Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Netradiční formáty golfové hry

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na výkop, co jsem kde pochytil, hrál - btw. má oblíbená je Krádež v bagu (byť jsem jí ještě nehrál :).

  1. Cross country Z odpaliště jedničky na green trojky nebo z druhého odpaliště na devátý green. I tak může vypadat podzimní cross country na hřišti. Prostě odpaliště k jinému greenu.
  2. Provázková hra Podle hracího handicapu obdrží hráči příslušnou délku provázku a nůžky (HCP 18 = 180 cm). Provázek můžete využít k dohrání míče do jamky, aniž byste zapsali úder (odměříte zbývající vzdálenost od míčku do jamky a odstřihnete ji z délky provázku). Hráč si na jamkách zapisuje počet úderů.
  3. Krádež v bagu Formát se používá v jamkovce. Za každou jamku, kterou hráč ztratí, odebere soupeři jednu libovolnou hůl v bagu. Ten si ji může vzít zpět, ztratí-li sám jamku nebo naopak kolegovi hůl vezme. Záleží na vás, zda odebere driver, putter, nebo oblíbené železo.
  4. Golfista+negolfista Formát hry, kdy dvojici tvoří golfista a negolfista (NEdržitel osvědčení), kdy golfista hraje z odpaliště až ke greenu, negolfista hraje pak na greenu - patuje. Ideální pro přivedení nováčků

---
PS: v tomto úvodním příspěvku budu udržovat i nadále další zajímavé tipy na hry, které případně zazní v diskusi
 
Hráli jste nějaký jiný formát, něco, co se vám skutečně osvědčilo a byla to zábava? :)
 
Ja miluju hrat Texas scramble:
Hraci (dle formatu 2-4) odehraji ze stejneho mista, vyberou nejlepsi mic a znovu vsichni a takhle az do jamky :)
Libi se mi na tom ten nizky vysledek :D S @MrRaza mam rekord na Barbore 59 ran, tedy -13 :)
 
Hráli jste nějaký jiný formát, něco, co se vám skutečně osvědčilo a byla to zábava? :)
Mně se osvědčil formát Texas scramble - W (worse) hraje se stejně jako texas, jen s tím rozdílem, že míč si nevybírá dvojice co hraje, ale soupeři. Pravidelně hrajeme a je to neskutečná prdel ..:):):)
 
Texas scrable mám rád, jen mě štve, že se nám s parťákem nedaří zahrát lepší čísla..
Crosscountry taky beru, jednou za rok je to prča, spoustu ran které je třeba zahrát hraju při normální hře jen v tomto formátu obvykle nepřijdou :)
 
Není to formát hry, ale občas hrajeme Wegas golf - žetony. Dají se koupit v golfshopech a je s nimi spousta legrace:) Wegas.jpg
 
Ja miluju hrat Texas scramble:
Hraci (dle formatu 2-4) odehraji ze stejneho mista, vyberou nejlepsi mic a znovu vsichni a takhle az do jamky :)
Libi se mi na tom ten nizky vysledek :D S @MrRaza mam rekord na Barbore 59 ran, tedy -13 :)
Pořád Tě očekávám u nás na turnaji v Texasu a stále jsem se nedočkal :D
 
Pořád Tě očekávám u nás na turnaji v Texasu a stále jsem se nedočkal :D
vis, tvuj spravedlivy system odectu je pro me velmi nevyhodny :D a jit tam bez vidiny sance na vyhru.... :( a jeste mi to ani nevyslo terminove :(
 
vis, tvuj spravedlivy system odectu je pro me velmi nevyhodny :D a jit tam bez vidiny sance na vyhru.... :( a jeste mi to ani nevyslo terminove :(
Nemyslím si, že je nevýhodný. Oproti standardnímu 1/3 vyrovnání řeší jen velký rozdíl hcp ve dvojici. Takže pokud bys měl sebou někoho, kdo má také nízký hcp, tak se Tě vyrovnání v podstatě nedotkne:) Ale to už odbíháme od tématu :rolleyes:
 
Mám taky ráda Texas scramble, u nás máme celé léto vyhrazené čtvrtky na turnaje texasu a každá dvojice vloží dvacku startovné do prasátka a z toho se pak nakoupí ceny pro vítěze a občerstvení pro všechny na závěr. Hráli jsme taky hru třech míčů, každý hráč dostane označené jeho značkou (rozhodčím soutěže) tři míče a hraje dokud mu zbývá míč. Vyhrává kdo odehraje nejvíce jamek. Golf s provázkem dle hcp jsme hráli taktéž.
Také jsme hráli noční golf se svítícími míčky, na praporkové tyči byla blikačka a kolem hřiště louče. Tedy to se hrálo jen na akademii. To je naprostá příšernost :eek:, odhad vzdálenosti a tak...ale sranda u toho je taky.:D
 
Marto, ta hra tří míčů může být někdy u šikovných hráčů docela nekonečná?

Nemáš z toho vašeho nočního akademického golfu foto? Greene osvětlené loucemi musi vypadat demonicky.
 
Marto, ta hra tří míčů může být někdy u šikovných hráčů docela nekonečná?

Nemáš z toho vašeho nočního akademického golfu foto? Greene osvětlené loucemi musi vypadat demonicky.
Hra tří míčů nekonečná není, hrajeme u nás přes vodu a tak se míče ztrácí lehce. Ale bylo to myslím omezeno 18 jamek a pak rozhodoval počet ran. Bohužel fotky z toho nočního golfu nemám.
 
V rámci narozeninových oslav jsme si vymysleli pár netradičních zakončení jamek…

Zobrazit přílohu 36775Zobrazit přílohu 36776Zobrazit přílohu 36777

Blbá byla ta devítka, první fotka. Ty ostatní to obohatily, ta devítka se mi v tom moc nelíbila. Frustrace z toho, že si už u jamky a posouváš to o pár cm, aby ten úhel byl trefitelnej, byla příliš velká. Pro náš tým. :-D Kužely mě přišly super, jeden jsme museli objíždět, ale ok. :)

Ještě si zapomněl, že jsme vyjma longestu a nearestu hráli na čtyřce úder nejblíže čáře. :) To taky bylo zajímavé. Resp. zajímavé by to bylo, kdyby to podloží nebylo jak beton!!! :cry:
 
Nevím jestli je to netradiční, ale míval jsem rád turnaj 2 holí, kdy si každý vybere na začátku 2 hole a s těma pak musí odehrát vše.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom