Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Novým šéfredaktorem Golf Digest C&S je Andrej Halada, chce zviditelnit českou scénu

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Novým šéfredaktorem Golf Digest C&S je Andrej Halada, chce zviditelnit českou scénu

Novým šéfredaktorem české verze amerického golfového časopisu Golf Digest se stal golfový
publicista a historik Andrej Halada. Časopis chce posílit o větší počet témat z českého golfového
prostředí.


Andrej Halada se stal šéfredaktorem Golf Digest C&S na počátku letošního roku. První číslo roku
2023, které vychází nyní na počátku února, již vznikalo pod jeho vedením.

„Naším cílem je udržet vysokou úroveň časopisu a přidat zároveň více témat z českého prostředí,“
říká Halada. „Chtěli bychom sledovat dění nejen na české sportovní golfové scéně, kde se především
ženám daří, ale mapovat domácí golf v co nejširším záběru. Tedy například články týkající se českých
hřišť, ekonomiky jejich provozu, vztahu s ekologickou problematikou atd. Zkrátka nepřijde ani
rekreační golf a témata s ním spojená.“

0.jpeg


Andrej Halada vystřídal ve funkci Robina Drahoňovského, který časopis vedl předchozích osm let.
V minulosti Halada působil jako novinář v týdenících Mladý svět a posléze Reflex, pracoval také v TV
Public, s Golf Digest C&S intenzivně spolupracoval již od roku 2015. Golfu se věnuje od roku 2004, je
rovněž autorem tří knih s touto tematikou: Golf křížem krážem po Česku (2008), Golfová hra
v proměnách času (2017) a především reprezentativní čtyřsetstránková publikace Český golf. Historie
od roku 1990 do současnosti (2022).

Hned v prvním letošním čísle Golf Digest C&S najde čtenář velkou porci článků o domácím golfovém
dění. Jedním z hlavních článků je sedmistránkový materiál „Narodila se v Marsu i v Klánovicích“, který
připomíná letošní 30. výročí založení České golfové federace. Článek obsahuje i unikátní listiny,
prezenční podpisové archy všech účastníků konference, na které byla ČGF dne 27. února 1993
založena.

Dalším článkem je obsáhlý rozhovor „Legendární Karel“. Někdejší dlouholetý šéf sportovně-technické
komise České golfové federace Karel Vopička zde hovoří nejen o situaci po roce 1990, ale vyjadřuje se
i k dnešnímu stavu. „Cesta registrací všech hráčů už není aktuální, organizovanost všude ustupuje
jisté volnosti a možnosti výběru,“ říká Vopička. Vzpomíná i na dobu před rokem 1989 a na to, kdo
z tehdejších hráčů spolupracoval s StB: „Nebylo jich mnoho, ale v každém klubu se vědělo, před kým
se může hovořit otevřeně a před kým ne. V některých případech se po zveřejnění svazků skutečně
potvrdilo, že donášeli.“

Vedle českých materiálů nadále zůstává stěžejním prvkem Golf Digest C&S část, která je přebírána
z americké verze časopisu (vychází již od roku 1950). V letošním prvním čísle jde například o články
věnované souboji americké série PGA Tour se saúdskoarabskou LIV Golf, čtenář zde ale najde i
unikátní reportáž z turnaje, který se odehrál na nejvýše položeném golfovém areálu světa, na hřišti
Mustang v nepálském Lo Manthangu ve výšce 4 645 metrů nad mořem

---

0-1.jpeg 0-2.jpeg

0-3.jpeg 0-4.jpeg


Zdroj: https://www.golfdigest.cz/
 
Můj čistě osobní názor, podložený pouze pocitem čtenáře a rekreačního hráče:
GD jsem začal odebírat a golf sledovat v době, kdy byl šéfredaktorem Čeněk Lorenc ( osobnost, kterou dodnes považuju za top golfového žurnalistu a tv komentátora u nás ). Je to něco málo přes 15 let, což bylo období rozkvětu golfu v ČR. Časopis byl super! Po odchodu ČL z funkce šla úroveň rapidně dolů a já jsem odběr zrušil. Občas jsem si nějaké to číslo koupil pouze na stánku. Nedokážu objektivně posoudit vliv šéfredaktora na kvalitu, ale po několika letech působení R. Drahoňovského jsem předplatné obnovil, protože jsem zjistil, že je GD opět tam, kde jsem si ho představoval. V každém vydání bylo co číst a některé články byly famózní! Například reportáž o vítězství Jordana Spietha na The Open z roku 2017 považuju za nejlepší text, jaký jsem na GD četl. Nevím, ale v průběhu roku 2022 jsem si uvědomil, že už to zase není ONO! A vida! Přichází změna.
A. Halada byl nějakou dobu zástupcem šéfredaktora. Jeho články čtu rád, znám ho osobně a jeho kniha Český golf je skvělá! Obsahové zaměření na náš golf vítám a přeju mu, ať se daří!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom