Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #40 - O maličkostech, které třeba nevíte

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg


30. 7. 2018 - Je léto, je vedro. Chtělo by to něco odlehčeného, žádné moralizování, žádné hlubinné a filozofické úvahy. Něco jen tak ke čtení do mobilu. Jako kdysi aktivní novinář vím, že jeden ze žánrů, který se právě pro takovou chvíli hodí, jsou vtipné žeříčky. Tak jsem tu pro vás taky jeden sestavil. Třeba zabaví i pobaví... Tak zase v pondělí na viděnou.

20 věcí, které (možná) o golfu nevíte... (já jsem o mnohých neměl tušení a nevěděl bych je, kdybych to pro vás negůglil, tak na mě nedělejte machry, jo?)

  1. Šance, že zahrajete dvě hole-in-one v jednom kole je jedna ku 65 milionů. Pravděpodobnost samotné hole-in-one je pak jedna ku 12 500.
  2. Golf je jedním ze dvou sportů, který se hrál na Měsíci. Tím druhým byl hod oštěpěm. Golf si na Měsíci zahrál kosmonaut Alan Bartlett Shepard Jr., který ale musel odhrát svoji ránu šestkou železem jen jednou rukou. Jeho skafandr byl totiž příliš objemný.
  3. Okolo 80% všech hráčů golfu nikdy nedosáhne handicapu nižšího než 18.
  4. Termín "birdie" vznikl náhodou jako zkrácení hlášky, kterou při hře použil americký gentleman Ab Smith, který měl v roce 1889 prohlásti, že se mu podařil "bird of a shot".
  5. Termín "caddie" naproti tomu pochází z francouzské výslovnosti slova kadet (kad-dé) a které označuje chlapce či nejmladší dítě.
  6. Nejdelší zaznamenaný proměněný putt měl celkovou délku 375 stop, což je zhruba 114,3 metru.
  7. Tiger Woods prý zahrál celkem 18 hole-in-one, tu první pak proměnil ve věku 8 let (některé zdroje uvádějí dokonce 6 let).
  8. Nejdelší golfovou jamku můžete najít v Japonsku. Je to sedmá jamka na Sano Course v Satsuki Golf Clubu a měří celkem 909 yardů, tedy 831,19 metru.
  9. Proslulé hřiště v Augustě bylo na tři roky zavřené kvůli 2. světové válce a místo golfu se tam pásly krávy a běhali krocani. Pobyt zvířectva však prý udělal hřišti dobře a jeho tráva pak byla ještě zelenější.
  10. Za nejstarší hřiště bývá považováno slovutné St. Andrews. Guinessova kniha rekordů ale za nejstarší uvádí skotský Musselburgh Links s rokem založení 1672. Podle některých zdrojů tu ale skotská královna Mary hrála už v roce 1567.
  11. Americký herec Samuel Jackson má prý ve smlouvách klauzuli, že mu musí producenti dovolit hrát dvakrát týdně golf i během natáčení.
  12. Jedinou ženou, která dosud prošla cuttem na mužském turnaji PGA Tour je Babe Zaharias, která na Los Angeles Open v roce 1945 zahrála kola za 76 a 81.
  13. Nejdelší zaznamenanou hole-in-one zahrál v roce 1961 Lou Kretlow na hřišti Lake Hefner v Oklahoma City. Měřila 427 yardů, tedy 390,5 metrů.
  14. Na slavné sedmnácté jamce na hřišti TPC Sawgrass (ano, tam se hraje The Players) skončí každý rok ve vodě 125 000 míčků.
  15. V roce 1957 předpověděl hráč Doug Ford na začátku turnaje nejen to, že vyhraje, ale i své vítězné skore 282. Obojí se skutečně vyplnilo.
  16. Golf byl ve Skotsku zakázán mezi roky 1457 až 1502, a to z toho důvodu, aby se Skotové mohli připravit na anglickou invazi.
  17. Někdy se uvádí, že slovo golf je zkratkou pro "Gentleman Only, Ladies Forbidden", to je ale nesmysl. Pochází z holandského výrazu "kolf" označujícího hůl.
  18. V Japonsku je populární uzavírat pojištění pro případ, že zahrajete hole-in-one. Je to proto, že pokud se vám podaří, musíte pro své přátele uspořádat velkou oslavu a rozdat jim dárky.
  19. Golf hrála celá řada amerických prezidentů. Mezi ty nejvášnívější golfisty však prý patřil Woodrow Wilson, hrával i když napadl sníh a používal při tom černé golfové míčky... prý...
  20. Nejvíce jamek v jednom roce odehrál Američan Richard Lewis, jeho rekord činí 11 000 jamek. Všechny je odehrál na jednom hřišti v texaském Four Seasons Resort and Clubu.
mm6.jpg
 
Upraveno moderátorem:
Diky @JirMar za článek - už 40 čísel v řadě, 40 zajímavých pondělků. :)

Teď například vím, že HIO nikdy nemůžu dát, protože mě a dalším 16ti lidem ho vyplácal Tiger Woods. Jeho popularita u mě tímto nepatrně klesla! :)
 
Diky @JirMar za článek - už 40 čísel v řadě, 40 zajímavých pondělků. :)

Teď například vím, že HIO nikdy nemůžu dát, protože mě a dalším 16ti lidem ho vyplácal Tiger Woods. Jeho popularita u mě tímto nepatrně klesla! :)
to dáš... při průměru 4 tříparů na 18tce, ti na to stačí 3,125 kol. :eek:
 
Takže nejpozději až budu mít 129 by to mělo dopadnout...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom