Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostrůvek růží v bunkeru (Alfrédov, 18j.)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
O víkendu jsem hrál turnaj v Alfrédově. 18j je poměrně krátký třípar přes vodu, vyjmajiného ze strany hlídaný bunkerem s ozdobným ostrůvkem růží uprostřed. Viz obr.


---
IMG_2361.jpeg Snímek obrazovky pořízený 2022-08-29 09-24-26.png
---

Místní Pravidla hřiště viz celé znění: https://www.alfredov.cz/golf/hriste/mistni-pravidla/ , vypichuji část, která se toho možná (?) týká, ale ne jistě.

---
Snímek obrazovky pořízený 2022-08-29 09-26-23.png
---

Jak byste řešili situaci, kdyby jste v tomto případě skončili v těch růžích? Je to půda v opravě, nebo není - resp. jsou růže keř? :) Ono je to dost na pytel i tak, protože případný drop do bunkeru na jednu hůl z toho dělá i tak dost obtížnou ránu, pokud máte růže těsně před sebou.

Úplně tomuto designovému prvku herně nerozumím.
 
O víkendu jsem hrál turnaj v Alfrédově. 18j je poměrně krátký třípar přes vodu, vyjmajiného ze strany hlídaný bunkerem s ozdobným ostrůvkem růží uprostřed. Viz obr.


---
Zobrazit přílohu 32483Zobrazit přílohu 32484
---

Místní Pravidla hřiště viz celé znění: https://www.alfredov.cz/golf/hriste/mistni-pravidla/ , vypichuji část, která se toho možná (?) týká, ale ne jistě.

---
Zobrazit přílohu 32485
---

Jak byste řešili situaci, kdyby jste v tomto případě skončili v těch růžích? Je to půda v opravě, nebo není - resp. jsou růže keř? :) Ono je to dost na pytel i tak, protože případný drop do bunkeru na jednu hůl z toho dělá i tak dost obtížnou ránu, pokud máte růže těsně před sebou.

Úplně tomuto designovému prvku herně nerozumím.
Je otázka, zda je pod růžemi mulčovací kůra, z fotky to není dobře poznat. Pokud ano, splňuješ podmínky místního pravidla a v takovém případě spouštíš na nejbližší místo úlevy v poli, tzn. mimo bunker - pravidlo 16.1b.

Pokud tam ta kůra není (nebo alespoň její zbytky), tak jedině hrát a nebo nehratelný míč (1. zpátky, 2. dvě hole (ale ne do bunkeru), 3. linie dozadu).
 
Upraveno:
Ta oblast s růžemi by neměla být bankr, ale pole. A v tom případě by u dropu na 2 hole měl zůstat míč v této oblasti ( nesměl by se dropovat do bankru ). Je to ale fakt dost nešťastný designový prvek...
 
Ta oblast s růžemi by neměla být bankr, ale pole. A v tom případě by u dropu na 2 hole měl zůstat míč v této oblasti ( nesměl by se dropovat do bankru ). Je to ale fakt dost nešťastný designový prvek...
Jasne, jsem debil, na 2 hole s nehratelnym musis zustat na ostruvku. @requo prosimte oprav to v me odpovedi, at to nekoho nezblbne.

EDIT: Jeste to slo opravit, tak jsem to udelal.
 
Díky oběma - @mkopcak, @wasp. Pod růžemi byla kůra. Takže v tomto případě i když ty růže nejsou keř, tak bych to tak bral.👍
 
Díky oběma - @mkopcak, @wasp. Pod růžemi byla kůra. Takže v tomto případě i když ty růže nejsou keř, tak bych to tak bral.👍
Jestli se opravdu dá z toho ostrůvku dostat beztrestně a ještě mimo bankr ( zdá se, že ano ), tak je to opravdu strašná zhovadilost... Důvodů je mnoho. Hráč, který trefí střed bankru je vlastně odměněn free dropem. Růže sice asi keř je, ale definovat půdu v opravě pomocí mulčovací kůry něco, co roste nad ní, je neobvyklé. Obvykle bývá v tomto případě úleva jen od míče, jež leží na mulčovací kůře. Pokud tu kůru zapomenou navést, je po úlevě... No a co ty kameny po obvodu ostrůvku. Když míč skončí v písku a překáží ve švihu, je to závada? Podle místních pravidel asi ne. Chytrý hráč se pak ale bude snažit vymyslet ránu tak, aby při ní stál na ostrůvku. Pokud ji vymyslí a zdůvodní ( to by zas tak složité z bankru být nemělo ), tak se beztrestně vydropuje ven... Podle mne by se to mělo řešit tak, že ostrůvek je kompletně nedílnou součástí hřiště ( část pole ) bez možnosti beztrestné úlevy a ideálně v kombinaci s tím, že se růže zlikvidují a na ostrůvku zůstane jen strom a tráva....
 
že se růže zlikvidují a na ostrůvku zůstane jen strom a tráva....

Fotka je z blbého úhlu, strom tam není (i když to tak vypadá), ten je až mimo bunker - je to v nákresu vidět jeho umístění na plánku jamky. Na ostrůvku jsou jen růže. Omlouvám se, při pořizování rychlé fotky mě to nenapadlo, že to pak shodou okolností bude v zákrytu.

O to víc mně to štve, u hezkého starého stromu bych to asi i pochopil, že se nedával pryč, ale takhle ten ostrůvek tam je podle mě jenom k vzteku. A k spoustě nejasností, co s tím - zbytečným.
 
A tyhle věci, se třeba neřeší při normování nebo nějaké jiné "certifikaci" hřiště? Že by se na to upozonil resort, že to není úplně přehledné nebo nevím co.
 
O to víc mně to štve, u hezkého starého stromu bych to asi i pochopil, že se nedával pryč, ale takhle ten ostrůvek tam je podle mě jenom k vzteku. A k spoustě nejasností, co s tím - zbytečným.
My jsme tohle přesně udělali na 2ce za greenem, když se tam dodělával bunker. Byl tam krásný vzrostlý strom, proto jsme kolem něj nechali ostrůvek, byť to není zrovna šikovné řešení. Viděl jsem řadu pozic, kdy to prostě bylo na hovňouse. Ale vypadá to, že ten strom stejně chcípne, takže se to nakonec vyřeší samo.

A tyhle věci, se třeba neřeší při normování nebo nějaké jiné "certifikaci" hřiště? Že by se na to upozonil resort, že to není úplně přehledné nebo nevím co.
Od normovací komise samozřejmě dostaneš doporučení, ale po hřištích existuje taková spousta blbostí a nesmyslů, že by se lidi z ČGF zbláznili. Mnohdy majitel/ provozovatel na něčem trvá, atd. Krásným příkladem bylo po mnoho let křoví na Bitozevsi mezi 1. a 2. jamkou a 5kou dole pod kopcem. Z jedné strany to byla voda, z druhé aut. A teď si vyber...
 
Takova Augusta po cesku, nadhera:rolleyes: . Pravidlove je to usmevny podobne.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom