Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

NOVÉ: 19.jamka jako "mobilní APP"

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
NOVÉ: 19.jamka jako "mobilní APP" - volitelně ;)
Určeno pro chytrá mobilní zařízení.

Technická aktualizace fóra na verzi 2.2.13 přinesla vyjma opravy různých bezpečnostních slabin a nějakých kosmetických úprav i jednu poměrně zajímavou dlouho očekávanou funkcionalitu (komunitou provozovatelů této platformy fóra) a to podporou pro nativní webovou aplikaci nejenom pro Android, ale konečně i pro iPhone (resp. pro iOS od Apple obecně). Od iOS verze 16.4 je konečně zaintegrována dostatečná podporu push notifikací i pro iOS zařízení. Na Androidu to už nějakou chvíli fungovalo, konečně dostatečně obstojně i na Jablku.

Stručné technologické okénko: Technologie PWA jsou "Progresivní webové aplikce". Progresivní webové aplikace jsou webové aplikace, které vypadají a načítají se jako běžné webové stránky. Navíc ale nabízí funkce běžně dostupné pouze nativním aplikacím, např. práci offline (v případě 19.jamky nedává smysl), push notifikace (to jsou takové ty různé notifikace zobrazující se mimo web) atd. PWA tak kombinují flexibilitu webu s možnostmi aplikací. Velmi zjednodušeně pro mobil: Můžete si z webové stránky udělat samostatnou ikonku např. na HomePage a ona se bude chovat, jako aplikace... svítící ikonky notifikací, při nastavení upozornění třeba i notifikace na uzamčenou obrazovku atp. Ovládání v případě 19.jamky je obdobné, jako na webu (děje se automaticky). Ano, nejedná se o klasickou aplikaci, ale je to určitý kompromis nezávislý na platformě a poměrně výrazně šetřící nejenom lidské, ale i finanční a časové zdroje - nemusí se pro každou platformu programovat, optimalizovat a neustále udržovat její samostatná verze. :)

Jak na to?

0. Aktualizujte nejprve svůj android/iOS na nejnovější verzi. :) A pak...

Android:
  1. V zařízení Android otevřete Chrome.
  2. Přejděte na web https://www.19jamka.cz
  3. Klepněte na Nainstalovat / Install. (v příkazovém řádku, případně pod menu stránky tři tečky... atd.)
  4. Postupujte podle pokynů na obrazovce.
iOS:
  1. V zařízení iOS otevřete Safari.
  2. Přejděte na web https://www.19jamka.cz
  3. Klikněte na ikonu Sdílet nebo "Více možností"
  4. Zvolte volbu "Přidat na plochu"/"Add to Home screen"
a pak společně:

5. Po kliknutí na ikonku se budete muset pravděpodobně přihlásit na Jamku podle svých standardních přihlašovací údajů.
6. Ikonka jako APP je už funkční, následně si ale budete muset na mobilu "v aplikaci" povolit PUSH NOTIFIKACE v nastavení! Bez toho nebudou fungovat ta chytrá čísílka u ikonky a další chytré notifikace (což může být pro někoho ale také žádoucí).

push.png

Tím se aktivuje upozornění, podobné zvonečku (číslíčko), pokud chcete i nějaké chytré zprávy podobně jako z jiných sociálních sítí, tak si naťukejte na stejné nastavovací stránce jaké. PUSH notifikace se celkově zapínají individuálně pro každé zařízení - tzn. na mobilu, tabletu to můžete mít rozdílně atd.

---
No a nakonec to vypadá nějak takhle:

IMG_3593.jpeg IMG_3594.jpeg

PS: Mám to otestované jen na několika zařízeních, takže bude možná potřeba trocha trpělivosti, než se to podaří uspokojivě nastavit. A klasicky, kdyby něco nešlo, dejte vědět, koukneme na to. :up:
 
Upraveno:
Spuštění OK, notifikace povoleny - načetlo mi to automaticky přihlašovací údaje :eek:;)
Potvrzuji, stejný stav. Michale, perfektní, díky!
Jen jsem v mobilu chvilku hledal ty notifikace, tak si dovolím screeny pro lamy, jako jsem já. 😂
A samozřejmě jsem si dal apku 19.jamky hned vedle Záchranky, protože golf a volání "rychlý" spolu dost souvisí... 😂
 

Přílohy

  • Screenshot_20230522_214702.jpg
    Screenshot_20230522_214702.jpg
    101 KB · Zobrazení: 88
  • Screenshot_20230522_214857.jpg
    Screenshot_20230522_214857.jpg
    67,7 KB · Zobrazení: 79
  • Screenshot_2023_0522_215148.jpg
    Screenshot_2023_0522_215148.jpg
    84,8 KB · Zobrazení: 85
Potvrzuji, stejný stav. Michale, perfektní, díky!
Jen jsem v mobilu chvilku hledal ty notifikace, tak si dovolím screeny pro lamy, jako jsem já. 😂
A samozřejmě jsem si dal apku 19.jamky hned vedle Záchranky, protože golf a volání "rychlý" spolu dost souvisí... 😂
🤣🤣🤣
IMG_1018.png
 
nebudou fungovat ta chytrá čísílka u ikonky
Tak hlásím, že čísla u ikonky se mi nezobrazují, ale nahoře v notifikační liště se mi oznámení ukazuje. 🤔
 
Je mi to líto Michale @requo , ale mě to prostě nejde do toho mého telefonu nainstalovat 😢😢 Zkoušel jsem to všelijak, ale ta moje malá, umělá a tlačítková Nokia je ze zásady proti :D:D:D
 
V app mi chybí u přehledu tlačítko "poslední", aby toho staršího bylo vidět víc. Nebo nevidím?
Screenshot_20230524-092137.png

Mívám problém najít téma, takže když vím, že nedávno bylo, použiju "poslední" a listuju.
Screenshot_20230524-092235.png
 
Je mi to líto Michale @requo , ale mě to prostě nejde do toho mého telefonu nainstalovat 😢😢 Zkoušel jsem to všelijak, ale ta moje malá, umělá a tlačítková Nokia je ze zásady proti :D:D:D
Hele, tohle nemá tlačítka, to bys mohl dát 🤭


ImgW.ashx.jpeg
 
V app mi chybí u přehledu tlačítko "poslední", aby toho staršího bylo vidět víc. Nebo nevidím? Zobrazit přílohu 35969
Mívám problém najít téma, takže když vím, že nedávno bylo, použiju "poslední" a listuju.
Zobrazit přílohu 35970

Rozumím. Titulní stránka (tvůj první screen) je něco jiného, než stránka "Nové" (tvůj druhý screen). Titulní stránka je rozcestník celého webu s přehledem všech fór, kalendářem událostí, posledních příspěvků atp. Stránka "Nové" je v podstatě takový personalizovaný dashboard sloužící k listování i posledních aktivních vláken atp. Na stránku "poslední/nové" se i na mobilu ale i na pc dostaneš kliknutím na ikonu "blesku", případně v navigaci kliknutím na "Nové". Tedy doufám, že jsem tě pochopil správně a pomohlo? V app klikni na "blesk", dostaneš se odkudkoliv z jamky na tuto alternativní část. webu.

noveposledni.png

Tak hlásím, že čísla u ikonky se mi nezobrazují, ale nahoře v notifikační liště se mi oznámení ukazuje. 🤔

Zkontroluj si prosím znovu, že v tom nastavení si kliknul na nápis "Zapnout push notifikace" (https://www.19jamka.cz/account/preferences), tzn. měl by si tam vidět v té aplikaci "Vypnout push notifikace". Musíš to udělat v té aplikaci, ne jinde. Zapíná a vypíná se to individuálně pro každý tvůj prohlížeč/app.

Dále prosím zkontroluj, zdali máš ve svém mobilu u této aplikace povoleny tato oznámení. Nevím, co máš za telefon (a neznám všechny různé verze), ale na jablku např. je možné u každé aplikace povolit oznámení i různý styl bannerů. Takže já např. to teď mám tak, že na Jamce mám všechny push povoleny, ale v mobilu jsem si všechny upozornění vypnul, až na odznaky - čísílko u ikonky.

IMG_3595.jpeg

Pak případně klasické... odinstalovat a nainstalovat. :)

---

Jinak je obecně potřeba mít na vědomí, že ty push notifikace se na mobil objevují s nějakým malým (minuty) časovým zpožděním i dle signálu k internetu. A obecně to trochu zlobí, pokud jste zároveň k Jamce přihlášeni ještě někde jinde. Jak je tam ta prodleva, tak někdy přijde ta pushka na mobil, i když není aktuální a zároveň, někdy číslo na mobilu ještě svítí, když např. na pc už ty čísílka u zvonečku odkliknete... prostě ta prodleva tam je.
 
Rozumím. Titulní stránka (tvůj první screen) je něco jiného, než stránka "Nové" (tvůj druhý screen). Titulní stránka je rozcestník celého webu s přehledem všech fór, kalendářem událostí, posledních příspěvků atp. Stránka "Nové" je v podstatě takový personalizovaný dashboard sloužící k listování i posledních aktivních vláken atp. Na stránku "poslední/nové" se i na mobilu ale i na pc dostaneš kliknutím na ikonu "blesku", případně v navigaci kliknutím na "Nové". Tedy doufám, že jsem tě pochopil správně a pomohlo? V app klikni na "blesk", dostaneš se odkudkoliv z jamky na tuto alternativní část. webu.

Zobrazit přílohu 35971



Zkontroluj si prosím znovu, že v tom nastavení si kliknul na nápis "Zapnout push notifikace" (https://www.19jamka.cz/account/preferences), tzn. měl by si tam vidět v té aplikaci "Vypnout push notifikace". Musíš to udělat v té aplikaci, ne jinde. Zapíná a vypíná se to individuálně pro každý tvůj prohlížeč/app.

Dále prosím zkontroluj, zdali máš ve svém mobilu u této aplikace povoleny tato oznámení. Nevím, co máš za telefon (a neznám všechny různé verze), ale na jablku např. je možné u každé aplikace povolit oznámení i různý styl bannerů. Takže já např. to teď mám tak, že na Jamce mám všechny push povoleny, ale v mobilu jsem si všechny upozornění vypnul, až na odznaky - čísílko u ikonky.

Zobrazit přílohu 35973

Pak případně klasické... odinstalovat a nainstalovat. :)

---

Jinak je obecně potřeba mít na vědomí, že ty push notifikace se na mobil objevují s nějakým malým (minuty) časovým zpožděním i dle signálu k internetu. A obecně to trochu zlobí, pokud jste zároveň k Jamce přihlášeni ještě někde jinde. Jak je tam ta prodleva, tak někdy přijde ta pushka na mobil, i když není aktuální a zároveň, někdy číslo na mobilu ještě svítí, když např. na pc už ty čísílka u zvonečku odkliknete... prostě ta prodleva tam je.
Už jsem to našla. Musím rozkliknout "nové". Omlouvám se za přidělanou práci.
 
Funguje, ale musel jsme upgradovat na IOS 16.5, v 16.4 nefungovaly Push Up notifikace.
 
Funguje, ale musel jsme upgradovat na IOS 16.5, v 16.4 nefungovaly Push Up notifikace.

Mně to fungovalo i 16.4.1, dřívější jsem nezkoušel - na to se mám docela rád, abych v tomto experimentoval a zkoušel downgrade. Každopádně obecně skoro vždy u tohoto je dobrý aktualizovat na novou, aktuální verzi. Máš pravdu a díky za tip i pro ostatní, že teď je aktuální 16.5 u iOS - v něm to funguje taky (drobné uf). V dohledné době nás bude čekat pro jablka iOS 17 (https://jablickar.cz/kdy-vyjde-ios-17/), tak doufám, že se to zase nerozbije.
 
Upraveno:
Před pár dny mi zmizelo tlačítko "přidat reakci" stejně tak nejdou vkládat obrázky, prostě nic, jak v aplikaci, tak na mobilu v prohlížeči.
Nějaký nápad co to mohlo způsobit?

Screenshot_20230704_154233_Samsung Internet.jpg
 
Před pár dny mi zmizelo tlačítko "přidat reakci" stejně tak nejdou vkládat obrázky, prostě nic, jak v aplikaci, tak na mobilu v prohlížeči.
Nějaký nápad co to mohlo způsobit?

Zobrazit přílohu 36607

Občas se to stane. Nějaký dlouhodobý bug v prohlížeči - nedaří se to vývojářům spolehlivě opravit.

IMG_4040.jpeg

Klikni nejprve na tři tečky v červeném kolečku, pak na "hranaté závorky" (slouží pro psaní textů včetně formátování ručně) v kolečku žlutém. Je potřeba to "odkliknout" - poznas to tak, že se ti ostatní ikonky v formuláři jakoby rozsvítí.

Pak dej refresh stránky. A políčka pro přílohy, poslat zprávu by se měly objevit.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom