Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa NEodevzdali jste někdy skorku?

NEodevzdali jste někdy skorku?

  • ANO, NEodezvdal - z jiného důvodu, popíšu...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
neodevzdanaskorka.png

Sem tam se s tím setkáváme. "Neodevzdaná" skorka v turnaji. Důvody mohou být různé, stejně jako reakce promotéra. Nicméně stát se může. Například ze zdravotních důvodu, nenadále odvolání a potřeba rychle odjet, stejně jako sem tam motivem může být špatné či naopak skvělé skóre (ať je to jakkoli diskutabilní). Stalo se to někdy i vám, že jste skorku neodevzdali, co vás k tomu vedlo? Případně máte s tímto nějaký zážitek ze svého okolí?
 
Včera jsem o tom uvažoval, když jsme měli za sebou po 2,5h šest jamek, hráli jsme tužku a na odpališti sedmičky jsme se sešli 3 flajty. Ale nevzdali jsme to..
 
Já odevzdal zatím vždy. Ale dvakrát jsem vážně uvažoval o neodevzdání, obojí bohužel letos:

Letní turnaj Česká Lípa - zahrál jsem výsledkově nejlepší golf, co jsem kdy hrál, 86 ran, ale dost dobře jsem si uvědomoval, že to prostě není moje reálná a běžná hra, štvalo mě, že mi to zlepšilo HI a já velmi dobře věděl, že nejsem schopen toto číslo aktuálně nikde jinde zopakovat a ani se vzdáleně přiblížit a že se budu akorát trápit, což nakonec další výsledky ukazují. Pořád si myslím, že setup hřiště byl nastaven "příliš jednoduše" - vše vysekáno a úlevy od všeho. S kombinací, kdy to i jde je to vražedné. :( Myšlenka ne neodevzdání byla, ale nakonec jsem odevzdal a ano, všechny další hry trpím. :-D

Turnaj Písek - tam jsem pro změnu hrál hrozně, po šesti jamkách jsem toho měl dost, nebavilo mě to a nedokázal jsem se nastavit do tréninkového módu. Kdybych tam byl sám a turnaj pak nevyhlašoval, tak se po devítce asi seberu a odjedu. Doteď mě mrzí vůči spoluhráčům ve flajtu (@ligi a starší syn Fanda), že jsem jim nebyl soupeřem a ač jsem se snažil svoji neschopnost trefit fervej a zůstat mimo překážky nést statečně, moc mi to nešlo. Ale i to je výzva do dalších kol - prostě umět se s tím poprat a svým způsobem jsem rád, že jsem si tím prošel a už vím, jaké to je - hrát soutěžní hru, kdy vám nejde nic.
 
Upraveno:
Odevzdala jsem vždy a nevidím důvod neodevzdávat. Nějak to nehrotim, holt občas uzavírám vysledkovou listinu. No a jednou, až lepší výsledky začnou "vyhazovat" ty horší, tak budu zlepšovat ne? :D :D :D
 
Já vždycky odevzdal, roztrhat ji mě sice napadne často, ale přišlo by mi to divné a možná i trochu nefér.
Když hraju šrot, mám spíš tendenci hole prodávat než roztrhat skórku, ale zatím vždy jsem odolal :D :D
 
Skorku jsem zatím odevzdal pokaždé.
Ale 1x jsem to zažil u spoluhráče na Kuňce, kdy mu nic nešlo. Prý si nechtěl špatným výsledkem kazit skóre s hřištěm.
Nějak jsem to nechápal, asi si to od něho nechám vysvětlit u 🍻.
 
Já spoustakrát. A z mnoha důvodů - blbé score, blbé počasí, blbec ve flightu,...ale mám to díky vzdálenosti domů ložené trochu jinak, neinvestuji svůj čas ani peníze do cesty a do hry.
 
Odevzdal jsem vždy. A teď se mi to vrací.. Když trochu zahraju tak zlepšuju, páč mi ten šrot škrtnou.. :D . A zažil jsem spoluhráče který to zabalil po devítce protože už stejně nezlepší.. nesnáším to, ještě navíc jsme šli jen ve třech a nechal nás ve dvojici mezi ctyřflighty..
 
Nekolikrat jsem to zvazoval v prubehu hry... nakonec vzdy odevzdal, byt me to stalo HCP :)
 
Odevzdal jsem vzdy, ale nekolikrat jsem o tom premyslel. Nez zvyseni HCP jsem v sobe resil ostudu
 
Pokud to dotluču do konce tak jí odevzdám ale vždy když sem neodevzdal tak sem to balil po 9., protože mi to tak nešlo, že bylo lepší jít domů. Asi bych to viděl jinak kdybych za tím turnajem někam jel, platil feečko, ale doma v Beřovicích tohle neřeším.
 
neodevzdat score kartu je podle me velice spatne, a niky jsem to neudelal!!!

pokud uz bych ale nechtel dale hrat z jakychkoliv duvodu, podepsal bych scorku a dam ji marsalovi , spoluhraci, rozdodcimu, ale neodevzdat ji ... to je proti vsemu, to uz je pak jak v te americe - kdyz hraju na jamce srot, pisu svoje obvykle cislo na jamce ...
 
neodevzdat score kartu je podle me velice spatne, a niky jsem to neudelal!!!

pokud uz bych ale nechtel dale hrat z jakychkoliv duvodu, podepsal bych scorku a dam ji marsalovi , spoluhraci, rozdodcimu, ale neodevzdat ji ... to je proti vsemu, to uz je pak jak v te americe - kdyz hraju na jamce srot, pisu svoje obvykle cislo na jamce ...

A co je na tom špatného? Jaký je rozdíl mezi scorkou zmuchlanou v koši a odevzdanou spoluhráči se 7mi škrty?
 
A co je na tom špatného? Jaký je rozdíl mezi scorkou zmuchlanou v koši a odevzdanou spoluhráči se 7mi škrty?

To je opravdu velký rozdíl. Pokud začne hráč hrát turnaj ( tedy i nesoutěžní výsledek ), tak je naprosto nezbytné skorkartu odevzdat s jakýmkoliv výsledkem, přičemž výsledkem může být samozřejmě i skreč ( SCR ), či odstoupení ze zdravotních důvodů (WD). Pokud tak neučiní, je to vysoce nesportovní a dělá to chaos v organizaci turnaje. Nedohrání turnaje z důvodu, že to hráči nejde nebo mu není dobře není nic zas tak hrozného, ale pokud hráč není schopen, či ochoten odevzdat skorkartu, turnaje nemá hrát...
 
To je opravdu velký rozdíl. Pokud začne hráč hrát turnaj ( tedy i nesoutěžní výsledek ), tak je naprosto nezbytné skorkartu odevzdat s jakýmkoliv výsledkem, přičemž výsledkem může být samozřejmě i skreč ( SCR ), či odstoupení ze zdravotních důvodů (WD). Pokud tak neučiní, je to vysoce nesportovní a dělá to chaos v organizaci turnaje. Nedohrání turnaje z důvodu, že to hráči nejde nebo mu není dobře není nic zas tak hrozného, ale pokud hráč není schopen, či ochoten odevzdat skorkartu, turnaje nemá hrát...
Chtěl jsem reagovat, ale @wasp byl rychlejší a mluví (píše) mi z duše!
Když pominu pár excesů, odešli fotbalisti, tenisti, ragbisti...z hřiště proto, že jim to nešlo???
Můj pohled je, že je to proti duchu fairplay.
A možná i "rozvojová" záležitost pro jedince, který se takto chová...
 
Chtěl jsem reagovat, ale @wasp byl rychlejší a mluví (píše) mi z duše!
Když pominu pár excesů, odešli fotbalisti, tenisti, ragbisti...z hřiště proto, že jim to nešlo???
Můj pohled je, že je to proti duchu fairplay.
A možná i "rozvojová" záležitost pro jedince, který se takto chová...

Fotbalista, ragbista,...je běžně střídán. Tenista zápas běžně skrečuje. Já tam ovšem vidím rozdíl v úrovni, o které mluvíme - to co vidíme v televizi je ta nejvyšší sportovní úroveň a obživa, to o čem mluvím já je obyčejné plácání do míče na nepodstatném turnaji. Nevím proč by to mělo být v rozporu s fairplay - nic nespravedlivého nebo podvodného jsem neudělal. A osobně vnímám jako daleko více nesportovní to, že hráč otravuje náladu celému flightu tím, že mu to nejde, než aby se radši sebral a šel domů.

Nerad bych, aby to bylo zaměňováno se snahou uchovat si hendikep. To v mém rozhodnutí odejít ze hry absolutně nehraje roli. Stejně tak nahlížím jinak na to, když to hráč udělá 1x za 3 roky a když to dělá každý třetí turnaj.
 
Chtěl jsem reagovat, ale @wasp byl rychlejší a mluví (píše) mi z duše!
Když pominu pár excesů, odešli fotbalisti, tenisti, ragbisti...z hřiště proto, že jim to nešlo???
Můj pohled je, že je to proti duchu fairplay.
A možná i "rozvojová" záležitost pro jedince, který se takto chová...
mluvite mi z duse
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom