Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Patujete "NA" jamku nebo "ZA"?

Patujete "NA" jamku nebo "ZA"?


  • Hlasovalo
    34

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
jamka.png


Patujete spíše "NA" jamku nebo "ZA" jamku? Případně kdy volíte který ze způsobů a proč? NA jamku je myšleno taková rychlost, aby do jamky spadl přesně tak akorát, ZA jamku, aby v případě netrefení skončil kousek ZA jamkou na jednoduché doklepnutí.
 
Jak říkával Harvey Penick: ,,Co pomůže že dám míčku šanci, když jamku nakonec minu''.
Já teda na jamku, ale v některých případech i za jamku (třeba kvůli sklonu grýnu apod.)
 
Hrozně dlouho jsem se snažil patovat za jamku, prostě dát míčku šanci, aby dojel, být agresivnější. Až letos jsme se na to vybodnul, a smířil sem se s tím, že neumím dobře odhadnout tempo tak, aby to nějak fungovalo. Takže se snažím poměrně nově hrát každý míček tak, aby spadl do jamky. Nic takového, jako že i s dálky se snažit, aby skončil do metru u jamky. Snažím se vždy si přímo představit, jak míček spadne tak akorát přímo do jamky, jakoby tam "umře" - z libovolné vzdálenosti. Prostě skutečně ho chci poslat přímo do jamky, žadné už "přihrát si". Dokud se na to takto soustředím, tak mi to docela pocitově funguje. A mám ze svého patování na grýnu mnohem lepší pocit - častěji i paty z větší vzdálenosti mi končí mnohem blíže k jamce.

Samozřejmě ale, jakmile se přestanu soustředit, je to v háji. :)
 
Já teda vždycky jdu na jamku, tak nějak si myslím, že je to dobře.
Akorát poslední dobou mi přijde, že tak 70% puttů je hráno generátorem náhodného směru a síly 😢😢😢
 
Snažím se dávat míčku šanci. Na druhou stranu stranu nechci zas dávat víc jak je potřeba. Takže úplně vlastně nevím jestli patuju za nebo na jamku :)

Nesnáším, když k jamce nedojedu, takže dávám o trochu víc, ale s mírou :D na druhou stranu jsem radši když dam lipout 20 Cm zas než přesný putt který se ale zastaví 10 cm před jamkou.
 
Patuji na jamku...
Krásný zážitek ze včerejšího turnaje na Ypsilonce...6.jamka 3par - kolega patuje ze 6 metrů, nadehraje 50 cm, míč jede rovně, ani se nehne, skončí 50 cm od jamky...netočí...kolega pronese - hajzl, netočí...jdu patovat já, cca. 4 m od jamky, skoro totožný směr...nadehraju 30 cm, míč jeden rovně, ani se nehne, skončí 40 cm od jamky...pronesu - hajzl, netočí, jsme jelito, vidím jak ti netočí a nadehrávám, prostě jsem jelito...jde hrát 3 kolega z flajtu - 3 m od fangle, skoro totožný směr jako já, nadehraje, skončí tak 30 cm od jamky a pronese - nebudu nic komentovat, jemu netočí, jemu taky netočí a já čekám, že mně točit bude...
Takže asi tolik k patování na jamku...
 
Vždycky se snažím být o kousek delší, tedy "za" ale trefit jamku. Stále platí, že žádný krátký míč ještě do jamky nespadl.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom