Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

O co hrát

premet

Aktivní člen
Jméno
Přemek
Přijmení
Hošek
Klub
Kořenec
HI (HCP)
54
Zdravím delší dobu přemýšlím o co s kolegy ve flightu hrát. Myslím jak nastavit výši sázky na jamku či hru? Naturálie se blbě vybírají už teď počet panáků za nepřekročení dámských odpališť se limitně blíží bedně alkoholu. A peníze nevím jak nastavit výši aby to nebyl hazard, fakt nechci obírat či být obírán kamarády o peníze a naopak zase přijít o ten násobený pocit výhry.

Jaká je vaše zkušenost či praxe.

A podotázka jaká je vaše nejoblíbenější golfová hra ve flight (třeba i tříčlenném)
 
Zdravím delší dobu přemýšlím o co s kolegy ve flightu hrát. Myslím jak nastavit výši sázky na jamku či hru? Naturálie se blbě vybírají už teď počet panáků za nepřekročení dámských odpališť se limitně blíží bedně alkoholu. A peníze nevím jak nastavit výši aby to nebyl hazard, fakt nechci obírat či být obírán kamarády o peníze a naopak zase přijít o ten násobený pocit výhry.

Jaká je vaše zkušenost či praxe.

A podotázka jaká je vaše nejoblíbenější golfová hra ve flight (třeba i tříčlenném)
Můžete hrát o peníze, které budete dávat do společného "fondu" ze kterého si na konci sezóny něco koupíte. Například když hrajete pravidelně ve 4, tak na konci roku to dá třeba na 4 feečka. Kdo bude furt prohrávat, tak bude platit nejvíc a naopak ten, co bude hrát dobře a platit skoro nebude, tak na konci roku bude mít feečko víceméně zdarma.
 
My s kamarádama hrajeme o pití po hře - není to nic dramatického protože většinou všichni autem (ikdyž někdy raketa), buďto platí vše nejhorší nebo nejhorší 2/3 a předposlední 1/3...nedat červený je separé za kávu/pivo/limo....nějaký čas jsme vybírali 10 Kč od každého do společného banku na birdie na nejkratším 3paru, ale teď to nějak vyprchalo, prostě ho často někdo dal a nebyla to taková sranda :D
Podotázka - 3členný flajt hrajeme nejlepší má 2 body, druhý 1 bod a třetí nic, popř. se půlí součet v případě rovnosti...ve čtyřech hrajeme většinou 2 vs. 2 a bod za best, součet za bod, birdie extra bod a na 3parech piňu - kdo je nejblíže fangli a dá par další bod...
ale nejdůležitější je najít kafku, abys nemusel platit ;)
 
@Jerry blahé paměti vymyslel dle mého ideální variantu - hrát o 5 Kč, ale těch 5 Kč mít vždy v kapse a po každé jamce férově proplácet. Tzn. máš v kapse cca 50 Kč v pětikorunách, cítíš váhu těch peněz a zároveň to není obnos, který tě jakkoli mrzí či zruinuje. Když se ti ale daří, jsi schopen na 3 spoluhráčích vyhrát cca 200 Kč/ 18 jamek, což ti oběd zaplatí. A variant hry je mnoho, já mám nejradši týmovku 2 proti 2ma, kde:

1. Zajistíš odpovídající počet ran k dobru každému hráči dle jeho HCP, aby byla hra prostě fér.
2. Nejnižší skóre na jamce - 5 Kč
3. Nižší součet ran daného týmu na jamce - 5 Kč
4. PAR - 5 Kč
5. BIRDIE - 10 Kč,....
6. Longest na PARu 5 - 5 Kč
7. Nearest na PARu3 - 5 Kč
8. Jamka 9 a 18 se hrají o dvojnásobek

Je-li to hráčům málo, lze povolit flekování a to např. jen po všech drivech nebo po každé ráně, atd. Dá trochu práce to celé evidovat, ale dělal jsem to mnohokrát a zas taková řehole to není. A dává to hře skutečně velmi hecový náboj, @honza62 by mohl vyprávět:-D.
 
@Jerry blahé paměti vymyslel dle mého ideální variantu - hrát o 5 Kč, ale těch 5 Kč mít vždy v kapse a po každé jamce férově proplácet. Tzn. máš v kapse cca 50 Kč v pětikorunách, cítíš váhu těch peněz a zároveň to není obnos, který tě jakkoli mrzí či zruinuje. Když se ti ale daří, jsi schopen na 3 spoluhráčích vyhrát cca 200 Kč/ 18 jamek, což ti oběd zaplatí. A variant hry je mnoho, já mám nejradši týmovku 2 proti 2ma, kde:

1. Zajistíš odpovídající počet ran k dobru každému hráči dle jeho HCP, aby byla hra prostě fér.
2. Nejnižší skóre na jamce - 5 Kč
3. Nižší součet ran daného týmu na jamce - 5 Kč
4. PAR - 5 Kč
5. BIRDIE - 10 Kč,....
6. Longest na PARu 5 - 5 Kč
7. Nearest na PARu3 - 5 Kč
8. Jamka 9 a 18 se hrají o dvojnásobek

Je-li to hráčům málo, lze povolit flekování a to např. jen po všech drivech nebo po každé ráně, atd. Dá trochu práce to celé evidovat, ale dělal jsem to mnohokrát a zas taková řehole to není. A dává to hře skutečně velmi hecový náboj, @honza62 by mohl vyprávět:-D.
To flekování je boží to zkusím ale to jde asi jen v týmech a bez vyrovnání HCP by to asi ani nešlo :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom