Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pomalá hra

ulilee

Guru fóra
Klub
ČGK
HI (HCP)
14,9
Zatím jsem tady nenašel toto téma. Tak za sebe prosím: Hrajte, ale hlavně mezi ranami, choďte svižně. 2x prosím, ve vašem zájmu, jinak budete nevítanými spoluhráči, nedělejte toto: spoluháč odehraje míč, po několika sekundách sahám pro dálkoměr, změřím vzdálenost a pomalu uložím měřič do bagu, stoupnu k míčku a kouknu se na GPS hodinky, špatně vidím, tak sáhnu do bagu pro brýle,
nasadím a opět přistoupím k míčku, po přečtení číslic ukládám brýle, vybírám hůl a zaujmu postavení asi 3 m. za míčkem, udělám 3 - 5 cvičných a zaujmu pozici vedle míče, dělám dva nebo tři cvičné, pokud si nerozmyslím výběr hole a vše se neopakuje, přistupuji k míčku a zakládám hůl, dlouhé soustředění a přichází můj krkolomný swing s velmi nejasným výsledkem! A to se opakuje při každé ráně včetně čipů okolo greenu😁 Ještě že máme tedy golf, ale ani ten vše nezachrání. A vypadá to komicky, když mají spoluhráči jamku dohranou a já se UŽ chystám na přihrávku do greenu!🥵
 
Aniz bych chtel jakkoli zlehcovat situaci vyse, pripadne rozjizdet nejaky flame - skutecne si myslite, ze to ma nejake koncepcni reseni? Mate pravidla silnicniho provozu, stejne je urcite procento lidi vzdy bude porusovat. Mame zakony a tresty, stejne lidi podvadi, kradou a vrazdi. Podobne to asi bude i v golfu ne?
 
@ulilee hm, a teď si představ, že jdeš za čtyřčlenným flightem, kde to tak dělají všichni.
Bohužel to zažívám dost často. Občas to ještě vylepší Marshall tím, že se ukáže (kdyby radši zůstal zalezlý) a aniž by se ho někdo ptal, začne vykládat, že s tím nejde nic dělat.
Spoluhráče můžeš ovlivnit lépe, než flight pred sebou.
 
Myšleno to bylo tak, že kdo se tak chová léta, ten se asi nezmění, ale asi s ním časem nebude nikdo chtít hrát a proto třeba rada pro začátečníky a jejich kamarády, aby je na to upozornili, protože od nich to ti výtečníci lépe přijmou.
 
Viděl jsem asi před 2 lety na GolfChannel Feherty w Bush JR. Super hláška od Bushe byla "V 15 mi trenér řekl, že ze mně nikdy dobrý golfista nebude, ale když budu hrát rychle tak se mnou budou i dobří hráči chodit rádi"
Kolikrát jste svému spoluhráči řekli, že by měl zrychlit? A kolikrát jste si to mysleli?
Kolikrát někdo popohnal vás?
Já mám skóre 3:50:3 musím na tom zapracovat.
 
Viděl jsem asi před 2 lety na GolfChannel Feherty w Bush JR. Super hláška od Bushe byla "V 15 mi trenér řekl, že ze mně nikdy dobrý golfista nebude, ale když budu hrát rychle tak se mnou budou i dobří hráči chodit rádi"
Kolikrát jste svému spoluhráči řekli, že by měl zrychlit? A kolikrát jste si to mysleli?
Kolikrát někdo popohnal vás?
Já mám skóre 3:50:3 musím na tom zapracovat.
👍V průběhu hry jen párkrát, chápu, že se to neposlouchá dobře. Po hře mockrát, ale většinou to prý není pravda a jsem prudič : počet bude asi přibližně stejný jako v prvním případě : jestli mě paměť neklame, tak asi ani jednou, ale stárnu, tak čekám, že časem nebudu stačit těm mladším v rychlosti chůze mezi ránami a na dlouhých přechodech do kopce mezi jamkami
 
No ono vlastně chování na hřišti je to co by se mělo vyučovat pro získání oprávnění ke hře, např kde stavět vozík/bag aby hra byla plynulejší, kde a kdy zapisovat/ poznamenávat výsledky hry, jak se chovat na grýnu/ správně markovat , proč po sobě upravit bunkr, že řízek se nejen jí , ale i vrací na místo ovšem ne na odpališti, tam to musí zůstat zoráno. Že míček se hraje jak leží a kdy je to dovoleno jinak, .... Protože pravidla jsou k naučení a hrou teprve přijdou proč vlastně jsou.
 
Zrovna včera jsem si tu drzost se ozvat dovolil na prvním odpališti v Bítozevsi. Bylo deset minut do mého TT a u odpaliště šest lidí. Jdu se mrknout co se děje. Předchozí flight už je na půlce dvojky. Aha??? Před odpalištěm stojí frajer, jednou rukou si bezděky máchá holí a telefonuje. Všichni na něj čumí a nic. Tak se dostatečně nahlas a dostatečně ironicky zeptám : To on má jako odpalovat a čeká se až dotelefonuje? Hned jsem poznal kteří s těch zbývajících pěti patří do jeho flightu. Dvě hlavy se na mě otočili s výrazem : "cositokurvadovoluještysráči". Asi po minutě konečně domluvil, bez jakéhokoliv náznaku omluvy si zabroukal pod fousy něco ve smyslu, co mě otravujou v pět odpoledne a poslal to driverem po zemi 10m za červený odpaliště. Obvykle nemívám radost z něčí zkažené rány, ale tentokrát jsem udělal výjimku.
Za mě by v pravidlech mělo být, že za zvednutí telefonu během hry je rovnou trestná.
 
Upraveno:
No ono vlastně chování na hřišti je to co by se mělo vyučovat pro získání oprávnění ke hře, např kde stavět vozík/bag aby hra byla plynulejší, kde a kdy zapisovat/ poznamenávat výsledky hry, jak se chovat na grýnu/ správně markovat , proč po sobě upravit bunkr, že řízek se nejen jí , ale i vrací na místo ovšem ne na odpališti, tam to musí zůstat zoráno. Že míček se hraje jak leží a kdy je to dovoleno jinak, .... Protože pravidla jsou k naučení a hrou teprve přijdou proč vlastně jsou.
Souhlasím s Tebou, ale pokud se dobře pamatuji (už je to dost let), tak mě to teda trenér říkal, když jsme šli devítku na zelenou kartu. A předpokládám, že je to tak u všech trenérů.
 
No ono vlastně chování na hřišti je to co by se mělo vyučovat pro získání oprávnění ke hře, např kde stavět vozík/bag aby hra byla plynulejší, kde a kdy zapisovat/ poznamenávat výsledky hry, jak se chovat na grýnu/ správně markovat , proč po sobě upravit bunkr, že řízek se nejen jí , ale i vrací na místo ovšem ne na odpališti, tam to musí zůstat zoráno. Že míček se hraje jak leží a kdy je to dovoleno jinak, .... Protože pravidla jsou k naučení a hrou teprve přijdou proč vlastně jsou.
Já ti nevím jak probíhá získání oprávnění ke hře jinde, ale mě se tyto informace dostaly právě při tom.
 
Když jsem dělal kurz, tak nás na to taky upozornil trenér, chodit v čas na 1.odpaliště, chodit po hřišti svižně. Zapisovat skóre na dalším odpališti. Pěkně to bylo uvedeno ve starším videu na YouTube. Každou chvíli se setkám s tím, že na odpaliště nakráčí skupina o 6 minut později. Začnou hrát, dohrajou jamku, ještě na greenu si začnou zapisovat skóre, potom se musí občerstvit a až poté se plouživými kroky přesunou k dalšímu odpališti. Je jim jedno, že už na odpališti čekají další dvě skupiny.
 
V Beřovicích je na to jediný lék, chodit v prvních flajtech, maršála sem letos na hřišti snad ještě neviděl a stejně je tam jen na ozdobu.
Čím víc korejců na hřišti, tím pomalejší hra, takže si radši přivstanu a všechny tyhle brdy mám pak za sebou a je mi to jedno.
 
Když jsem dělal kurz, tak nás na to taky upozornil trenér, chodit v čas na 1.odpaliště, chodit po hřišti svižně. Zapisovat skóre na dalším odpališti. Pěkně to bylo uvedeno ve starším videu na YouTube. Každou chvíli se setkám s tím, že na odpaliště nakráčí skupina o 6 minut později. Začnou hrát, dohrajou jamku, ještě na greenu si začnou zapisovat skóre, potom se musí občerstvit a až poté se plouživými kroky přesunou k dalšímu odpališti. Je jim jedno, že už na odpališti čekají další dvě skupiny.
Jj, přesně tak....dodnes slyším říkat p.Seiferta v Poděbradech na kurzu zelené karty:.....Že vám hra nejde je mi celkem jedno, to se naučíte. Ale já chci hlavně vidět, že se na hřišti umíte chovat (hrabat, vypichovat, nešlapat druhým do dráhy putu.....atd, atd.) a že nezdržujete!! Klidně hrajte ze začátku dvojciferný výsledky na jamkách, ale holt mezi těma ránama sebou musíte pořádně mrsknout.
 
No ono vlastně chování na hřišti je to co by se mělo vyučovat pro získání oprávnění ke hře, např kde stavět vozík/bag aby hra byla plynulejší, kde a kdy zapisovat/ poznamenávat výsledky hry, jak se chovat na grýnu/ správně markovat , proč po sobě upravit bunkr, že řízek se nejen jí , ale i vrací na místo ovšem ne na odpališti, tam to musí zůstat zoráno. Že míček se hraje jak leží a kdy je to dovoleno jinak, .... Protože pravidla jsou k naučení a hrou teprve přijdou proč vlastně jsou.
Bohouši, samozřejmě to učíme! To je snad jediné, co klient může za těch pár lekcí a 1,5 hodiny na hřišti pochopit. Bohužel další chování hráče už nelze ovlivnit, pokud sám nemá zájem...
 
Viděl jsem asi před 2 lety na GolfChannel Feherty w Bush JR. Super hláška od Bushe byla "V 15 mi trenér řekl, že ze mně nikdy dobrý golfista nebude, ale když budu hrát rychle tak se mnou budou i dobří hráči chodit rádi"
Kolikrát jste svému spoluhráči řekli, že by měl zrychlit? A kolikrát jste si to mysleli?
Kolikrát někdo popohnal vás?
Já mám skóre 3:50:3 musím na tom zapracovat.

Ja celkem casto... 1E3 : 1E5 : 10 (hlavne na zacatku)


Za me je to hlavne o tom, ze to lidem nedochazi... a ted budu jak VK (ml. nebo Sr.), tzn. budu citovat sam sebe :D : "I drobná prodleva 20 vteřin u každé rány se násobí u začátečníka třeba číslem 130. Vezmeme si kalkulačku a vyjde nám, že na konci hry zde máme zpoždění 43 minut! "
Zdroj: Nejvice odborny text o Golfu; Jan & kolektiv; vydavatelstvi 19. jamka; 2017

Je potreba to lidem neustale vysvetlovat... casto jsem dostal jako odpoved neco ala "twl vidis, to me nenapadlo...".
 
Bohouši, samozřejmě to učíme! To je snad jediné, co klient může za těch pár lekcí a 1,5 hodiny na hřišti pochopit. Bohužel další chování hráče už nelze ovlivnit, pokud sám nemá zájem...
Neucite... rozhodne ne vsichni... b-huzel.
Novacku se na to ptam v ramci konverzace o tom, ze maji zrychlit ci neco nejak zmenit.
 
Neucite... rozhodne ne vsichni... b-huzel.
Novacku se na to ptam v ramci konverzace o tom, ze maji zrychlit ci neco nejak zmenit.
Problém je, že si to nemají všechno šanci zapamatovat. Nechci nikoho poučovat, ale mně taky trvalo rok, než jsem se naučil po hřišti pohybovat. Dnešní nováčci se to v podstatě ani nemají od koho naučit, jejich kamarádi většinou hrají také golf krátkou dobu. Nedokáži si ani dost dobře představit, jak to dělat, vždyť lidé si to udělají po svém a nějaká rada profíka je spíš kontraproduktivní... (vědí to přece nejlépe)
 
  • Ne, nesouhlasím
Reactions: PFP
Neucite... rozhodne ne vsichni... b-huzel.
Novacku se na to ptam v ramci konverzace o tom, ze maji zrychlit ci neco nejak zmenit.

Hele zrovna mám v běhu 5 kurzů na zelenou kartu. Většina z těch lidí má 3 - 4 dvouhodinovku. Tzn. minimálně 2x to už ode mě slyšeli. Ale v tom návalu adrenalinu to člověk prostě vždycky nezvládá. Myslí na 100 věcí u švihu, je stále v "cizím" prostředí, nechce nic zničit, zezadu na něj tlačí další hráči atd. Nikoho neobhajuju, ale občas by nám stačilo si vzpomenout, že jsme také začínali. A zda je ten člověk před námi zrovna podruhé v životě na hřišti a nebo po dvacáté, většinou nevíme a nepoznáme...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom