Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nejsem gentleman (aneb někteří muži rádi vaří)

0FAE476D-CA38-4E16-8FC3-B113A4AEE945.jpg


Jsem žena a "gentlemanky" je kategorie jen pro ty, kteří uznávají 3 a více pohlaví.
Golf vymysleli určitě muži a až na pár výjimek ho donedávna také jen muži hráli.
Důkazů je spousta.

Ten nejviditelnější je i v prostém zázemí pro úlevu - nemyslím golfovou ;) (muži jej mají na hřišti na každém kroku, ženy u recepce a pak na 9 jamce, a to jen v případě, že je otevřené občerstvení-čest výjimkám).
Že jde o hru určenou pro muže je patrné i z golfových pravidel.
Především jde o všechna ta pravidla, kde se cení mlčení. A gentlmenské chování, kázeň a disciplína.
To znamená víc, než jen sportovní přistup. To není třeba rozebírat, to je mi jasné.

Doba je taková, že i ženy smějí okusit a hrát golf.
Možná nejsem sama, která při tom narazila na "mužský svět" (vypadá jako normální svět ale fakt se v něm najdou věci, které jdou velmi obtížně realizovat).
Někdy jde o drobnost (dobře, musím na začátku hry říci jen a jen tu konkrétní formulku o hezké hře - nemůžu zapojit fantazii a pobaveně mrknout před začátkem hry na pekelně soustředěného spoluhráče třeba s tím "ty na to máš, dneska to dáš").
Někdy jde o vážnější věc (jak vysvětlit úplně cizímu člověku, že mě nezajímá, jakou holí by on hrál na mém místě ale zajímaly by mě podrobnosti o Beleku a jestli se tam seženou hezký trička a za kolik).

Jak tedy vlastně pojmout mužský golf "po žensku"?, napadlo mě, protože já vážně nejsem gentleman a ani jím nemohu a nechci být.
Jak se chovat, abych ctila golf, nemusela blafat doutníky, dávat si skotskou bez ledu a neměla pocit, že jsem na hřišti za "tátu"?

Možná mi pomůže paralela k mužům v kuchyni.
Jsou tam, kde se to počítá jako doména žen.
Jsou v prostorách uzpůsobených staletími ženám, vycházejí ze základů vytvářených s největší pravděpodobností ženami.
A přesto jsou i v kuchyni v roli muže, základy respektují a uvaří, i když (bohudíky) "tak nějak" jinak.

Rovnalo se mi to v hlavě a určitě se mi to v hlavě bude ještě nějakou dobu rovnat.
Nevylučuji, že, když spolu budeme někdy hrát, budu se chovat tak trochu divně. Musím najít pevnou půdu pod nohama.
Protože ... ten potvora golf si mě ochočil. Ten skutečný! golf. Takový, jak má být.
Sice ze mě gentlmena neudělá ale zkusím se mu opravdu co nejvíc přizpůsobit. Tak, jak to jde, aniž bych ztratila to nejvnitřnější: ženskost.
Třeba to klapne.

Hezkou každou hru! :)⛳
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom