Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #30 - O zubařích a jasnovidcích

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

23. 4. 2018 - Nevím, jak vás, ale mě baví víc hrát, než trénovat. Na druhou stranu, pokud nehraju dlouho, nejradši bych si zašel několikrát na driving, než vlezu na hřiště. Mám takový ten selskorozumový pocit, že to nějak trochu dostanu zase do ruky a půjde to líp. Problém je v tom, že tohle mi ve skutečnosti vůbec nefunguje. To, jak se mi daří na drivingu, vůbec neodpovídá tomu, jak jdu na hřišti. A je úplně fuk, jestli na tom drivingu stojím deset minut před tím, než si stoupnu na týčko, nebo několik dní. Stává se mi pravidelně, že na drivingu pořádně nic nedokážu trefit a na hřišti tohle není problém a naopak. Zároveň jsem vysledoval, že pokud chodím na driving, nejlíp to vypadá při druhé návštěvě v jednom týdnu, pak je to klidně třikrát čtyřikrát naprosto hrozné, než se to začne zase trochu zlepšovat. Samozřejmě stále zůstává platné, že to nijak neodpovídá hře na hřišti. Vzhledem k tomu, jak spíš nemám čas, než mám, teď vlastně vůbec netrénuju. Můj kamarád, který mě na hru pozval pak povážlivě zvedal obočí a říkal: Já to nechápu, ty to tři měsíce nedržíš v ruce a hraješ prakticky stejně jako já, který trénuju dvakrát týdně. No jo, fajn. Ale jemu se hra pak totálně nerozsype na šesté jamce...

To kouzelné slovo v golfu je "konzistence", to je podle mého to, kvůli čemu se trénuje. Povedenou ránu dokáže zahrát prakticky kdokoliv, zahrát povedených osm z desíti, je pak něco jiného, jestli mi rozumíte. Kdysi jsem si říkal, že s tímhle by mohl pomoci trenér. Jako člověk, řekněme, stydlivý, jsem ale váhal. Stačilo mi být svědkem trenérských lekcí na drivingu třeba v Hostivaři, v Holešovicích či Hodkovičkách. Způsob komunikace i kvalita předávaných informací mi kroutila prsty v botách. Jak už jsem kdysi psal, připomínalo mi to spíše návštěvu kartářky či jasnovidce. Můžete tomu věřit, dokonce vám to může i pomoci, ale je to celé jakési pofidérní. Chlap stojí za vámi, kouká, jak šviháte rychlostí, kterou jen těžko pouhým okem postřehnete. Okoukne vám grip a přidá pár rad, o kterých přemýšlím, jestli patří do setu "Zákazník ze slevomatu", "Kámoš na koberci" či "Platící zákazník". Možná ale nakonec lze golfové trenéry spíš než k jasnovidcům přirovnat k zubařům - je jich hromada, ale toho dobrého musíte hledat. Stojí to podle vás za to? Dejte mi vědět a v pondělí se budu těšit zase na viděnou.
mm3.jpg
 
Já trenéra moc nehledal, o se našel tak nějak náhodou sám. Jeho lekce a zpusob výuky se s těmi pár dalšími které jsem tak nějak mimochodem absolvoval nedají vůbec srovnávat. Jediné blbé na tom je, že už k němu nechodím, protože to k sobě teď máme daleko.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom