Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyřešeno Počítání HI

Jak chces vlastne pocitat HI, kdyz nikde nevidim a nemuzu zadat u zahranicniho hriste SR a CR? U CZ hrist je jsou tyto hodnoty nadefinovane?

Nijak. ;) Nejedná se o HI, ale vHI. Jeho vysvětlení a myšlenka/záměr viz např tento dřívější post:

@Ullysses: Ještě dovysvětlím. Ten vHI je cíleně koncipován mimo HI. Je striktně a cíleně držen jen pomocí těch úplně základních a snadno zjistitelných parametrů daného hřiště. Hráčský HI je už nějaké vyčíslení úlevy, hrací HI konkrétní osoby na daném hřišti ještě o to víc - a k tomu poplatné době, kdy se provádělo normování hřiště (malé stromky atp). vHI je pouze pomocný ukazatel. Samozřejmě lze argumentovat, že není 3PAR jako 3PAR, a že obtížnost hřišť je rozdílná. To je jistě pravda. vHI v této filozofii osekává všechny ty statistiky a přepočty až na dřeň. Prostě jak ten den zahraješ na daném hřišti na rány (ne na STB), tak takový ti to vypočte vHI, takhle si to prostě zahrál. A je úplně jedno, jestli si velkej, malej, nováček, nebo profík, jestli pršelo, foukalo, svítilo sluníčko, jestli vedle hulákaly stroje, přerušeno kvůli bouřce atp. Prostě jen počet jamek, jejich PAR a ty (tím pádem ti to umožní tuto stejnou metriku používat na libovolné skladbě hřiště, libovolného pořadí jamek, nedohraného hřiště, vynechat jamku v rekonstrukci, nebo hrát hřiště kdekoli v zahraničí atp. Nebo třeba o tři jamky víc zpátky ke klubovně - což reálné hrací HI nereflektuje a ani nemůže).

Vím o několika, kterým se tento výpočet příliš nelíbí (ti, kterým to ukazuje horší vHI než mají reálný), a pak taky o pár těch, kterým se to líbí, protože je to u nich přesně naopak. Uvědomuji si, že to nemusí být přesné - ale cílem tohoto konceptu není suplovat reálné HI. A právě kvůli tomu, aby to bylo doopravdy úplně pro každého "stejně směrodatné", není v tomto brán ohled na žádný HI, ani ten hrací - který z reálného vychází.

Můj osobní dojem jako uživatele v tomto je, že je to poměrně přesné (ale ego to bolí). Prostě zahrané výsledky mluví o tom, že jsem v minulém roce dlouhodobě byl spíše na úrovni HI někde k hranici 30, než uhraných a zapsaných 22,5, nebo kolik to bylo díky pár shodám okolností na několika turnajích, které mi sedly. Mně díky tomu, že mi ukazuje vyšší vHI, pomáhá snížit má egoistická očekávání s ohledem na svůj kartičkový HI na hřišti běžné hře a ve výsledku jsem se zahranou hrou mnohem spokojenější. Protože tak prostě teď hraju.

Jinak, pokud to příliš rozptyluje, můžeš si vHI u sebe vypnout v Nastavení. Ale doporučuju tomu dát dlouhodobě šanci a až tam budeš mít více her (desítky), posoudit, jestli ti to v této podobě je užitečné, nebo ne. :)
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom