtuálu od začátku co hraji...
Jj.....je to tak. Po krátké několikaleté epizodě s ročním členstvím v MB jsem u ČGK už taky tuším devátým nebo desátým rokem.....
 
To sis vymyslel ten název, ne? :-D
Jseš mladej kluk, to nemůžeš pamatovat:D:D......ale je fakt, že když jsem s golfem začínal a slyšel ten název poprvé, tak mi to taky přišlo zábavný....:)
 
No, Greentour a Club Ducha sportovního. Tůra pro začínající a první virtuál v ČR, aktivní po r. 2000. Potom zakladatel nějak zakopl, něco prohospodařil, nebo co, sám nevím, snad z toho bylo nějaké to vězeníčko.

To mělo bohužel poněkud negativní vliv na existenci obého.
Já jsem tu Greentour hrál v roce 2009, pořádal to Dan Ebermann, kterej dnes - krom jiného - pořádá už dlouho golfovou tour Kámoš Cup. Jak se to dál s Greentour vyvíjelo nevím, protože v roce 2010 už jsem byl pod HCP 36.
 
První turnaj si nepamatuji, resp. vybavuji si některé okamžiky z vícero začátečnických turnajů, ale již nevím, který z nich byl ten první. Všechny byly ale určitě na Greentour. Dvě vzpomínky za všechny:
- s Jardou, co jsme dělali zkoušku na ZK, jsme se sešli ve flightu v Benátkách, tehdá ještě snad jen 9ka. A u posledního greenu Jarda z bunkru topnul ránu a tento persching zcela neomylně trefil borce stojícího za greenem přesně 23 cm pod pupík. Chlapec se po chvíli oklepal a snad to na něj nemělo dalších následků. Ještě ten rok měl HCP pod 20, dnes je někde hodně dole na singlu.
- při vyhlašování výsledků ve Staré Boleslavi, kde jsem samozřejmě nic neuhrál, se losovaly skórky, a to už jsem byl na bedně. Vyhrál jsem své první golfové boty a voucher do obchodu Chervo. Koupil jsem si polo triko, které mám shodou okolností dnes na sobě. Nechápu, to triko nepouští nitě, bez děr, snad jen trochu vyšusovalo barvu :)
A samozřejmě jsem byl v týmu CDS.​
 
Tak já se nakonec taky přiznám, i když jsem si musela vzít na pomoc tee time, protože ten si pamatuje všechno. Já na to úspěšně zapomněla 😁. Na první turnaj mě dlouho přemlouvat můj trenér, já si dlouho nevěřila ani na zelenou kartu. Nikde jinde než v České Lípě jsem ze začátku nehrála, takže i první turnaj byl tam. 15.9.2015, Presidents Cup. Přiznám se, že si nepamatuju nejen jaké bylo počasí, ale ani kdo byl se mnou ve flajtu. Možná trenér, matně se mi vybavuje, že to asi byla moje podmínka účasti na turnaji. Ostatní už si za mě pamatuje tee time. 3 škrtnuté jamky, 20 stejblů. HCP, samozřejmě, zůstal na 54.
 
Kdyby si to někdo pročítal... Dřívější obdobné vlákno.

 
Tak já se nakonec taky přiznám, i když jsem si musela vzít na pomoc tee time, protože ten si pamatuje všechno. Já na to úspěšně zapomněla 😁. Na první turnaj mě dlouho přemlouvat můj trenér, já si dlouho nevěřila ani na zelenou kartu. Nikde jinde než v České Lípě jsem ze začátku nehrála, takže i první turnaj byl tam. 15.9.2015, Presidents Cup. Přiznám se, že si nepamatuju nejen jaké bylo počasí, ale ani kdo byl se mnou ve flajtu. Možná trenér, matně se mi vybavuje, že to asi byla moje podmínka účasti na turnaji. Ostatní už si za mě pamatuje tee time. 3 škrtnuté jamky, 20 stejblů. HCP, samozřejmě, zůstal na 54.
:) Tak první turnaj si přece musí pamatovat každý! :) Pokud mu teda není pětadevadesát a hrál ho před 70. lety! :)
Já jsem byl na prvním turnaji v dubnu 2009, asi 14 dní po zelené kartě. Pamatuju si i drobnosti. Mimo jiné: vybral jsem si krátké, devítijamkové hřiště, s malými greeny, na kterých se prakticky nedá zahrát trojpat! Poplatek za turnaj byl celkem 500,- včetně oběda a cen. Před startem jsem zaregistroval, jak si většina zúčastněných zkouší čipovat na greenu deváté jamky, těsně u klubovny! Nevěřil jsem vlastním očím a po turnaji jsem nechápal, že nebyl nikdo diskvalifikován! :) :) :)
Výsledek není podstatný, ale je stoprocentní, že hodnotu stb už nikdy nepřekonám, protože v současnosti občas nedosáhnu ani na třetinu její výše! :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom