Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #44 - O (dalším) návratu krále

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

24. 9. 2018 - Velké turnaje se hrají v podstatě každý týden, finále FedEx Cupu je sice jen jednou za rok, ale stejně. Tentokrát to však bylo jiné. Už jen tím, že mi v neděli nezávisle na sobě několik lidí psalo: Díváš se? A já se teď můžu zeptat vás: Viděli jste to?! Každému musí být jasné, na co se ptám. Na v pořadí již osmdesaté vítězství Tigera Woodse. Hlavně to, co předvedl v sobotu, mohlo vyvolat obvyklé výkřiky: Je zpátky! Šest ran pod par na sedmi jamkách... co vám mám povídat. Všem je asi jasné, o čem se teď bude v golfových médiích mluvit - rekord Sama Sneada je "jen" o dvě vítězství dál a co teprve rekord Jacka Nicklause... vyhraje Tiger znovu major? Tohle je prostě to, co Tiger s golfovým světem provádí. Já sám jsem v určité době ztratil víru v to, že se bude moct vůbec plnohodnotně vrátit na tour. Pozorovat ho v té době, jak se trápí na hřišti, bylo až fyzicky bolestivé. Říkal jsem si, kdyby odešel se vztyčenou hlavou a věnoval se golfu jako osobnost, ne jako profesionální hráč, by bylo důstojnější. Pak ho našli v autě pod vlivem prášků proti bolesti a vypadalo to na podobné dno, jako když se omlouval za sexuální skandály. Ale ne, Tiger si tvrdohlavě vedl svou - pokud budu moc hrát, chci hrát a vyhrávat. Tuhle sezónu nad ním mohl člověk jen kroutit hlavou. Na to, jak dlouho byl mimo hru, měl velmi solidní výsledky, na druhou stranu to ale mnohdy vypadalo všelijak.

Teď sezónu uzavřel vítězstvím a jeho comeback tak dostal nový rozměr. I tak si šlo ale všimnout, jak těžký tento návrat je. Na tiskovce po turnaji se ho třeba jedna novinářka ptala, proč jeho oslava na posledním greenu nebyla tak odvázaná, jak je u něj obvyklé. Tiger sice zvednul ruce ve vítězném gestu nad hlavu, ale trochu to působilo tak, jako by jeho paže v tu chvíli vážily tak třicet kilo. Byla v tom úleva, ale taky únava. I v tom, jak se Tiger snažil zadržovat slzy, když šel po fairwayi poslední jamky. Muselo to být pro něj obrovské zadostiučinění, po tom všem, čím si prošel. Vždycky chtěl být bezchybný, perfektní, pak se musel naučit žít s tím, že takový není, ale stejně se nevzdal. Tiger vždycky šetřil úsměvy při hře a letos bylo na něm často vidět, jak je frustrovaný a nespokojený. Člověk by si řekl, proč to teda dělá, když ho ta hra tak štve. Co potřebuje světu dokazovat? Světu nic a myslím, že ani sám sobě. To, co chce, je to za čím šel vždycky. Vítězství. Chce ho zažít znovu, aby si připomenul, jaké to je. Chce se ještě jednou vyškrábat, až na vrchol. Třeba se mu to podaří, třeba ne. Ale vidět Tigera po zhruba pěti letech opět vyhrát turnaj, byl velký zážitek. I když pominu to, jak něco takového pomůže golfu obecně a jiné podobné fráze o Tigerově vlivu, jen z čistě z mého soukromého pohledu byl tohle napínavý příběh s dobrým koncem. Díky za něj Tigře. Tak zase v pondělí na viděnou.
mm1.jpg
 
Čekal bych spíš “omluvu” za původní článek. Já si byl vlastně celou dobu jistej, že Tiger neřekl poslední slovo. Stejně tak že udělá ještě i Major.
 
Čekal bych spíš “omluvu” za původní článek. Já si byl vlastně celou dobu jistej, že Tiger neřekl poslední slovo. Stejně tak že udělá ještě i Major.

A pak ještě tu o Bitcoinech prosím...
 
A pak ještě tu o Bitcoinech prosím...
Ano byl, dokonce tak, že jsem komunikoval s bookmakery z fortuny, aby mi vypsali kurz jak na výhru na okruhu pga, tak na výhru na majoru v době kdy nebylo jisté, že se vůbec vrátí, bohužel české záskovky nefungují tak jako například v UK a takové individuální příležitosti moc nevypisují. Nicméně pokud sleduješ sport celkově a hlavně vývoj TW nemůžeš si nevšimnout, že je unikát, ne ve hře, ale v tom jak dokáže pracovat se svým tělem, možná nejlíp z celého profi sportu vůbec (RF, CR7 se mu mohou rovnat). Byl jsem si jistý, že ve spojení s tim jak silnou má hlavu se přizpůsobí svému stavu a dokáže to. V době kdy vznikl tenhle článek jsem se začal těšit na tenhle moment, chtěl jsem vidět jestli jde o další příklad českých odborníků, kteři to zahrajou do outu a nebo přijde omluva, bohužel...btw bitcoiny mě nebaví, ale dost lidí na tom vydělalo ránu, no a dost zase prodělalo, co si tim chtěl vlastně říct?
 
Ano byl, dokonce tak, že jsem komunikoval s bookmakery z fortuny, aby mi vypsali kurz jak na výhru na okruhu pga, tak na výhru na majoru v době kdy nebylo jisté, že se vůbec vrátí, bohužel české záskovky nefungují tak jako například v UK a takové individuální příležitosti moc nevypisují. Nicméně pokud sleduješ sport celkově a hlavně vývoj TW nemůžeš si nevšimnout, že je unikát, ne ve hře, ale v tom jak dokáže pracovat se svým tělem, možná nejlíp z celého profi sportu vůbec (RF, CR7 se mu mohou rovnat). Byl jsem si jistý, že ve spojení s tim jak silnou má hlavu se přizpůsobí svému stavu a dokáže to. V době kdy vznikl tenhle článek jsem se začal těšit na tenhle moment, chtěl jsem vidět jestli jde o další příklad českých odborníků, kteři to zahrajou do outu a nebo přijde omluva, bohužel...btw bitcoiny mě nebaví, ale dost lidí na tom vydělalo ránu, no a dost zase prodělalo, co si tim chtěl vlastně říct?

Citlivě vnímám rozdíl mezi "byl jistej" a "věřil". A celý tvý povídání bych baštil v momentě, kdy by tahle tvoje odpověď byla pod původním Jirkovým článkem, kde doporučoval Tigerovi odchod. Bohužel tam není.
 
Čekal bych spíš “omluvu” za původní článek. Já si byl vlastně celou dobu jistej, že Tiger neřekl poslední slovo. Stejně tak že udělá ještě i Major.
Možná jsem trochu zabržděnej, ale komu by se měl autor omlouvat a za co?:rolleyes: Leda snad samotnému Tigerovi, že mu nevěřil, ale není ten článek sám o sobě vlastně takovou omluvou? Nehledě k tomu, že Tiger nejspíš asi ani tento ani ten původní nečetl a číst nebude. :eek::p
 
TW vitezstvi je fenomenalni a uzasny pribeh... kazdopadne vycitat ted nekomu, ze mu neveril ci chtel po nem v dobre, aby radeji odesel a zustal legendou, nez ho videt se trapit nekde pred cutem s tim, ze pozvanku dostava jen diky jmenu a medialni pozornosti. Celkem chapu.
Ono ne nadarmo to bookies z Fortuny nechteli vypsat.. jeste tedy otazka, kde ses ptal.
 
vaše starosti a rotšajldovi peníze :rolleyes: bych chtěla mít
 
Možná jsem trochu zabržděnej, ale komu by se měl autor omlouvat a za co?:rolleyes: Leda snad samotnému Tigerovi, že mu nevěřil, ale není ten článek sám o sobě vlastně takovou omluvou? Nehledě k tomu, že Tiger nejspíš asi ani tento ani ten původní nečetl a číst nebude. :eek::p
Si myslíš že Tiger nezná naší 19ku..? Jak by asi fungoval...?:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom