Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

MojeHry - aktualizace statistik: I.část - herní statistiky

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Novinka: MojeHry - aktualizace statistik: I.část - herní statistiky

Ve vlákně mGolf v roce 2022 jsem představil hrubou představu následujícího vývoje. Dnes jsem jeden celek dokončil do produkční podoby a to konkrétně Herní statistiky v modulu Moje Hry. Došlo k rozdělení herních statistik (1.část update) a "finančních statistik/nákladů" (2. část update - ke kterému se dostanu v následujícím období).

Osobní statistiky jako takové ukazují spíše dlouhodobé a celkově trendy, ve své síle se projeví při pečlivém vyplňování a při sledování ročního vývoje. Analýzu jednotlivých měsíců jsem po úvaze zavrhl, nedávalo to logiku. Zároveň po roce používání už se u mnohých objevila dostatečná zásoba vyplněných her, aby statistiky mohly být upraveny tak, aby alespoň něco trochu smysluplného ukazovaly. Pro jistotu upřesňuji - MGolf nemá ambici řídit a analyzovat podrobně hru na jednotlivých jamkách, k tomu účelu slouží mnohé jiné sofistikované nástroje.

Pojďme si jednotlivé novinky krátce představit - nebudu popisovat, jak to bylo dřív (to vezmi čert):

Nově napříč modulem MojeHry a u Herních statistik:

mojehry uvod.png statistiky.png
  • přehled počtu ran a patů na základě posledních 20 tzv. započítaných her: Vzor: "Průměr 18j: 94,3 ran | 36 (⌀2,00) patů". Pro zobrazování patů je potřeba je u svých her vyplňovat. Viz zelený zvýrazňovač na obrázku. Je to pod vHI atp. Tento obdélník údajů neovlivňuje filtr.
  • filtrování i zahraničních hřišt - Viz modrý zvýrazňovač na obrázku. ČR a SR hřiště jsou doplňovány na základě jejich výběru z číselníku. Zahraniční v číselníku nejsou, takže se "seskupují" hřiště na základě kombinace "vyplněný název + země". Pro rychlý výběr ze seznamu her je možné kliknout i na název hřiště.
  • filtr ve statistikách nově ovlivňuje všechny statistiky - přehled statistik je hlavně "po roce". Pro kompaktnější zobrazení je možné vybrat např. konkrétní hřiště, případně si více porovnat např. jen turnajové hry.
Jednotlivé nové herní statistiky (více napoví obrázky z mého účtu - pozn. někdy jsou tam chybné údaje, jak se v tom hrabu a testuju různé varianty, ale pro představu to nevadí):

statistiky - 1. vyvoj me hry.png statistiky - 2. top hry.png
statistiky - 3. ma hra 18j..png statistiky - 4. ma hra 9j..png statistiky - 5. odehrana hriste.png statistiky - 6. ostatni statistiky.png

Celkově platí že většina herních statistik zobrazují a analyzují tzv. Započítané hry, vypomůžu si sceenem z helpu:

nezapocitane.png

Pro statistiku "Odehraná hřiště" to neplatí, tam se bere vše vyplněné vyjma her na indooru.

---

To by asi stručně stačilo. Kdo má vyplněné nějaké hry, koukněte na to. Kdo ne, můžete hry doplnit i zpětně, stejně je venku hnusně, tak alespoň vám to uteče do jara. :)

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra

PS: Kdyby něco někomu nešlo, nebo ukazovalo to nějaké nesmysly, dejte pls. vědět. Může to být někde ještě nevyladěné.
 
Upraveno:
Chvíli jsem se zorientovával, protože je to jiné než původní verze. Ale po chvíli jsem si zvyknul a je to přehlednější. Chválím. 👍

Mám jen takovou čistě subjektivní poznámku. Já osobně bych přivítal možnost nastavit si, zda chci zobrazovat grafy. Sorry, ale mě tam spíš obtěžujou, protože zabíraj moc místa. Ale jak říkám, je to čistě subjektivní a někomu jinému naopak můžou vyhovovat. Tak si myslím, že kdyby tam byl přepínač, jestli je chci zobrazovat či ne se zapamatovánim posledního stavu, bylo by to fajn.;)
 
Tak si myslím, že kdyby tam byl přepínač, jestli je chci zobrazovat či ne se zapamatovánim posledního stavu, bylo by to fajn.

Mám poznamenáno, ok. To by asi šlo. Jak říkáš, nechce se mi to úplně dávat pryč, protože sledovat trend a klesající křivku, tzn. lepší výkonnost, je uspokojující. Ale chápu, když to např. někomu nejde, tak proč si způsobovat depresi... :-D To byl vtip. Nějak to vyřeším.

Ten hlavní záměr je porovnat mezi sebou jednotlivé roky, předchozí varianta dost dobře neumožňovala u všeho porovnávat jednotlivá léta, protože výstupy byly blokované na aktuální rok, případně na posledních x záznamů z daného období. Tohle je flexibilnější a viditelnější, jak na tom člověk reálně je, na takovou tu první dobrou.

Mně třeba se docela líbí výkonnost na jednotlivých hřištích, které jsem hrál. A které mi jde lépe a které ne. Dost mě např. překvapilo, že mé pořadí devítek hraných v roce 2021 (vybrat ve filtru) je tohle (započítávají se jen devítky, resp. devět jamek hrané dvakrát a více):

1. Stará Boleslav - 45.3 ran (3x hra)
2. Hodkovičky - 47.5 ran (4x hra)
3. Hořehledy - 47.5 ran (17x hra)
4. Zbraslav - 50 ran (5x hra)
5. Černý Most - BB - 51.3 ran (4x hra)

První dvě místa ok, ale čekal jsem, že Zbraslav a Černý Most na tom budou trochu lépe, zvlášť s porovnáním s Hoře, kde kazím velmi často, co se dá. No, čísla jsou to zajímavá.
 
Michale, pochvala za novou podobu statistik:up:.
Při prvním zevrubném zkoumání mi do oka padla jedna věc - v části Moje TOP hry mě v top 5 chybí Karlovy Vary z 20/10/2021 za 88 ran. Netušíš čím je to způsobeno?
Na hru jsem koukal a zdá se, že mám vyplněno vše potřebné.
 
Michale dávám ti velikou pochvalu za novou podobu statistik;);):up::up::up:. Pro mne je to velice přehledné. Moc děkuji za jednoduchou přehlednost mé neskutečně špatné hry v loňské sezóně :D:D:D. Doufám a pevně věřím,že letošní statistiky budou přívětivější :cool::cool::cool:
 
Při prvním zevrubném zkoumání mi do oka padla jedna věc - v části Moje TOP hry mě v top 5 chybí Karlovy Vary z 20/10/2021 za 88 ran. Netušíš čím je to způsobeno?

No tuším a stydím se, hloupá chyba. Koukni se, mělo by to být opraveno. Díky za kontrolu a nahlášení chyby!

(Konkrétně - jak jsem přehazoval bloky kódu a fce, tak se mi někde nevynulovala jedna proměnná a pak se to projevilo takhle, na první dobrou jsem si toho nevšiml, u mě to ukazovalo správně. Projevovalo se to v tom žebříčku jen tehdy, pokud více výsledků mělo stejný počet ran).

Doufám a pevně věřím,že letošní statistiky budou přívětivější :cool::cool::cool:

Není problém, chceš tam do nastavení udělat nějaké klikátko "Růžové brýle", který by Ti všechny výsledky trochu optimisticky zmodifikovalo? :) Žádná tragedie to u Tebe není. Naopak, teď to bude jen lepší a lepší a uvidíš uspokojivé křivky zlepšující se výkonnosti. :up:
 
Upraveno:
Doplněna ke statistikám modulu "Moje Hry" jedna tabulka pod názvem Hry v týdnu. Viz screen, kdo má vyplněné nějaké odehrané hry, tak potom tam něco uvidí. Je to taková drobnost - potřeboval jsem názvy dnů pondělí, úterý atp. doplnit k číselnému datu hry, což se hodí vyjma jiného k zpětnému doplňování běžných cen fee na daném hřišti... k tomu víc už brzy. ;)

dny v tydnu.png

Tak kdo má, tak by to mělo být funkční v jeho statistikách her přímo tu:
https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/stats (dole)

PS: kdyby se nanačítaly správné barvy, tak je potřeba obnovit cache prohlížeče, např. pomocí ctrl+f5 atp.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom