Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj golfový zážitek

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Naše golfové příběhy: Můj golfový zážitek

Golfové zážitky jsou něco, co dělají golfovou hru krásnou někdy bohužel i trochu krutou. Každý z nás má za sebou několik neopakovatelných zážitků, ať už příjemných nebo méně příjemných, které by mohli být pro ostatním pohlazením na duši, či případně upozorněním, jak to vypadá z druhé strany. Každý golfový zážitek je obohacením. Pokud máte chuť zavzpomínat, podělte se i vy se svými příběhy s ostatními. Ty s dobrým koncem jsou hodně žádané!

Pár nezávazných pravidel:
  • ideálné své příběhy, pokud možno psané v první osobě (není však podmínkou)
  • koho napadne výstižný nadpis svého příběhu, dostane Shot!
  • může být z turnaje, golfové hry, ale i volně se týkající golfu, krátkodobý i dlouhodobý
  • takové ty nudné věci jako: kdy, kde, doporučení... vzpomínky atp. když budou, jedině dobře
  • zvažte, pokud je vhodné a šikovné jmenovat další účastníky vašeho příběhu, a nepostačí zvolit alternativní jména, google je někdy nevděčný pán
  • řekněte si za svůj příběh o odznak
 
Upraveno:
Si to tady zaarchivuji, páč to už na levném golfu není (ale bylo). Pro mě to zážitek v létě roku 2015 byl. :)
---

Bylo nebylo. Byla jedna golfová faceboková skupina, která vznikla tak trochu mimoděk k webu Levný Golf. Ta skupina byla na začátku malá, takové batole mezi skupinami a neměla moc žádné cíle, než sem tam být šťastná, že nabídne svým členům nějaký ten odkaz, sem tam povzbudí začátečníky v jejich snažení, že se v ní budou návštěvníci cítit dobře. A tak to bylo a dobře všem bylo. Ale skupina začala postupně být zmlsaná. Říkala si: A to je všechno? Nic víc? A pořád brblala a vůbec se tvářila nespokojeně, jak jen to mladé skupiny umí. Tak jsme jí pro zahnání nudy naplánovali první setkání LevnoGolistů v Molitorově.

PŘÍPRAVY NA MOLITOROV
V létě 2015 jsme se s @JirMar rozhodli, že je potřeba zkusit posunout myšlenku Levného Golfu dál a zjistit tím, jestli vůbec tato aktivita má šanci na úspěch i reálně a nejen skrytě za anonymitou internetu. Moc se nám na začátek nechtělo do nějaké masové akce, takže místo prezentace na webu padla volba na facebookovou skupinu Levno Golfistů, kde v té době bylo cca 50 uživatelů. Hlasováním se zvolil termín na 3.9. a jak padl tip na Molitorov, to už bohužel nevím. Snad tak, že je to hřiště kousek od Prahy a za celou 18tku ve všední den chtějí sympatických 500 Kč. Kdyby někdo měl chuť o víkendu, tak je tam fee za 800 Kč – když vyjde počasí, tak to určitě nejsou vyhozené peníze. Chvíli jsme přemýšleli i o tom se snažit vyjednat slevu, do čehož se mi moc nechtělo, vzhledem k nejistému zájmu. Mého kamaráda a trenéra golfu @doktordee tedy napadlo, že by bylo vůbec nebylo špatné uspořádat takovouto první akci i bez domlouvání slev pro pár začínajících golfistů, kdy každý flajt bude mít u sebe alespoň jednoho zkušeného golfistu. Trenéra či pokročilého hráče, který se svým flajtem projde celou 18tku, kdy v průběhu hry těm méně zkušeným vysvětlí a připomene pravidla golfu v praxi a hlavně, jak při hře nezdržovat. Taky cítíte, jak se David o tuhle roli sám přihlásil? :) Slovo dalo slovo, a akce byla na světě a její program také. No a kde je sleva? Finanční nikde, ale k nezaplacení je ono předávání zkušeností. A pocit, že se díky svému “dozoru” nemusím jako golfový začátečník bát, že bych na hřišti dělal něco nepatřičného.

DEN D
Na akci se v naší skupině přihlásilo nakonec 8 lidí. Sraz byl v deset hodin u recepce v Molitorově a já jsem se modlil, aby mě do čtvrtka opustila angina. V den D jsem do sebe hodil ranní dávku antibiotik a vydal se do Molitorova, na místě jsem byl jako první. Dal jsem si kafe, snažil se rozmluvit hlasivky a říkal jsem si, že když nikdo nepřijde, tak si projdu v klidu alespoň devítku sám… a příště se na to vykašlu. Sešlo se nás nakonec šest, jeden se omluvil z rodinných důvod a jeden nedorazil. Slušná statistika. A i počasí vyšlo tak akorát, lehce nad dvacet, sem tam sluníčko, prostě značka ideál (až na ten můj krk). :) Po odpálení pár zahřívacích míčků na drivingu a krátkém seznámení vznikly dva flajty, jeden si vzal na starost David a druhý Vlasta. Oběma jim patří velký dík za to, že nad námi méně zdatnými drželi ochranou ruku, statečně a trpělivě nám předávali své rady nejenom k naší decentně řečeno “proměnlivé” hře ale i k pohybu na hřišti (jak stát na odpališti, kam dávat bagy u jamkoviště, kde si zapisovat skóre, jak neobdivovat letící rány, jak šetřit čas na greenu atp). Těžko k celé akci mluvit za všechny, takže popíšu jen svých pár postřehů ze své hry:
  • je blbost chodit na hřiště, když nejste stoprocentně fit a nemůžete mluvit, nejenom že osmáctka je dlouhá, ale nemůžete ani rychle a trefně reagovat na vtipné poznámky kolegů z flajtu; o řvaní „fór“ ani nemluvě :)
  • vzrostlý ovocný sad na hřišti (druhá devítka) vypadá skvěle v propozicích, ale když pravidelně po šlajzu končíte uprostřed několika desítek kmenů… btw, tuhle soutěž na datla jsem vyhrál, jeden odpal – třikrát kmen,
  • vozík, vozík je krása; hraju golf krátce a prozatím jsem si bag tahal na zádech; ale ten pocit pohodlí a blaženosti, když se hole veze, je k nezaplacení, vozík je prostě paráda,
  • hrát, hrát, hrát… no, myslím, že cvičný švih mám „dokonalý“, jen pak mi je nějak líto toho míčku, co mám při hře udeřit a celá ta moje dokonalost se sesype, bez častější hry na hřišti to prostě nepůjde,
  • …a nakonec, golf je prostě krásný.
SUMA SUMÁRUM
Po pěti hodinách hry jsme byli zpátky na recepci a nastal čas na pizzu. Nic jiného k jídlu nebylo, pizza zhruba za stovku, šlo to – byl hlad. Počítání stablů, shrnutí dojmů. Hřiště v Molitorově je přehledné, cena za fee rozumná, žádný velký nával na to, že je to kousek za Prahou. Škoda jen, že jednotlivé jamky jsou si docela podobné – zpravidla lehce nakloněná rovina no a všude ty zatracené stromy. Samotná akce se povedla, splnila to, co měla. Ověřila, že se sejít lze a že přihlášení účastníci skutečně dorazí. Taky, že nejlepší místo na setkání je na hřišti. I to, že v LevnoGolfistech jsou golfisté různých úrovní a že ti pokročili jsou ochotní se zadarmo podělit s těmi méně zkušenějšími o krásu hry a poradit, když je třeba. Díky za to. Z podnětů vypadlo, že je smysluplné pokračovat a vlastně nejjednodušší formou, vzhledem k tomu, že se blíží konec sezóny bude vhodné od konce října pořádat pravidelné reálné setkávání pro zájemce někde v Praze v indooru s možností následného klábosení a s přípravou na další plnou sezónu na hřištích nakloněných myšlence Levného Golfu, tzn. golfu otevřeného, přístupného a cenově dostupného. Protože hrajeme golf srdcem, ne peněženkou…

27-59.jpg


---
... a pak hned byl indoor v Holešovicích, jamkovka v Hořehledech, letos indoor v Čechii a v důsledku všeho vznikla 19jamka.
 
Upraveno:
Molitorov bylo me prvni hriste. Nebyl jsem predtim na zadne akademii... jen driving.
Takze silny zazitek chapu. :)
 
Minulý týden jsem se trochu "urval ze řetězu" a dal 3 dny golfu! A ve všech třech případech jsem zažil něco, co ještě nikdy.......
Út - Kácov...........nejhorší počasí ve kterém jsem zatím hrál golf (už jsem se tu o tom zmiňoval v jiném vlákně - vítr, zima, déšť - no prostě šílenost). Na zpáteční cestě jsem si musel pustit vyhřívání sedačky a topení dát na plný koule.......
St - Ještěd.........po odpalu na Dubské šestce se najednou z boku vynořil hráč z flightu před námi, míček z fairwaye!! sebral, dal do kapsy a odcházel.......nevěřili jsme nikdo, začali na něj z toho lesa řvát, tak to nějak asi pochopil a hodil ho tam zpět........a nutno dodat, že se následně přišel omluvit. Ale doteď nechápu jeho myšlenkové pochody......
So - Liberec.......když pominu své první letošní birdie (až v srpnu :() což je taky událost , tak zážitkem dosud pro mne neviděným bylo, když spoluhráč šel patovat na 15-ku a vozík mu najednou začal sjíždět k tomu malému jezírku u odpaliště 16-ky.......nóó nestihl to!! Nevěřili by jste, jak je těžkej vozík s bagem po okraj plným vody......dva jsme ho nemohli vytáhnout. Ten nešťastník byl celej mokrej, špinavej od bahna a rostlin jak se tam vrhnul zachraňovat mobil a další věci..........no bylo vedro, než jsme dorazili do klubovny, tak byl skoro suchej.......a mobil taky rozchodil.
Takže i takový je golf.....ta nádherná hra přinášející stále něco nepoznaného:)......
 
Minulý týden jsem se trochu "urval ze řetězu" a dal 3 dny golfu! A ve všech třech případech jsem zažil něco, co ještě nikdy.......
Út - Kácov...........nejhorší počasí ve kterém jsem zatím hrál golf (už jsem se tu o tom zmiňoval v jiném vlákně - vítr, zima, déšť - no prostě šílenost). Na zpáteční cestě jsem si musel pustit vyhřívání sedačky a topení dát na plný koule.......
St - Ještěd.........po odpalu na Dubské šestce se najednou z boku vynořil hráč z flightu před námi, míček z fairwaye!! sebral, dal do kapsy a odcházel.......nevěřili jsme nikdo, začali na něj z toho lesa řvát, tak to nějak asi pochopil a hodil ho tam zpět........a nutno dodat, že se následně přišel omluvit. Ale doteď nechápu jeho myšlenkové pochody......
So - Liberec.......když pominu své první letošní birdie (až v srpnu :() což je taky událost , tak zážitkem dosud pro mne neviděným bylo, když spoluhráč šel patovat na 15-ku a vozík mu najednou začal sjíždět k tomu malému jezírku u odpaliště 16-ky.......nóó nestihl to!! Nevěřili by jste, jak je těžkej vozík s bagem po okraj plným vody......dva jsme ho nemohli vytáhnout. Ten nešťastník byl celej mokrej, špinavej od bahna a rostlin jak se tam vrhnul zachraňovat mobil a další věci..........no bylo vedro, než jsme dorazili do klubovny, tak byl skoro suchej.......a mobil taky rozchodil.
Takže i takový je golf.....ta nádherná hra přinášející stále něco nepoznaného:)......
Zřejmě potřeboval nasbírat tři míče do výzvy... ;-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom