Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náhodná voda v bunkeru

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Rád bych se zeptal na řešení této hypotetické situace, kdy je náhodná voda v bunkeru, viz obrázek. Šrafovaná část představuje vodu. Kde mám spustit míček, když to má být v překážce a ne blíže jamce?

nahodnavoda.jpg
 
Rád bych se zeptal na řešení této hypotetické situace, kdy je náhodná voda v bunkeru, viz obrázek. Šrafovaná část představuje vodu. Kde mám spustit míček, když to má být v překážce a ne blíže jamce?

Zobrazit přílohu 1651

Pravidlo 25-1b- s připočtením jedné rány mimo bankr tak, aby původní místo, na kterém míč ležel, bylo přímo mezi jamkou a místem spuštění bez omezení, jak daleko za bankrem se míč smí spustit.
 
Pravidlo 25-1b- s připočtením jedné rány mimo bankr tak, aby původní místo, na kterém míč ležel, bylo přímo mezi jamkou a místem spuštění bez omezení, jak daleko za bankrem se míč smí spustit.

Už to vidím. Takže tedy mám dvě možnosti. Buď hrát míč, tak jak leží a nebo umístit za spojnici jamky s míčkem mimo bunker +1 rána?

Když koukám pak na pravidlo 25-1c(ii), tzn. když bych neviděl a nenalezl míček v kompletně zatopeném bunkeru, tak beztrestně vezmu jiný míč a umístím ho s jednou trestnou dle pravidla 25-1b(ii)? Prostě holt mám smůlu a trestná to bude.
 
Ahoj, rozumný rozhodčí,marshal označí takto zatopený bankr modrými kolíky, " v opravě" a free drop, ne blíže jamce jen mi není jasné jestli po spojnici, nebo kdekoliv po kružnici??
 
Ahoj, rozumný rozhodčí,marshal označí takto zatopený bankr modrými kolíky, " v opravě" a free drop, ne blíže jamce jen mi není jasné jestli po spojnici, nebo kdekoliv po kružnici??

Jasný, chápu, že v turnaji to pravděpodobně nenastane - resp. nemělo by. Ale včera mě to napadlo, když jsme po přívalu dešťů byli hrát v Terezíně a hecli jsme se na nesoutěžní výsledek. Naštěstí situace nenastala, ale když jsem šel kolem těch bunkerů, tak jsem si říkal - jak bych to správně měl řešit - samozřejmě, abych na tom nebyl zbytečně trestnými ranami škodný.

Jinak k tomuto mě ještě napadá doplňující otázka - a jak řešit. V průběhu turnaje se podmínky na hřišti změní, přijde průtrž mračen - některé bunkery to zatopí, jenže někteří hráči už odehráli, někteří ne. Co s tím? Jde mi o to, že bunker pro ty hráče, co odehráli, není pak stejný, jako pro ty co neodehrály - a trestná rána navíc může o pořadí rozhodnout.
 
Tady podle me platí standardní "příroda hraje s námi" a rozdíl v podmínkách se neřeší. Stejně jako se neřeší rozdíly mezi dopoledním a odpoledním počasím na profiturach.
 
Tady podle me platí standardní "příroda hraje s námi" a rozdíl v podmínkách se neřeší. Stejně jako se neřeší rozdíly mezi dopoledním a odpoledním počasím na profiturach.

Tomu rozumím, že podmínky se průběžně mění. Ale tady mám prostě v podstatě jedinou možnost a to dostat trestnou ránu. Zase si nejsem jist, jestli v průběhu hry se dá označit takováto náhodná voda modrýma kolíkama a příp. free drop - pak budou nespokojení zase ti, co tam tuto možnost neměli.
 
Už to vidím. Takže tedy mám dvě možnosti. Buď hrát míč, tak jak leží a nebo umístit za spojnici jamky s míčkem mimo bunker +1 rána?

Ještě je jedna možnost (vždy) - hrát z původního místa...
 
Tak pro doplnění a sumarizaci informací:
Dodatečně doznačit zatopený bunker modrým kolíkem během rozehraného kola nelze, pokud už se na dané jamce hrálo (resp. fyzicky to samozřejmě lze, ale technicky ne ;-)).
Tzn. pokud chčije jako blázen a první flight je třeba na 13ctce a na 17 se mi zatopí bunker - tak ho samozřejmě označit můžu ;-)... Jinak z praxe nemusí jít vždy jen o déšť, ale např. i o poruchu závlahy, která může nadělat v bunkerech paseku ;-)

Možnosti úlevy jsou následující (možnosti úlevy, tzn. možnost hrát jak míč leží zde nepíšu, to není úleva ;-)):
- beztrestně v bunkeru - zde pozor - v bunkeru nemusí hráč využít tzv. absolutní úlevu, ale klidně jen částečnou, takže si může míč spustit např. z hluboké kaluže je např. na podmáčený písek (což normálně v poli nelze). Zásadní je - ne blíže jamce
- S 1 trestnou na spojnici jamka, kde míč ležel, kamkoliv za bunker
- Původní místo s 1 trestnou
 
Stav některých bunkerů ve Skalici mi dnes potvrdil, že předchozí diskuse vůbec nebyla pouze hypotetická :)
Hezky symetrický rybníček :) Asi zapomněli označit vodní překážku
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom