Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Novinka: MojeHry - editace hry po jedn. jamkách

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Novinka: MojeHry - editace hry po jedn. jamkách

Na základě diskuse ve vlákně Přidat k evidenci hry jamky (rány na jamkách)? (nyní již uzamčeno) je připravena část poptávané funkcionality. Jedná o zadávání výsledků po jednotlivých jamkách, s nadále zachovanou možností zadávat údaje jen celkově (tedy jak doposud).

Stručně pro zájemce, jak na to: Při evidenci hry má každý možnost si zvolit, jestli hru zadá jako doposud se celkovým skórem (nebo úplně bez ran jen pro "čárku" návštěvy hřiště) nebo nově po jednotlivých jamkách. Při zadávání nebo editaci hry je potřeba kliknout na příslušné zaškrtávátko, zobrazí se počet řádku rovný zadanému počtu jamek, který je možné upravit. Řádky je potřeba následně vyplňovat zleva do prava, tedy nejprve par, potom počet ran... atp. Po devíti nebo 18 řádcích (jamkách) jsou kontrolní součty, podobně jak na klasické skórce. Na konci celkový součet. Jakmile vyplníte, pravděpodobně bude dole svítit červený trojúhelníček - "chyba". To značí, že nejsou vypočtené hodnoty v souladu s celkovými hodnotami v polích níže (kde byste to vyplnili, pokud byste zadávali celkové skóre). To napravíte kliknutím na tlačítko "Nahradit hodnoty" -> které tyto hodnoty tam dosadí (při nové hře) / přepíše (při editaci dřívější hry). Nezapomeňte pak hru dole uložit!

Ve výpisu her pak ve sloupci s ranami (viz screen) uvidíte nově vlaječku jamky - prázdná pro zadané "jen celkové skóre", červenou pro zadané skore po jamkách, ale kde není soulad s celkovým skorem (vhodné opravit) a konečně zelená vlaječka - zadané skore po jamkách i celkové skóre a vše je v souladu.

Viz screeny (napoví asi víc):

obrázek 2.jpg obrázek 3.jpg obrázek 6.jpg

Automaticky zapnuto všem, kdo nechce, může si individuálně v Nastavení vypnout:

obrázek 1.jpg

Klasických pár užitečných poznámek, které ušetří případné nejasnosti:
  • nadále je zachováno a bude zachována možnost zadávat skore, tak jako doposud. Pro tyto uživatele se jen malinko změnilo pořadí některých prvků v zadávacím formuláři. Je možné to využívat i hybridně, tzn. někde jen celkové skore, někde podrobně po jamkách
  • jednotlivé řádky je možné vyprázdnit kliknutím na malé x na začátku řádku, na vyprázdnění všeho pak slouží odkaz "Vyprázdnit vše" dole pod formulářem
  • je za tím docela dost kontrol, které se snaží být nápomocné - např. že nejde zadat více parů, než je celkový počet ran. Ale je možné, že při nějakém postupu může nějaká kontrola nefungovat správně, dejte mi pak please vědět
  • "mezikrok" v podobě tlačítka "Nahradit hodnoty" je tam cíleně, nenahrazují se čísla průběžně - zlobilo to s tou koncepcí jen celkove skore/versus podrobné skore a při budoucím zpětném doplňování to při první jamce nesmaže celkové hodnoty, ale umožní nějakou další kontrolu, jestli jsem se někde neuklikl
  • vzhled formuláře je dělán v nudlovitém tvaru - aby to šlo i v tomto případě nějak rozumně (rozuměj stejne) a kompletně ovládat i na většině chytrých telefonech i na výšku
  • Hodnota "Sand" - je myšlena v tuto chvíli jako trefený bunker na jamce, vím, občas bývá i počet trefených bunkerů, ale tady písek na jamce. Tady je možné, že se to časem ještě upraví - moc mě nenapadá, jak aby byla splněna podmínka: bunker ve hře, u grýnu, počet atp, aby to dávalo nějaký smysl jak z hlediska jednoduchosti zadání, tak i vizuálu, který má nějaká omezení...
  • při kopírování hry pro zadání nové se kopírují i PARy jednotlivých jamek
https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra

Co v tuto chvíli není a budu dodělávat postupně následně:
  • šablony hřišť - prozatím nejsou "šablony hřišť", tzn. je nutné zadávat pary jamek buď pomocí kopií svých předchozích her, nebo ručně vypisovat. Pro hry v číselníku (tzn. české a slovenské) uvažuji, že by bylo převyplněno, možná i včetně variant devítek. S možností individuální úpravy. Nebo možná nějak jinak - je to poměrně oříšek pro následné vyhodnocování: protože x hřišt se hraje v nějakých kombinacích, v zimě se hrají "náhodné" i neznormované devítky, či třeba 12 j atp. A pak do toho zahraniční hřiště... o napojení na jakokoli DB v tomto neuvažuju, vyjma nutnosti licence je tam problém s aktualizací, časovými řezami a neřeší to samo o sobě tu možnost "volnosti", změn a vlastního hřiště (případně zkráceného). Toto ale je další v pořadí.
  • statistiky z jednotlivých jamek - prozatím není, bude se jedna o samostatné statistiky mezi herními statistikami celkovými a statistikami nákladů vyhodnocující hru na 3/4/5 parech, první versus druhá devítka atp, plus pravděpodobně nějaká forma hry na daném hřišti, nej jamky, nejhorší jamky => což souvisi s předchozím bodem, pro to vyhodnocování je potřeba vzít v potaz a pravděpodobnost, že se jedná o stejné hřiště ve stejné skladbě jamek. Pro ty, co budou vyplňovat hry jen celkově, nebude tato část dostupná, resp. bude prázdná - ale současné statistiky jim fungovat budou i nadále. Proto to rozdělení celkové/po jamkách. Nesouvisí ale už přímo se zadáváním - nebrání mu, je to "jenom" zpravidla kontingenční interpretace již zadaných dat.
  • eklektik/golfová výzva -> viz předchozí dva body: taky k tomu dojde, bude vyplňován automaticky na základě vyplněných jamek (budu řešit až později)
  • export zadaných údajů - časem pro archivaci ano, hromadný import - prozatím ne, později snad, bude-li využíváno (na to nemám teď už kapacity)
Závěrem: Pokud naleznete nějakou chybu, nebo něco nejasného, ptejte se a pošlete mi ji sem nebo pomocí SZ. Zadávání nových her po jamkách by mělo být tímto v podstatě bez problému funkční i s plně ručním zadáváním, budoucí šablony parů hřišť ušetří pak už jen chvilku.

Tak, ať dobře slouží. 🍹🍻 ;)
 
Upraveno:
Vypada to super - zacnu to zadavat (doufam, ze se hodnoty k jamkam nactou pri kopirovani hry :) )

Kopírují se jen PARy. Zbytek ne. Měl by se kopírovat i zbytek? Obecně nemám dobrou zkušenost s předvyplňováním údajů, které se pravidelně mění - příliš velká chybovost v zadání, zvlášť u složitějších formulářů, kde je hodně údajů pohromadě vidět najednou.

Uz chybi posledni vec - jestli rana byla doleva, doprava, gagarin

Nevím, přemýšlel jsem o tom, je to skutečně k něčemu dlouhodobě užitečné v našem obecném pojetí? Nestačí jen ten FIR?
 
Upraveno:
A když už to řešíme a když jsme v tom pilotním provozu a seznamování, můžete mi někdo dát nějakou zpětnou vazbu k tomu SAND? Resp. jak to optimálně případně řešit jinak, pokud toto nevyhovuje?

Hodnota "Sand" - je myšlena v tuto chvíli jako trefený bunker na jamce, vím, občas bývá i počet trefených bunkerů, ale tady písek na jamce. Tady je možné, že se to časem ještě upraví - moc mě nenapadá, jak aby byla splněna podmínka: bunker ve hře, u grýnu, počet atp, aby to dávalo nějaký smysl jak z hlediska jednoduchosti zadání, tak i vizuálu, který má nějaká omezení...

:) :up:
 
@alda: zkus to pomocí kopie předchozí hry, pak by se měla definice paru, pokud na zdroji, který kopiruješ, byly pary vyplněné, měla doplnit. Mělo by to fungovat nezavisle na tom, jestli se jedná o hřiště z číselníku, nebo "ručne zadané". Prosím, vyzkoušej - jestli nefunguje, tak je to chyba a počátkem týdne opravím.

Zatím nejsou nikde uloženy centrálně definice "parů", tento týden jsem trochu víc zahlcen prací, ale příští týden už bych nějaký čas najít k tomu měl - aby to bylo trochu lepší. Zatím myslím, že u českých znormovaných hřišť je doplním všude centrálně s možností změny (doplním do číselníku) u zahraničních zkusím vymyslet, jak je ručně dotáhnout i z jiných her i bez pomoci kopie. Ale ta kopie by fungovat měla už teď.

Dej mi prosím vědět, jestli ty kopie ti fungují nebo ne?
 
Tak jsem to vyzkousel pomoci kopie, preneslo to definici paru jamek ale ne tech par paru co jsem mel :)

:) prima. A tak to vyhovuje, nebo ne? Resp cíleně tam není přenášení ničeho jiného, než definice paru? Mělo by i něco jiného? nemám s tím přenášením všeho, co se mění při každé hře, dobrou zkušenost. Pak se to při opravě zapomíná změnit - přehlédne se.
 
Upraveno:
statistiky z jednotlivých jamek - prozatím není, bude se jedna o samostatné statistiky mezi herními statistikami celkovými a statistikami nákladů vyhodnocující hru na 3/4/5 parech, první versus druhá devítka atp, plus pravděpodobně nějaká forma hry na daném hřišti, nej jamky, nejhorší jamky => což souvisi s předchozím bodem, pro to vyhodnocování je potřeba vzít v potaz a pravděpodobnost, že se jedná o stejné hřiště ve stejné skladbě jamek. Pro ty, co budou vyplňovat hry jen celkově, nebude tato část dostupná, resp. bude prázdná - ale současné statistiky jim fungovat budou i nadále. Proto to rozdělení celkové/po jamkách. Nesouvisí ale už přímo se zadáváním - nebrání mu, je to "jenom" zpravidla kontingenční interpretace již zadaných dat.

Toto je aktuálně rozpracováno a zpřístupnil jsem všem k využití tuto část - alespoň kousek to už ukazuje. Tak pro zájemce zatím takto částečně:

Kdo používáte zadávání her resp. skóre po jednotlivých jamkách, nově máte dostupnou část věnovanou sledování této části "jamkových" statistik. Dostanete se na ní kliknutím v horní části na modře podbarvený button "míčku", viz screen. Cíleně je to odděleno od celkových statistik - zaprvé z výkonnostních důvodů aplikace a za druhé - aby se to obsahově a hodnotově nemíchalo s těmi celkovými statistikami, protože i na dále je a bude zachován duální provoz. Tzn. je možno zadávat hry jak jen s celkovým skóre, tak i po jednotlivých jamkách. Funkionalita je podobná, jako jinde... tzn. i nad těmito statistikami funguje filtrování nad vstupní množinou dat pro vyhodnocení. Lze tedy vybrat např. i jedno konkrétní hřiště atp.

POZOR: Do těchto statistik vstupují pouze tzv. započítané hry, které mají vyplněné skóre po jednotlivých jamkách.

Pro představu screen:

jamky statistika.png


Počítám s tím, že to budu během následujících dnů trochu ještě rozšiřovat. Konečně už bych měl mít malinko pracovně volněji. Když vás k tomu něco napadne, sem s tím.

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra
 
Upraveno:
Michale, to je pecka!!! 👏🎩
Vlastně ne, protože teď si tam musím naházet 62 loňských her po jamkách... 😂🤦‍♂️
A k tomu mám dotaz.
Je složitý, aby se po zadání nové hry do mGolfu a zvolení hřiště, automaticky natáhly pary jamek k jednotlivým jamkám? Abych vyplňoval jen můj počet ran, patů... Já vím, jde o jeden klik navíc, ale 62 x 18 = 1116 kliků. ;)
Jestli už jsi někde na tohle odpovídal, tak se omlouvám, nezachytil jsem.
Jinak to mám zatím bez výhrad, je to skvělý! 👌
 
Malá novinka k podrobnému zadávání: podrobně a automaticky
U podrobného zadávání skóre po jamkách nově automatické dosazování celkových hodnot do výsledného skóre za hru (doposud bylo na tlačítko).

U podrobného zadávání skóre po jamkách bylo nutné kliknout na tlačítko "Nahradit hodnoty", aby se doplnily součtové hodnoty do "celkových". Tento mezikrok by již neměl ve většině případů být nutný, trochu jsem to předělal. Tedy aktuálně: pokud máte zapnuto zadávání podrobné, tak automaticky by se měly rovnou vypočítávat a dosazovat i celkové hodnoty. Poznáte to tak, že u tlačítka "Nahradit hodnoty" svítí "OK" (což je indikátor kontrolního součtu). Pokud by tam svítilo slovíčko "CHYBA", tak je potřeba na to tlačítko "Nahradit hodnoty" kliknout ručně. Doplnil jsem tam i vysvětlující text. Nezapomeňte po jakékoli úpravě dole "Uložit změny"!

Snímek obrazovky pořízený 2022-03-28 15-13-50.png

PS: Přivedli mě k tomuto update @mkopcak a @Guarneri. Pánové, díky!

Proč to bylo ručně a na kliknutí? Primárně pro dodatečnou editaci hry, kdy jsem se obával, že by se vymazalo celkové skóre, co člověk chce zpětně doplnit po jednotlivých jamkách. Na druhou stranu - to asi je méně častý scénář a taková editace vyžaduje, aby někde jinde to celkové skóre měl člověk poznamenáno, takže k nenapravitelné chybě by dojít nemělo.

Upravený script by se měl načíst samostatně každému do 24 hodin, případně prosím refresh se znovunačtením, či ctrl+f5 atp. Kdyby někomu při nějakém scénáři se to chovalo NEpředvídatelně, dejte mi prosím vědět. Je úplně klidně možné, že jsem to někde neošetřil správně.
 
Upraveno:
A k tomu mám dotaz.
Je složitý, aby se po zadání nové hry do mGolfu a zvolení hřiště, automaticky natáhly pary jamek k jednotlivým jamkám? Abych vyplňoval jen můj počet ran, patů... Já vím, jde o jeden klik navíc, ale 62 x 18 = 1116 kliků. ;)
Jestli už jsi někde na tohle odpovídal, tak se omlouvám, nezachytil jsem.

Mám to nějak rozpracované. Ale je v tom několik technických/věcných oříšků, které se mi nedaří zatím rozlousknout. Především řeším problém s tím, že jedno hřiště může mít x variant. Ono není asi problém nabídnout nějaký standard - klasickou normu a u toho zůstat, ať si případnou individualitu každý pak dopíše ručně. Ale je to pitomý. Např. Hostivař - ten se v zimě chodil: 16j, 12j a 11j. (bez dvojky a trojky). Takže přemýšlím o nějakém smysluplném řešení - toho, co člověk měl už vyplněno jednou. Ale asi to dopadne stylem klasická norma a pokryje to jen ty nejčastější případy.

Což se trochu nehodí obecně pro zpětné doplňování, zvlášť, když se norma změnila.

Takže zatím tak. Ale něco mě napadne. Pracuju na tom.
 
Upraveno:
Novinka: Dokončeny statistiky PAR 3 / 4 / 5

V návaznosti na příspěvek jsou aktuálně dokončeny statistiky pro PAR 3 / 4 / 5 v případě podrobného zadání hry. V platnosti je tento text z minula, tak ho zkopíruji:

---
Kdo používáte zadávání her resp. skóre po jednotlivých jamkách, nově máte dostupnou část věnovanou sledování této části "jamkových" statistik. Dostanete se na ní kliknutím v horní části na modře podbarvený button "míčku", viz screen. Cíleně je to odděleno od celkových statistik - zaprvé z výkonnostních důvodů aplikace a za druhé - aby se to obsahově a hodnotově nemíchalo s těmi celkovými statistikami, protože i na dále je a bude zachován duální provoz. Tzn. je možno zadávat hry jak jen s celkovým skóre, tak i po jednotlivých jamkách. Funkionalita je podobná, jako jinde... tzn. i nad těmito statistikami funguje filtrování nad vstupní množinou dat pro vyhodnocení. Lze tedy vybrat např. i jedno konkrétní hřiště atp.

POZOR: Do těchto statistik vstupují pouze tzv. započítané hry, které mají vyplněné skóre po jednotlivých jamkách.
---

1.png 2.png

Z těchto statistik se orientačně dozvíte:

  • Celkový pohled (viz výše screen 1)
    • graficky vývoj hry na PAR 3 / 4 / 5 po měsících
    • 2x sumární tabulka po letech:
      • Rány na PAR 3 / 4 / 5
      • Paty PAR na 3 / 4 / 5
  • Podrobnější pohled (viz výše screen 2)
    • vždy dva grafy pro PAR 3 / 4 / 5
      • Rány + Paty
      • double, bogey, par, birdie... na PAR 3 / 4 / 5
    • Nej hřiště - seřazená hřiště, kde na daných jamkách je nejméně ran na PAR 3 / 4 / 5
Pricipiálně lze z toho poměrně hezky odvodit, které jamky dle PARu patří mezi silnější nebo slabší stránky. Dalším případným statistikám na základě zadaných dat se nebráním, prosím v takovém případě o podněty. Stejně tak pls. report, pokud to neukazuje někde něco správně - mohl jsem nějakou kombinaci dat přehlédnout. Ať dobře slouží.

Pro pořádek připomínám, že je možné i nadále zadávat své hry pouze s celkovým skórem. Případně i volit duální provoz - něco celkově, něco podrobně. :)
https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra

---
V této části mi dále chybí postupně dořešit šablony hřišť pro případnou zpětnou editaci, vyhodnocení eklektiku a export dat pro zálohu.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom