Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

PGA TOUR 2K23 - video/pc/hra

Líbí se vám PGA TOUR 2K23 ?


  • Hlasovalo
    18

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
main.jpeg


Blíží se zima. Hnusno, bláto, brrr a tak. Na trhu je novinka pro nadšence herních konzolí a golfu, hra PGA Tour 2k23. Dostupno pro PS4, PS5, Nintendo Switch, XBOX, PC (Steam)... měl. Cena na Alza za základní edici pro konzole od 1.699,-. Stručné info vykopírováno z Alza:

Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: sportovní a arkády, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Hra oslavuje Tiger Woodsův odkaz tím, že ho představuje jako hratelného herního profesionála a výkonného ředitele, který radí týmu. Vrací se také přední návrhář kurzů, který hráčům nabízí možnost postavit si svá vysněná hřiště a sdílet je s globální online komunitou.

MSX1374_1.jpg pga23-screen.jpg MSX1374_3.jpg PGA-TOUR-2K23-But-Why-Tho.jpg (kopie).png PGA-TOUR-2K23-5-768x432.jpg

a jedno video


---
Verdikt - Score: 7.3/10
zdroj: https://www.golfwrx.com/697604/pga-tour-2k23-review/


Hra je rozhodně lepší než její předchůdce 2K21. Změny v MyPlayer a MyCareer jsou významné a zlepšují herní zážitek. PGA TOUR 2K23 je bezpochyby nejrealističtější golfovou simulací, jaká kdy byla vytvořena, a je skutečně působivé, jak autenticky se při hraní hry cítíte na hřišti. Chipování a puttování vyžaduje načasování a přesnost, leh, který dostanete na nerovném hřišti, neuvěřitelně předpovídá ránu, kterou musíte zahrát, míček nad vašima nohama se zahákne doleva a míček pod vašima nohama se zařízne doprava. Téměř všechno na hřišti je autentické, jak si to mohou představit zarytí golfoví fanoušci. Grafika hry je mnohem plynulejší a realističtější než v případě 2K21.

Ve hře je spousta vylepšení, ale některé přídavky se nepovedly. "Hratelní profesionálové" jsou vítaným doplňkem, ale s hráči se dá dělat jen málo věcí, které by měly pro hru smysl. Můžete si zahrát příležitostné kolo s Tigerem Woodsem na hřišti TPC Sawgrass, ale po několika takových hrách vám budou kola připadat trochu prázdná. Nemožnost hrát proti profesionálům je něco, co doufám, že se v příštích generacích změní. Systém soupeření je o něco lepší než v předchozí verzi, ale stále působí trochu nesmyslně, když je vše řečeno a hotovo. Mít možnost porazit hráče v match play nebo skutečně mít možnost vidět jejich střely proti těm vašim v turnajovém prostředí by udělalo se sérií zázraky.

Hře navíc škodí absence velkých mistrovských hřišť a licencí. Nemožnost zahrát si na The Masters, PGA Championship, The Open Championship nebo PGA Championship způsobuje, že režim MyCareer působí nenaplněně.

V konečném důsledku však hra díky realismu a autenticitě hraní na hřišti stojí za koupi. Vzhledem k tomu, že nyní přichází konkurence v podobě EA Sports PGA TOUR, bude se produkt 2K v příštích letech nepochybně zlepšovat.
---
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Celá recenze: https://www.golfwrx.com/697604/pga-tour-2k23-review/

---

Další recenze: 4/5
zdroj a cell recenze: https://hardcoregamer.com/reviews/review-pga-tour-2k23/428627/

Závěrečné poznámky:
2K a HB Studios provedly nezbytné doplňky a změny, aby se PGA TOUR 2K23 stala nejlepší hrou v sérii. Možnost švihu na tři kliknutí otevírá hru všem a zároveň odstraňuje frustraci z nutnosti přílišné přesnosti při používání Swing Stick. Topgolf je ten gaučový kooperativní golf, na který všichni čekali, zatímco MyPLAYER se konečně dočkal přidání postupového oblouku do série. Hru však brzdí nedostatek smysluplných změn v online režimu, a to včetně absence cross play, což upřímně řečeno nedává smysl. V období před spuštěním byla konektivita v pořádku u tříjamkových kol, Divot Derby a Topgolfu. Možnost vybrat si PGA Pro pro Topgolf je však potřeba, protože v současné době není k dispozici. Spolu s těmito věcmi a aspektem mikrotransakcí převažují pozitiva nad negativy a PGA TOUR 2K23 zkrátka vrací do golfu zábavu.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 
Upraveno:
Jinak ještě stojí za doplnění, že příští rok na jaře by měla vyjít konkurence v podobě EA Sports PGA Tour. EA na golf trochu pozapomněla, poslední hrou ze stáje EA byl titul Rory McIlroy PGA Tour z roku 2015.

---
Teaser trailer láká na to, že si zahrajeme během jara nadcházejícího roku. Hra nevyjde na konzolích předešlé generace, míří na PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Vývojáři se tak rozhodli soustředit na možnosti nové generace a obětovat potenciálně vyšší prodeje díky rozsáhlé základně hráčů na PS4 a Xboxu One.
Ve hře budou moci fanoušci golfu budovat svou virtuální kariéru a zažít vzrušení z PGA Tour, včetně turnajů The Players Championship a FedExCup Playoffs.
Dnes se můžeme podívat na golfové hřiště ve městě Augusta v Georgii, kde každoročně probíhá Masters Tournament. Golfové hřiště bylo letecky skenováno, -shromážděny byly miliony datových bodů, které umožní autenticky ztvárnit jedinečnou krásu Augusta National.
---
Zdroj: https://indian-tv.cz/clanek/prvni-pohled-na-ea-sports-pga-tour-c7259g

Takže tento trailer je PR ukázkou z konkurenční připravované hry EA Sports PGA Tour


(Museli něco ukázat, když 2K a HB Studios vylezli na svět s aktuální verzi...)
 
Ve 2K21 mám HI asi +12 ( ano, tak dobrý tam jsem ) ale letos do toho nejdu, vypadá to pořád stejně, serou na takové detaily, jako dát tomu zvuk reálných odpalů, taková jednoduchá věc a není to tam, místo toho takové hnusné tupé zvuky. Multiplayer prakticky nikdo nehraje, takže mě to nikdy nikoho nenašlo.
Většinou to zapínám v zimě, když mám absťák :) případně si dáme s bráchou na dálku jamkovku.

Technická poznámka, ani ve hře nejsem schopný hrát napravo, i tam je to nepřirozené a hraje se to špatně, musím vše nastavit nalevo :)
 
Ve 2K21 mám HI asi +12 ( ano, tak dobrý tam jsem ) ale letos do toho nejdu, vypadá to pořád stejně, serou na takové detaily, jako dát tomu zvuk reálných odpalů, taková jednoduchá věc a není to tam, místo toho takové hnusné tupé zvuky. Multiplayer prakticky nikdo nehraje, takže mě to nikdy nikoho nenašlo.
Většinou to zapínám v zimě, když mám absťák :) případně si dáme s bráchou na dálku jamkovku.

Technická poznámka, ani ve hře nejsem schopný hrát napravo, i tam je to nepřirozené a hraje se to špatně, musím vše nastavit nalevo :)
Je to divné, ale taky nemůžu hrát napravo. Hry, u kterých to nešlo změnit, tak jsem nemohl hrát. :D
 
Radši přes zimu čas strávím skutečným šviháním na indooru, než sezením u konzole či PC. 😉
 
Zamlada jsem pár těch Tigerů Woodsů na PC hrál a dobrý.
Jednou za 2-3 roky se radši vracím ke stařičkému Wii Masters PGA tour 12. U toho se alespoň člověk hýbe a je tam Augusta :D.
 
Radši přes zimu čas strávím skutečným šviháním na indooru, než sezením u konzole či PC. 😉

Nevytahuj se :p My máme naštěstí otevřeno celoročně.
Dobře vypadá ten VR golf tuším pro Oculus, to bych chtěl někde vyzkoušet.
 
S golfem jsem začal právě ve videohrách na PlayStation platformě. Tak postnu trochu info.

Nejprve předesílám, že jsem plejáka za dva roky zaplnul jen sporadicky, není už nějak čas. Zkusil jsem předloni tu otřesnou nevděčnou zábavu s malým míčkem v reálu a tak to postupně šlo, že sežrala většinu volného času.

Zpět k videohám.

EA Sports - Začal jsem relativně, pozdě, a to s Tiger Woods PGA Tour 13. Super zábava. Pak i Tiger Woods PGA Tour 14. Obě na platinu. Vždy byla výzva vše splnit, hole-in-one, nebo albatross na 5 paru v silném větru, to bylo pokusů... Online turnaje taky dost frčely, bylo několik denních, týdenní. Zábavy a soutěžení dost. Následoval Rory McIlroy PGA Tour 15. To byla už dost divočina a cirkus, byly tam i eventy ve válečné zóně, apod. blbosti. Pak na to EA zanevřela (málo kupujících).

Zviditelnili se HB Studios v roce 2014. Ti již dříve spolupracovali na Tiger sérii pod EA (konverze Tiger Woods PGA Tour 10 pro PS2 a PSP).
Ti to pojali jinak. Na začátku to bylo hodně "pure" a pokus simulace golfového klubu pro hráče amatéra. Kdo hrál dříve Tigera, tak asi šok a totální nuda. Kdo hrál v reálu a v zimě se chtěl odreagovat, tak paráda. V podstatě jen si najít ve hře hřiště a hrát, případně s možností věcí kolem organizace svého klubu. Prošlo si to dost porodníma bolestma a letos je na světě 6. evoluce jejich hry (poslední 2 pod hlavičkou distributora 2K Sports).

Hrál jsem jejich The Golf Club, The Golf Club 2, The Golf Club 2019 a PGA Tour 2K21. Letošní 2K23 zatím nemám, ale počasí se horší, takže to vypadá, že budu muset asi přikúpit a po dlouhém čase zase zkusit další ročník. Proč hlavně, píšu dále.

HB Studios to postavili kolem editoru hřišť a otevřeli to komunitě pro tvorbu hřišť, která se toho chytla, takže jsou tam desítky tisíc hřišť, jak reálných z celého světa, tak i fiktivních, ale fakt nádhera. Soutěží i architekti mezi sebou v úspěšnosti a oblíbenosti hřišť.

Ale co je na hře od HB Studios nejzajímavější a proč se to dá hrát pořád - existuje nezávislý/spřátelený projekt - https://tgctours.com - ten je napojen na servery hry. TGCTours vypisuje celý systém soutěží, kopírující reálné golfové série ve světě. Kvůli licencím jsou názvy upraveny, ale první písmenka sedí - nejvyšší P, pak E, K. Pak Challenge okruhy.

TGC Tours - Principiálně funguje tak, že odehrajete výsledek v turnaji přes hru PGA Tour 2K21/2K23 (ve hře samotné může hrát kdokoliv, navíc na všech platformách - PC, Xbox, PS), ale na webu https://tgctours.com se to promítne jen hráčům zaregistrovaným v systému (mají získanou kartu TGCTours - odehráním kvalifikace) a jen přihlášeným do daného turnaje. Je dobře vyřešen výkonnostní systém a postup mezi soutěžemi, takže se na tom dá fakt dost pobavit. Většina lidí tam hraje pod svými reálnými jmény, takže tam můžete potkat i známá jména z reálného golfu.

Z české kotliny jsme tam pár let zpět měli skupinku asi 10 lidí, žádní mladíci, ale ale "zralíci" 45+. Ale nějak to utichlo postupně, holt jiné starosti, apod. Já teda taky jsem to zanedbával, ale třeba zase s 2K23 s tím něco provedu.

Pokud by chtěl nějaký fanda her TCGTours zkusit, můžu vysvětlit. Jinak popis na webu je podrobný - Info, Rules, and Policies, případně nějaký nadšenec to ukazuje zde:

Tak ať se daří v reálu i případně virtuálně. ;-)

P.S. Kdo chce zkusit alternativu ve VR - tak doporučuji - Everybody's Golf VR na PlayStation 4. Hraje se s Move ovladačem, reálný golfový švih, dobrá alternativní suchá příprava na doma. Ale samozřejmě indoor to nenahradí.
 
Upraveno:
Golf na PC (konzoli) je dobrý trénink course managementu ;)
 
HB Studios to postavili kolem editoru hřišť a otevřeli to komunitě pro tvorbu hřišť, která se toho chytla, takže jsou tam desítky tisíc hřišť, jak reálných z celého světa, tak i fiktivních, ale fakt nádhera. Soutěží i architekti mezi sebou v úspěšnosti a oblíbenosti hřišť.

Především díky za informace a recenzi. Chvilku vydržím, jestli neklesne malinko cena (princip) a pak tedy asi na tomu koupím. Simulátor by byl sice lepší - ale když jsem koukal na cenu garáží v Praze 4... Tak raději pojedeme kolem světa. Jednou :)

Chtěl jsem se zeptat, ta hřiště - je tvorba těžká, lehká? Zkoušel si? A jsou i nějak ČR hřiště, reálná?
 
Chtěl jsem se zeptat, ta hřiště - je tvorba těžká, lehká? Zkoušel si? A jsou i nějak ČR hřiště, reálná?

Ahoj, je tam základní generátor, kde si vybereš typ krajiny, typ hřiště, apod. To je jednoduché, byla tam nějaká trofej, tak jsem kdysi zkoušel Zell am See hřiště nastřelit a celkem to sedělo, typově podobné a kolem hory. Pak se s tím dá hrát do detailů, tomu se věnují ti nadšenci a opravdoví architekti.

Co se týká ČR, tak filtr dle země tam myslím nebyl, dalo se hledat jen dle názvů, ale to byla hra ještě verze 2019, teď je to možná vylepšeno.

Jak jsem psal, posdlení dva roky jsem na PS4 moc nebyl, naposledy jsem hrál TGC Tours turnaj začátkem ledna a od té doby jsem hru nezapl. Ale teď to prubnu s novou verzí, TGC Tours teď předělává systém na podporu 2K23, takže než začne sezóna, lze si hru osahat a naučit se nové mechaniky.

Ten švih v minulé verzi už byl pro mě dost těžký (myslím tu obtížnost, co požaduje TGC Tours), tak jsem zvědav, zda to trochu neudělali přijatelnější. Má tam být i takový ten arkádový trojklik, ale to na TGC Tours stejně nepovolí, maximálně tak v té jejich Beer League, což je mimo statistiky taková sranda soutěž.
 
@MartinRsh - dej, až pořídíš, prosím vědět. Přeci jen - tvé postřehy budou mnohem užitečnější, než moje, který nás to bude koukat "nově". :up:
 
@requo - OK, jak budu vědět, že mám na to prostor pořádně sednout, tak to vezmu.

BTW: Kdo jste na PSN a hrajete golf nebo Gran Turismo, můžem se dát do přátel - můj nick je RashCZ.
 
Z české kotliny jsme tam pár let zpět měli skupinku asi 10 lidí, žádní mladíci, ale ale "zralíci" 45+. Ale nějak to utichlo postupně, holt jiné starosti, apod. Já teda taky jsem to zanedbával, ale třeba zase s 2K23 s tím něco provedu.
TGCtours jsem hrával a byla to dobrá závaba a hral bych jí rád pořád. Problém je v tom, že skoro každý rok je nová verze hry (The Golf Club, Golf Club 2....atd) a abyste mohli TGCtour hrát, musíte mít aktuální verzi hry. Na staré verzi no nejde. To znamená kazdý rok kupovat novou a to mě hodně rychle omrzelo - přiští rok bude verze 24 :D.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom