Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #43 - O malé i velké kocovině

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

17. 9. 2018 - I když to nemusí být na první pohled patrné, zjistit něco o zákulisí nejvyšší golfové soutěže světa, není nijak snadné. Jediné k čemu se tak akorát dostanete jsou prohlášení pro sponzory a oficiální tiskovky s hráči či organizátory. To je taky zřejmě jeden z důvodů proč americká golfová média přistoupila k anonymnímu získávání infromací. Třeba jste asi zaznamenali, že pro Golf Digest pracuje minimálně jeden hráč (ale pravděpodobně více) PGA Tour jako jakýsi práskač, který občas publikuje v časopise svůj blog o zákulisním dění na túře. Dalš možnou strategií je pak anonymní dotazník, ke kterému nedávno sáhl server golf.com. Jak se totiž nemusí uvést jméno, dokáží být hráči ve svých prohlášeních dost uvolnění a ledacos na sebe prásknou. Což se ukázalo také v tomto případě. Hodně mě pobavil fakt, že skoro polovina hráčů v dotazníku připustila, že občas hrají turnajová kola v kocovině. Hned jsem si vzpomněl na svou přítelkyni, která mi večer před turnajem v hospodě říkala: Jen si dej ještě jedno, stejně ti to jde v kocovině líp... Asi nejen mě. Jeden z hráčů prý totiž v dotazníku přiznal, že se po tom, co těsně prošel cutem, opil a další den v kocovině zahrál 60 ran, a pak turnaj vyhrál. Jiný prý v kocovině odehrál celou sezónu 2014 - což osobně považuju za naprostý majstrštyk v organizaci pitného režimu. Jen si zkuste představit plánovat kalby podle itineráře turnajů PGA Tour.

Výsledky průzkumu mezi 59 elitními hráči pak kouzlem nechtěného odhalily i to, jak se golfisté vyrovnávají s dalšími důležitými aspekty života. Tak třeba 78 % hráčů si postěžovalo, že pomalá hra jejich kolegy měla negativní dopad na jejich výkon. Nicméně na otázku, zda své tempo považuje za akceptovatelné, odpovědělo "ano" celých 100 % dotázaných. Podobně pak 44 % hráčů připustilo, že bylo na turnaji svědkem podvodu v pravidlech. Celých 100 % hráčů však v dotazníku uvedlo, že oni nikdy beztrestně pravidla neporušili. Dotazník se otřel i o plánovanou bitvu velikánů mezi Tigerem a Mickelsonem. Tady věří víc golfistů ve vítězství Tigera, jeden z nich si ale v dotazníku neodpustil komentář: „Koho to zajímá? Před 15 lety možná..“ :) Jak vidno kromě úsměvů a pozlátka je na túře i dost nevraživosti a také opuchlých očí. Když si k tomu vezmete, jak velké peníze od jak velkých sponzorů se tam točí, přijde mi vlastně naprosto logické, že se to raději všechno drží pod pokličkou. Kdyby si tam totiž začali lidi pouštět hubu na špacír, čekala by slovutnou túr asi taky pořádná kocovina. Jo a držte palce Dustinu Johnsonovi, pokud se bude muset rozvádět s Paulinou, bude každý dolar dobrý... Tož zase v pondělí na viděnou.
mm3.jpg
 
Tak třeba 78 % hráčů si postěžovalo, že pomalá hra jejich kolegy měla negativní dopad na jejich výkon. Nicméně na otázku, zda své tempo považuje za akceptovatelné, odpovědělo "ano" celých 100 % dotázaných. Podobně pak 44 % hráčů připustilo, že bylo na turnaji svědkem podvodu v pravidlech. Celých 100 % hráčů však v dotazníku uvedlo, že oni nikdy beztrestně pravidla neporušili.

Díky za článek. Máme myslím štěstí, že v ČR hrají všichni podle pravidel, nikdo nešvindluje a všichni si vzájemně pomáháme s hledáním míčků, jsme vstřícní k začátečníkům, hrajeme rychle a dokážeme pochopit, že ne vždy je hřiště v tom stavu a že všichni bereme golf jako krásnou, pohodovou a odpočinkovou aktivitu :)

Nedávno jsem si s někým povídal, že těm profíkům jejich práci vlastně vůbec nezávidím. Cestování po světě, hotely, golf... asi je to práce jako každá jiná, ale skloubit živo profesionálního golfisty s rodinnými povinnostmi není asi úplně to pravé ořechové. Ono u toho profi sportu je to asi všude stejné (tenis, formule, fotbal...)... nebo ne?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Díky za článek. Máme myslím štěstí, že v ČR hrají všichni podle pravidel, nikdo nešvindluje a všichni si vzájemně pomáháme s hledáním míčků, jsme vstřícní k začátečníkům, hrajeme rychle a dokážeme pochopit, že ne vždy je hřiště v tom stavu a že všichni bereme golf jako krásnou, pohodovou a odpočinkovou aktivitu :)

Nedávno jsem si s někým povídal, že těm profíkům jejich práci vlastně vůbec nezávidím. Cestování po světě, hotely, golf... asi je to práce jako každá jiná, ale skloubit živo profesionálního golfisty s rodinnými povinnostmi není asi úplně to pravé ořechové. Ono u toho profi sportu je to asi všude stejné (tenis, formule, fotbal...)... nebo ne?
No jasně, že je to stejné jako každý vrcholový sport. S rodinným životem to moc dohromady neštimuje, tvrdý trénink, cvičná kola, cestování...a pak ten stres, že tenhle poslední putt mi generuje statisícové příjmy a nebo taky problémy jak to všechno poplatím...Bože, zlatě za to naše amatérské pinkání!;)
 
Já se těm klukům profesionálním vůbec nedivím, že se občas nalejou a už vůbec jim nezávidím jejich práci profi hráče. V pondělí příjezd na nový turnaj, úterý cvičné kolo, ve středu pro-am a od čtvrtka 4 kola. V neděli dohraje a když má dost sil, tak jede rovnou na další turnaj aby alespoň v pondělí měl volno a od úterka zase nanovo. Hodně jich jede takovéto turnaje třeba 3, 4 v řadě a to už je záhul. Někde jsem četl takové postesknutí, že nejhorší na tomhle cestování je, že se ráno někde probudí a vůbec nejsou schopni si vybavit, kde to vlastně jsou.
 
Já se těm klukům profesionálním vůbec nedivím, že se občas nalejou a už vůbec jim nezávidím jejich práci profi hráče. V pondělí příjezd na nový turnaj, úterý cvičné kolo, ve středu pro-am a od čtvrtka 4 kola. V neděli dohraje a když má dost sil, tak jede rovnou na další turnaj aby alespoň v pondělí měl volno a od úterka zase nanovo. Hodně jich jede takovéto turnaje třeba 3, 4 v řadě a to už je záhul. Někde jsem četl takové postesknutí, že nejhorší na tomhle cestování je, že se ráno někde probudí a vůbec nejsou schopni si vybavit, kde to vlastně jsou.
“V pondělí měl volno” - obávám se, že to “volné” pondělí je na drivingu, chippingu nebo puttingu. Tedy pokud zrovna není v tělocvičně nebo posilovně ;-)
 
“V pondělí měl volno” - obávám se, že to “volné” pondělí je na drivingu, chippingu nebo puttingu. Tedy pokud zrovna není v tělocvičně nebo posilovně ;-)
Jo přesně tak, to jsem ještě zapomněl, že každé to kolo má o 1 hodinu před a o 1 hodinu po doplněné drivingem. Řehole a radost ze hry už tam asi moc není.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom