Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Postupná změna HomePage 19.jamky

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Postupná změna rozvržení titulní stránky 19.jamky

Po delší době jsem se pustil postupně do úprav rozvržení některých funkčních bloků celého fóra, především s cílem trochu zredukovat některé prvky pro pohodlnější ovládání na mobilních zařízeních. Možnosti fóra jsou trochu omezenější, než by se mi líbilo, ale přeci jen některé věci lze. Bude to nabíhat celé postupně, některé změny jsou větší, nekteré menší... postupně s nimi tady budu seznamovat, jak budou realizovány (něco se chvíli musí usadit v praxi). Chtěl bych tedy vás s nimi seznámit.

Aktuálně přikládám screen titulky na desktopu po některých změnách (postupně se to bude měnit ještě dál):

soubor_2.png


A titulku na mobilu:

soubor_1.png

Změny oproti dřívějšku:

  • Fórum už nějakou chvíli nemá samostatný modul inzerce - používal se v praxi minimálně, za celý uplynulý rok nižší desítky inzerátů. To nestojí za to, aby to titulní stranu "blokovalo" a odsouvalo kategorie fóra na vedlejší odkaz. Tedy nově:
    • A to především: Jednotlivé kategorie fóra jsou na titulní stránce a každé kliknutí na Home (logo atp) směřuje tedy sem
    • Inzerci pomocí prostředku fóra v navazujících dnech znovuobnovím pomocí speciální kategorie fóra a jednotlivých vláken (bylo to tak i dřív), případně goto na www.levnygolf.cz
  • Box mGolf se statistikama se na mobilu již neskládá pod sebe a nezabírá tím místo, ale je horizontálně rolovací, má fixní výšku, tzn. ke kategoriím fóra rychlejší přístup na první dobrou.
  • Rychlé odkazy, butony na ta používanější vlákna (např. Jak jste naposledy hráli), resp. nově v hlavním obsahovém sloupci - podobně rolovací jako mbox. Ale na mobilu jsou tím pádem dostupná mnohem dříve, než bylo dřív až po celém obsahu hlavního okna. Pořadí i konkrétní odkazy se asi budou ještě vyvíjet.
  • Postranní sloupec - přeuspořádání pořadí jednotlivých polí - na mobilu se tento sloupec v případě titulní stránky skládá až za celý obsah hlavního sloupce. Na PC (desktop) je viděn v plném rozlišení rovnou. Pořadí jednotlivých prvků se bude asi ještě měnit. Na zkoušku je na prvním místě nově seznam Členů online (původně byl až skoro na konci) - od toho si slibuji určitou možnost na základě doporučené zkušenosti z jiných fór (zahraničních) rozšíření povědomí o tom, že je tu živo. :)
A pak pár přeuspořádaných drobností. Někde zmizel nějaký reklamní banner, někde zase přibyl... ale snahou je vždy to, aby jakákoli reklama nepřebíjela to hlavní, co na Jamce je a nebyla nijak extrémně rušivá a obtěžující. Změny dělám postupně, tak, aby to bylo spíše přirozenou evolucí. Pokud by vám něco nefungovalo, tak jak je na obrázku výše, je potřeba znovunačíset paměť vašeho prohlížeče (případně během pár dni by se to mělo zpravit samo, resp. samo znovunačíst). Testováno na většina běžných prohlížečů a prostředí, ale uniknout něco mohlo.

Pokud si všimnete nějaká chyby, dejte prosím vědět. Případně pokud jsem někde něco nedomyslel, tak také. :up:
 
Upraveno:
Dnes jsem musel udělat trochu souvisejících oprav (sorry asi za 3 minutový výpadek, něco se nepovedlo). Z vizuálních věcí k tomuto tématu dvě drobnosti:

1) Na titulce jsem přidal (vrátil) ikonu na mGolf, plus LevnýGolf. Nově jsou tak vidět na titulce, nejenom na pc, ale i na mobilu... Měl jsem na to nějakou reklamaci (mGolf), takže navráceno.

mgolf.png

2) Zmenšena výška podpisů u příspěvků - výška podpisů u příspěvků je nově omezena na cca 4 řádky, bohužel to nevypíše hlášku (zatím), ale rovnou to ořízne, tzn. co je cca nad 4-5 řádku, se nezobrazí. Je to kvůli tomu, že na mobilních zařízení dlouhé patičky příliš zabírají příliš mnoho místa a musí se hodně rolovat. Pár aktivním jamkařům jsme poslal SZ, kde jsem si všiml, že mají patičku dlouhou. Trocha související edukace:

2a) Každý si může vlastní libovolnou patičku nastavit tu: https://www.19jamka.cz/account/signature

2b) Do patičky je možno si umístit i odkaz např. na své podnikání, slogan atp. Decentně. Kdo má chuť, může si patičku rozšířit (dosadí se za vaši patičku) o seznam odehraných zemí v nastavení v mgolf. Jak to v praxi vypadá, viz např. moje patička. To se dělá tu: https://www.19jamka.cz/mgolf/nastaveni

1675623151051.png

2c) Patičky všech si můžete vypnout tu: https://www.19jamka.cz/account/preference (zaškrtávátko: Zobrazovat podpisy uživatelů u příspěvků)


...pokračování příště. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom